×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Saeima piekrīt deputāta Liepiņa krimināllietas turpmākai iztiesāšanai (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Dainis Liepiņš

Saeima ceturtdien vienbalsīgi piekrita deputāta Daiņa Liepiņa (LRA) krimināllietas turpmākai iztiesāšanai. Liepiņš pagaidām nevarēs piedalīties parlamenta sēdēs, kā arī saņems pusi no algas

Liepiņš, uzrunājot deputātus, sacīja, ka priekšlaicīgi atvainojas, ja kļūs pārlieku emocionāls un haotisks, jo viņam šī lieta esot ļoti personiska. “Šī lieta ir ļoti bīstama valstij kā tādai, jo šis absurds, kas darās un kas tiek pasniegts kā kriminālprocess, var ietekmēt jebkuru no jums, jo iemesli, kas tiek izmantoti, ir šokējoši,” viņš teica.

Politiķis pauda pārliecību, ka kriminālprocess un kriminālvajāšana pret viņu uzsākti nepamatoti. Pēc deputāta teiktā, ietekmēti vairāki viņa strīdi ar oponentiem uzņēmumā “Intraserviss” Jelgavā, ar kuru esot nelikumīgi noslēgts līgums Jelgavas autobusu parkam.

Tāpat Liepiņš izteicās: “Šī ir politiskā izrēķināšanās Jelgavas ietvaros, jo pilsētas mērs Rāviņš ir uzņēmuma “Jelgavas autobusu parks” kapitāldaļu turētājs, un visi mani sešu gadu garumā veiktie aizrādījumi un secinājumi, ko vēlāk secinājis Iepirkumu uzraudzības birojs, Valsts kontrole ir tieši bāzējušies uz maniem iesniegumiem”.

Savu vainu inkriminētajos nodarījumos Liepiņš neatzīst pilnībā un pret viņu izvirzītās apsūdzības uzskata par nepamatotām un absurdām. “Vēlos norādīt, ka ne tiesībsargājošās iestādes, ne arī nodokļus administrējošās iestādes nav konstatējušas, ka sakarā ar valsts amatpersonas deklarācijā ietvertajām ziņām, es būtu izvairījies no nodokļu vai tiem pielīdzinātiem maksājumu nomaksas legalizācijas noziedzīgā ceļā iegūtus līdzekļus, kā arī citādi nodarījis zaudējumus valstij, pašvaldībai vai privātpersonām,” viņš sacīja.

Reizē viņš atzina, ka deklarācijās kļūdījies matemātiski, aizmirsis norādīt iepriekšējos aizdevumus un piederošo automašīnu, tomēr nekādi zaudējumi sabiedrībai neesot nodarīti.

Savukārt deputāte Ilze Viņķele (“Vienotība”) ironizēja par Liepiņa teikto, kas izraisīja saucienus no zāles. “Pēc šīs runas noklausīšanās, es saprotu, ka nākamreiz, kad mani apturēs ceļu policists un es nebūšu piesprādzējusies, es darīšu divas lietas. Vispirms es pajautāšu – a jūs zināt, kas es esmu? Un pēc tam es viņiem pateikšu – par šo nav jāsoda, jo sabiedrībai kaitējums nav nodarīts,” viņa sacīja.

Jelgavas tiesa Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju informēja, ka Liepiņam ir celta apsūdzība septiņos noziedzīgos nodarījumos par to, ka viņš norādījis nepatiesas ziņas likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu un cita mantiska rakstura deklarācijā. Saskaņā ar apsūdzību minētie noziedzīgie nodarījumi izdarīti laika posmā no 2010.gada 1.aprīļa līdz 2012.gada 28.jūnijam.

Kriminālprocess Jelgavas tiesā saņemts 2013.gada 1.jūlijā. Savukārt 2014.gada februārī ir uzsākta tiesas izmeklēšana.

Jelgavas tiesa informēja, ka apsūdzētais Liepiņš savu vainu neatzīst, un lietā tiek veikta pierādījumu pārbaude un turpinās tiesas izmeklēšana.

Saskaņā ar Krimināllikumu par nepatiesu ziņu norādīšanu amatpersonas deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai veicas Liepina kungam!

Draugiem Facebook Twitter Google+