Foto – LETA

Saeimā pērn saņem teju 6400 iesniegumu 0

2012.gadā Saeima saņēmusi 6368 privātpersonu, sabiedrisko un citu organizāciju iesniegumus, tostarp pirmo reizi vairāk nekā 13 tūkstoši pilsoņu izmantojuši iespēju vērsties parlamentā ar kolektīvo iesniegumu, aģentūrai BNS pavēstīja Saeimas Preses dienestā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

Iespēju klātienē uzzināt informāciju Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā izmantojuši 3124 iedzīvotāji, bet pa informatīvo tālruni saņemts teju 1200 zvanu. Pērn iedzīvotāji parlamentā biežāk tikušies ar Saeimas deputātiem ‒ kopumā 630 reižu.

Saeima saņēmusi vairāk nekā 1600 iedzīvotāju likumdošanas priekšlikumu. Visvairāk priekšlikumu ir par sociālās jomas, budžeta, tautsaimniecības un izglītības jautājumiem. Iedzīvotāji pauduši viedokli arī par Saeimas un pašvaldību darbu un notikumiem valstī. Saeimā iedzīvotāji vēršas arī ar sūdzībām par valsts un pašvaldības iestāžu, kā arī tiesībsargājošo iestāžu darbu. Savukārt 278 iesniegumos lūgts izskaidrot dažādas likumu normas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iesniegumu autori visbiežāk vērsušies pie Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (“Vienotība”), deputātiem Raivja Dzintara (VL–TB/LNNK), Imanta Parādnieka (VL–TB/LNNK), Jāņa Ādamsona (SC) un Andreja Judina (“Vienotība”). Savukārt no Saeimas komisijām iesniegumus visvairāk saņēmušas Saeimas Juridiskā komisija un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija.

Juridiskajā komisijā aģentūrai BNS norādīja, ka iedzīvotāji ne vienmēr saprotot, ar ko nodarbojas Saeimas komisijas, jo bieži vēršas arī ar iesniegumiem jautājumos, kurus pēc būtības Saeimā risināt nevarot.

Visbiežāk Saeimas Juridiskajā komisijā pērn vērsušies ieslodzītie. Ieslodzītie interesējušies par Krimināllikuma grozījumiem, sūdzējušies par ieslodzījuma vietas apstākļiem, veselības aprūpi un rakstījuši vēl par citiem jautājumiem.

Komisijā daudz bijis iesniegumu par dalīto īpašumu, kad daudzdzīvokļu māja atrodas uz cita īpašnieka zemes. Daudz arī bijuši iesniegumi, kur cilvēki lūguši risināt privātas problēmas.

“Problēma ir tā, ka cilvēki īsti nesaprot, ar ko Juridiskā komisija nodarbojas, viņiem šķiet, ka viņi var saņemt bezmaksas juridisko palīdzību, ka komisija var atrisināt civiltiesisko strīdus,” paskaidroja komisijā. Šādus iesniegumus komisija parasti pārsūta pēc kompetences attiecīgai iestādei vai iesaka, kur peronai vērsties.

Iesniegums ar vislielāko parakstu skaitu saņemts no privātpersonas, kas iesniegusi kolektīvo iesniegumu, aicinot noteikt atbildību par Saeimas deputāta zvēresta laušanu. Šo iesniegumu parakstīja 13 854 pilsoņi. Šis ir pirmais gadījums, ka iedzīvotāji izmantojuši Saeimas Kārtības rullī nostiprināto iespēju vērsties Saeimā ar kolektīvo iesniegumu.

Reklāma
Reklāma

Līdz ar Iesniegumu likuma grozījumiem no 2012.gada septembra iedzīvotāji izmanto iespēju iesniegumus Saeimai rakstīt portālā “latvija.lv”.

Lai pilnveidotu parlamenta dialogu ar sabiedrību un veicinātu privātpersonu līdzdalību Saeimas darbā, 2009.gada sākumā tika izveidots Apmeklētāju un informācijas centrs, kurā privātpersonas Saeimai var iesniegt rakstveida iesniegumus, uzzināt par iesnieguma virzību un atbildes sniegšanas termiņiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.