×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Saeima pieņem strīdīgos ierobežojumus uzturēšanās atļauju izsniegšanai (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz līdz 250 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma minimālo vērtību, par kura iegādi var iegūt termiņuzturēšanās atļauju.

Likums tika pieņemts vienbalsīgi ar 79 deputātu balsīm, savukārt vēl 12 parlamentārieši no dažādiem politiskiem spēkiem balsojumā nepiedalījās. Arī debates šī likuma grozījumi šodienas Saeimas sēdē neizraisīja.

Valsts prezidenta Andra Bērziņa otrreizējai caurlūkošanai nodotie grozījumi Imigrācijas likumā sākotnēji paredzēja šo darījumu slieksni noteikt 150 000 eiro apmērā. Parlamentārieši nolēma palielināt šo slieksni, kā arī vienojās atteikties no iepriekš paredzētas kvotu sistēmas.

Grozījumi noteic, ka iegādes brīdī viena nekustamā īpašuma vērtība nevarēs būt mazāka par 250 000 eiro, bet minimālā kadastrālā vērtība palielināta līdz 80 000 eiro. Šāds darījumu slieksnis attieksies uz visiem reģioniem. Pašreizējais regulējums nosaka, ka termiņuzturēšanās atļauju uz laiku līdz pieciem gadiem var iegūt, iegādājoties vienu vai vairākus īpašumus vismaz 142 300 eiro vērtībā vai 71 150 eiro vērtībā ārpus Rīgas reģiona un republikas pilsētām.

Deputāti arī atbalstīja ierosinājumu atteikties no iepriekš likumā iekļautās normas, kas paredzēja piešķirt termiņuzturēšanās atļauju par 50 000 eiro iemaksu valsts budžetā. Atbalstu guva arī priekšlikums, kas paredz veikt iemaksu valsts budžetā 5% apmērā no iegādājamā nekustamā īpašuma vērtības, pieprasot pirmreizējo termiņuzturēšanās atļauju. Iepriekš likumprojekts paredzēja, ka, pieprasot pirmreizējo uzturēšanās atļauju par nekustamā īpašuma iegādi, budžetā jeb ekonomikas attīstības programmā jāsamaksā 25 000 eiro.

Izmaiņas saistībā ar uzturēšanās atļauju izsniegšanu par nekustamā īpašuma iegādi stāsies spēkā šogad 1.septembrī. Koalīcijas deputāti ilgstoši nevarēja vienoties par termiņu, kad šiem likuma grozījumiem jāstājas spēkā.

Kā ziņots, Saeima pagājušā gada 31.oktobrī kā steidzamus galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Imigrācijas likumā, nosakot kvotas uzturēšanās atļauju izsniegšanai pret nekustamā īpašuma iegādi. Savukārt Valsts prezidents pērn novembrī likuma grozījumus atgrieza Saeimai otrreizējai caurlūkošanai, akcentējot atsevišķu likumā veikto grozījumu pretrunīgumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. … Autohtono pamattautu (latvju -libju) pilsonim vel ‘Nepienemama Izmaina ‘…

    … Musu uzmetejiem ellas un gazes spekulacijas baroniem zem 1 miljona eiro investicijas komerc vai rupniecibas sferas ieguldits kapitals ir par neicigu … pilsonibas ieguvei !!!!

    … Un kamdel, Krievija doma talak uz prieksu valsts esamibai ka musu cietpaurisi pieprasot krievvalodas zinasanu —- vai musu valoda mums mazai tautai nav svsarigaka – vismaz lidz demografijas atdzimsanai – ta ap > 3 miljoni ar latviesu izcelsmi …

  2. Effekts būs tikai tāds, ka vārīsies miljonāri, ja parstam cilvēkam būs jāpārdod īpašumu tad tas nebūs iespējams. Darījumu skait,s protams, samazināsies, jo ir jau arī citas pievilcīgākas valstis, kur iegādāties īpašumu.

  3. Nauda aizmiglo redzi pat bomzim, kur nu vēl Bērziņam vai Saeimas deputātiem. Un šeit var ienākt pat cilvēkēdāji ja tik maksā varnešiem. Tautai no tā nekas neatlec. Un šiem naudaskārajiem plēsoņām ir pilnīgi vienalga zem kādas tupeles var nonākt valsts.Valsts un tautas brīvība tiek pakārtotas naudas maka biezumam varnešu kabatā.

  4. mūsu varnešiem vēl ir tik daudz neizpārdotu īpašumu ,ka valstij jāuzņemas drošības risks.piesaistot austrumu kaimiņvalsts “tautiešus”,balstoties uz kuru “apspiešanu” Putintētis metīsies viņus kopā ar iegādātiem īpašumiem atkalapvienot ar māmuļu Krieviju?Kādi 2% aizsardzības budžetam,ja paši tīšuprāt radām visus apstākļus lai atvieglotu Putinam iekarošanas procesu.

Draugiem Facebook Twitter Google+