×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. marts, 2017
Drukāt

Saeima pieņem lēmumu par jauna pakalpojuma ieviešanu Latvijā (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs attēls

Turpmāk visiem iedzīvotājiem būs nodrošināta iespēja izmantot maksājumu pamatkonta pakalpojumu kredītiestādē. To paredz ceturtdien, 2.martā, Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā, informēja Saeimas preses dienests.

Saskaņā ar grozījumiem tiks ieviests jauns pakalpojums – maksājumu konts ar pamatfunkcijām. Tas nepieciešams, lai visiem iedzīvotājiem, tostarp arī tādiem, kurus bankas uzskata par augsta riska klientiem, piemēram, patvēruma meklētājiem, personām pēc ieslodzījuma, būtu iespēja atvērt kredītiestādē savu kontu.

Paredzēti arī izņēmumi: tiesības atvērt un izmantot pamatkontu būs ierobežotas, ja pret personu ir vērstas politiskas sankcijas, persona saistīta ar naudas atmazgāšanu vai saskaņā ar Civillikumu tā atzīta par rīcībnespējīgu.

Saeima noteica, ka patērētāji bez maksas tiks nodrošināti ar informāciju par maksājumu kontu pakalpojumu izmaksām, un tas ļaus salīdzināt cenas un izvēlēties izdevīgāko pamatkonta piedāvājumu. Maksājumu pakalpojumu sniedzējam klienti būs jānodrošina ar brīvi pieejamu pakalpojumu cenrādi, savukārt cenas salīdzināt varēs, izmantojot Patērētāju tiesību aizsardzības centra cenu salīdzināšanas tiešsaistes rīku.

Vienkāršota būs kārtība patērētāju maksājumu kontu maiņai, un, izvēloties mainīt kredītiestādi, personai būs jānorāda, kādu informāciju tā atļauj nodot jaunā konta pakalpojuma sniedzējam.

Tāpat paredzēti pasākumi, lai noteiktu bargākas sankcijas par pārkāpumiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā. Noteikts, ka atbildīgajai iestādes amatpersonai varēs uzlikt soda naudu līdz pieciem miljoniem eiro, un uzliktā soda pārsūdzēšanas gadījumā lēmuma izpildi apturēs. Tas nepieciešams, lai valstij nebūtu jāatmaksā samaksātā soda nauda, ja administratīvais akts ar tiesas spriedumu tiek atcelts.

Likums grozīts, lai pārņemtu Eiropas Savienības direktīvu par maksājumu kontu tarifu salīdzināmību, maksājumu kontu maiņu un piekļuvi maksājumu kontiem ar pamatfunkcijām, teikts likumprojekta anotācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Izrādās – krāpniecībai tomēr nav robežu, jācer, ka viss izgāzīsies ar lielu blīkšķi un sabruks visa sātaniskā mašīna.

 2. Vai kāds vēl te nebaidās turēt naudu Latvijas bankās?!

 3. Tā arī nesapratu, kas tad tur ir savādāks, kā tagad, ja neskaita to, ka banka nevarēs atteikt kādam tikai tādēļ, ka ģīmis nepatīk.

  • “Kāpēc gan izteikties vienkārši, ja var sarežģīti ” tas ir mūsu gadsimta moto, drīz mēs sasveicināsimies arī kā divi Austrumu gudrie.

 4. “patvēruma meklētājiem” visu labāko !!

 5. Kādēļ jāmaksā par ūdeni? Atbildēt

  Kas ir dabas dāvana – ŪDENS? Tā ir visas tautas bagātība. Bet ādēļ par ūdeni, ko piegādā dzīvokļiem, ir jāmaksā, kad tas nevienam nepieder, pieder visiem?

  Aplamības, kas ir ļoti lielas. Jā ir jāmaksā, bet nevis par ūdeni, bet gan par izdevumiem, tā piegādei. Un tas nav ūdens, bet ūdensvadu uzturēšanas un izbūves izdevumi, elktrības tēriņi par piegādi, bet nekādā gadījumā – par ūdeni.

  Paliek vienīgais jautājums, kā sadalīt šos izdevumus? Viens no kritērijiem – uz galviņām! Bet kā sadala koplietošanas elektrības tēriņus, kā sadala lifta uzturēšanas tēriņu utt.?

 6. nacionālais dzintarēns Atbildēt

  bēgļučiem atdosim visu, lai tik mūsējie vācas prom, bet musļiki nāk un ņem visu, ko reņģēdāji nodokļos samaksājuši. Alkaš akbar

  • un vēlēšānās bļausim kā parasti, ka krievi nāk, tas nekas ka jau 26 gadus nāk, bet kā nav atnākuši tā nav, bet aizokeāna armija gan pie mums ir. Mums tik skaļi bļaut un vicināt karodziņus, tad jau atkal pietiekami daudz uzķersies un mūs ievēlēs pie siles

Draugiem Facebook Twitter Google+