×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Saeima piekrīt Vectirāna lūgumam izdot viņu administratīvajai sodīšanai

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas deputāts Juris Vectirāns.

Saeima ceturtdien piekrita deputāta Jura Vectirāna (ZZS) lūgumam izdot viņu administratīvajai sodīšanai, kaut arī Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija bija sagatavojusi lēmuma projektu par nepiekrišanu sodīšanai, informēja parlamentā.

Par Vectirāna izdošanu balsoja 81 parlamentārietis, Gunārs Kūtris (“No sirds Latvijai”) un Gunārs Rusiņš (NA) bija pret, savukārt Valters Dambe (ZZS) balsojumā atturējās. Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (“Saskaņa”), ka arī viņa partijas biedrs Jānis Ādamsons un Rihards Eigims (ZZS) izvēlējās nebalsot.

Vectirāns norādīja, ka viņš pozitīvi vērtē Saeimas balsojumu par izdošanu administratīvajai sodīšanai. “Pozitīvi vērtēju Saeimas balsojumu. Jāļauj policijai strādāt, un nedrīkst būt šķēršļi to darīt,” viņš teica. Savukārt uz jautājumu, kādēļ Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai bija cits viedoklis, kas paredzēja neizdot deputātu, Vectirāns atbildēja, ka komisija acīmredzami vadījusies no tīri juridiska viedokļa.

Jau vēstīts, ka Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien vienbalsīgi nolēma, ka Vectirāns netiks izdots administratīvajai sodīšanai, pēc sēdes slēgtās daļas žurnālistiem pastāstīja komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (“Saskaņa”).

Deputātu lēmums bijis vienprātīgs, jo policija lietu pret Vectirānu iepriekš tika izbeigusi, jo saņēmusi informāciju, ka viņš ir deputāts. Pats Vectirāns policiju nebija informējis par to, ka ir Saeimas deputāts. Pēc tam lieta sākta no jauna.

“Izbeigt lietu nozīmē, ka tā ir izbeigta. Uzsākt to no jauna var tikai tad, kad ir parādījušies jauni apstākļi, kas atļauj to skatīt no jauna. Bet apstākļi ir tie paši, izņemot tikai to, ka policija uzzināja, ka [Vectirāns] ir Saeimas deputāts,” sacīja Orlovs.

Komisijas vadītājs norādīja, ka “šeit ir juridiskais strīds, uz ko mums norādīja Juridiskais birojs”. Tomēr policijas darbinieki savu kļūdu neesot atzinuši un deputātus nepārliecināja par to, ka Saeimai jādod piekrišana Vectirāna administratīvajai sodīšanai.

Orlovs arī atzina, ka šis gadījums kārtējo reizi pierāda, ka būtu nepieciešams izņemt no Saeimas Kārtības ruļļa punktu, ka parlamentam jālemj par piekrišanu deputātu administratīvajai sodīšanai.

Vectirāns pagājušā gada 8.maijā iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā Jaunjelgavā. Viņa vadītā automašīna “Nissan” iebraukusi krustojumā, nogriežoties tā, ka, izbraucot no brauktuvju krustošanās vietas, transportlīdzeklis atradies pretējā braukšanas virziena pusē, kā dēļ sadūries ar automašīnu “Chrysler”. Līdz ar to deputāts nav ievērojis ceļu satiksmes noteikumus.

Saeimā informācija no policijas par Vectirāna autoavāriju saņemta decembra beigās.

12.Saeimai jau bijis jālemj par vairāku deputātu sodīšanu, tostarp Veiko Spolīti, kurš tika pieķerts vadot auto alkohola reibumā, kā arī Artura Kaimiņa (LRA) deputāta ētikas kodeksa pārkāpumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+