Latvijā
Politika

Saeima piekrīt deputāta Kļaviņa kratīšanai4


Askolds Kļaviņš.
Askolds Kļaviņš.
Foto LETA

Saeima šodien nolēma piekrist deputāta Askolda Kļaviņa (ZZS) kratīšanai.

Pamatojoties uz Ģenerālprokuratūras iesniegumu, Saeimai piekrita 12.Saeimas deputāta Askola Kļaviņa personas kratīšanai, kratīšanas uzsākšanas personas deklarētajā dzīvesvietā, personas lietošanā esošajā automašīnā un kratīšanā izņemto mantu apskatei, kā arī automašīnas izņemšanai un apskates izdarīšanai.

Lieta varētu būt saistīta ar iespējamu krāpšanos ar dzīves vietas pārdeklarēšanu un transporta kompensācijām.

Par kompensācijām jau gada sākumā rakstīja “Latvijas Avīze”.

LA.lv iepriekš sazinājās ar deputātu A.Kļaviņu, kurš nebija informēts, vai lieta ir par viņu. A.Kļaviņš teica, ka ne KNAB, ne citas tiesībsargājošās iestādes pēdējā laikā par viņu neesot interesējušās.

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis norādīja, ka ir pārliecināts par Kļaviņa godaprātu un uzticas tiesībsargājošām iestādēm. Viņš arī mudināja Saeimu atbalstīt šo lēmumu, jo deputāts nedrīkst slēpties aiz imunitātes.

Kratīšana ir izmeklēšanas darbība, kuras saturs ir telpas, apvidus teritorijas, transportlīdzekļa un atsevišķas personas piespiedu pārmeklēšana nolūkā atrast un izņemt meklējamo objektu, ja ir pietiekams pamats uzskatīt, ka meklējamais objekts atrodas kratīšanas vietā.

Kratīšanu izdara nolūkā atrast kriminālprocesā nozīmīgus priekšmetus vai dokumentus.

Kratīšanu izdara tās personas klātbūtnē, pie kuras kratīšana notiek, vai arī šīs personas pilngadīga ģimenes locekļa klātbūtnē.

Šogad februārī izskanēja informācija, ka Kļaviņš īsi pēc kļūšanas par parlamentārieti ir mainījis savu deklarēto dzīvesvietu no galvaspilsētas uz Liepāju, kas ļāvis piecas līdz sešas reizes palielināt saņemto transporta izdevumu kompensāciju.

Saeimas Kārtības rullis nosaka, ka deputātiem ir tiesības saņemt transporta izdevumu kompensāciju, kuras apmērs atkarīgs no tā, vai parlamentārietis dzīvo Rīgā vai arī cik tālu no galvaspilsētas atrodas deputāta dzīvesvieta.

Kļaviņš par Saeimas deputātu kļuva 2016.gada jūnija vidū. No 2016.gada jūlija līdz oktobrim Kļaviņš transporta kompensācijā saņēma 115 eiro mēnesī, liecina Saeimas mājaslapā publicētā informācija.

Savukārt pēc pārdeklarēšanās uz Liepāju politiķa transporta kompensācija, sākot ar 2016.gada novembri, palielinājās – laika posmā līdz 2017.gada decembrim atkarībā no konkrētā mēneša tā bijusi no 560 līdz 736 eiro.

Kļaviņš aģentūrai LETA februārī noliedza, ka deklarēto adresi viņš būtu mainījis tikai tāpēc, lai saņemtu lielāku kompensāciju. Pēc viņa stāstītā, pirms desmit gadiem viņš nopircis māju Liepājā, uz kurieni braucis gan pirms kļūšanas par deputātu, gan turpināšot to darīt arī pēc parlamentārieša pilnvaru beigām. Politiķis apgalvoja, ka reizi līdz trīs nedēļā uz Liepāju braucot neatkarīgi no tā, vai par to tiek vai netiek maksāta kompensācija.

Parlamentārietis atzina, ka sākotnēji transporta kompensācijā saņēmis tādu naudas summu, kas atbilst nokļūšanai uz dzīves vietu Rīgā, bet vēlāk – tādu summu, kas piekritīga nokļūšanai uz dzīvesvietu Liepājā. Kļaviņš teicās, ka neatminas, kādu summu saņēmis, kad bijis deklarēts Rīgā, un kā summa mainījusies, pārdeklarējoties uz Liepāju.

Saistītie raksti

Politiķis apgalvoja, ka transporta kompensācijā saņemtie līdzekļi tiek tērēti izdevumiem par degvielu. Deputāts akcentēja, ka kompensāciju saņem atbilstoši likuma nosacījumiem.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, Kļaviņš ir vienīgais tūrisma preču tirgotājas SIA “Gandrs” īpašnieks. Uzņēmuma apgrozījums 2016.gadā bija 4,025 miljoni eiro, bet peļņa 17 605 eiro.

LA.lv