×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

Saeima piekrīt pārdalīt 7,9 miljonus eiro piena ražotāju atbalstam (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Saeima ceturtdien piekrita pārdalīt valsts budžeta līdzekļus 7,9 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu atbalstu piena ražotājiem, kuri cietuši no Krievijas embargo.

Tāpat šie līdzekļi nepieciešami, lai segtu ar ciltsdarbu saistītos maksājumus par piena šķirņu slaucamo govju produktivitātes datu izvērtēšanu.

Saskaņā ar šo lēmumu 3 miljoni eiro Zemkopības ministrijai tiks pārdalīti no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas budžeta apakšprogrammas “Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta projekti”.

Savukārt 4,99 miljoni eiro tiks pārdalīti no Finanšu ministrijas budžeta apakšprogrammas “Valsts parāda vadība”.

Jau vēstīts, ka Krievijas 7.augustā noteiktās sankcijas skar ne tikai piena produkcijas ražotājus, bet arī piena piegādātājus, līdz ar to plānoti atbalsta pasākumi, kas vairāk nekā 10 000 nozarē iesaistīto piena ražotāju palīdzētu atvieglot situāciju pieaugošās konkurences apstākļos.

Viens no atbalsta veidiem, kas jau ir izmaksāts, ir seši miljoni eiro ciltsdarbam. Atbalsts sedz līdz 70% jeb līdz 46 eiro no izmaksām, kas saistītas ar šķirnes govs produktivitātes kontroles testiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāds atbalsts cilstsdarbam ! Ja šos 46 eiro saņēma visi – gan tie kas veic pārraudzību ganāmpulkā , gan tie kas neveic. Ja būtu atbalsts ciltsdarbam , tad šo summu saņemtu tikai pārraudzībā esošie ganāmpulki , tā ka nevajadzētu te kaut ko putrot !

Draugiem Facebook Twitter Google+