×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

Jānis Endziņš: Saeimā plāno katastrofu

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Mikrouzņēmumu kā uzņēmējdarbības formas izveide ir mazinājusi ēnu ekonomiku Latvijā un legalizējusi desmitiem miljonu latu, kas šobrīd kā mikrouzņēmumu darbinieku atalgojums silda iekšējo tirgu – tas ir fakts. Mikrouzņēmumu nodokļa paaugstināšana daļu sīkbiznesa aizdzīs atpakaļ ēnu sektorā un mazinās jaunu biznesa ideju pārtapšanu mikrouzņēmumos.

Izveidotā mikrouzņēmumu nodokļa sistēma pielīdzināma bērnu un jaunatnes sporta skolām – likvidējot jaunatnes sportu, ir bezcerīgi sapņot par labu sabiedrības veselību un augstiem sasniegumiem profesionālā sportā. Ja nepārdomāti tiks pacelts nodoklis mazajam biznesam, nav ko cerēt uz Latvijas Skype un vidēja, liela mēroga nodokļu maksātāju pieaugumu.

Tā vietā, lai izstrādātu priekšlikumus Nacionālā attīstības plāna vadmotīva “ekonomikas izrāviens” panākšanai Latvijas tautsaimniecībā, deputāti nāk klajā ar iniciatīvām, kas atkal iedragā uzņēmēju vāro tiesiskās paļāvības principu un ir apgriezti proporcionālas valsts definētajam ekonomikas izrāviena mērķim.

“Nosakot zemu un sīkbiznesam draudzīgu nodokļa likmi, tika iedots burkāns ēnu ekonomikā strādājošiem uzņēmējiem, un burkāna, nevis pātagas stimuls uzņēmējdarbībā strādā vislabāk. Ieguvējs no šī soļa ir arī valsts budžets.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+