×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Saeima ratificē Horvātijas pievienošanos ES

balsojums_par

Saeima šodien ratificēja līgumu, kurš paredz Horvātijas pievienošanos Eiropas Savienībai (ES). Horvātijas kļūšana par ES dalībvalsti būs pozitīvs signāls visam Balkānu reģionam, kā arī sniegs iespējas Latvijas uzņēmējiem meklēt jaunus biznesa kontaktus šajā reģionā, iepriekš secināja Saeimas Ārlietu komisijas deputāti, kuri pauda atbalstu likumprojekta pieņemšanai.

“Līdz ar Horvātijas pievienošanos Eiropas Savienībai arī pārējām Balkānu reģiona valstīm tiks dots pozitīvs signāls, mudinot tās sekmīgāk veikt reformas,” pēc Ārlietu komisijas sēdes sacīja tās priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V).

Kā komisijas sēdē norādīja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis, Horvātijas pievienošanās ES paplašinās arī ES vienoto tirgu un līdz ar to arī palielinās uzņēmēju iespējas ieiet Balkānu reģiona tirgū, kurā no ES līdz šim bija tikai Slovēnija.

2011.gada 11.decembrī parakstītais Horvātijas pievienošanās līgums jāratificē visām ES dalībvalstīm, un paredzēts, ka par pilntiesīgu ES dalībvalsti Horvātija kļūs 2013.gada 1.jūlijā, iepriekš skaidroja Teikmanis.

Pieteikumu dalībai ES Horvātija iesniedza 2003.gadā, bet ES pievienošanās sarunas ar šo Balkānu valsti provizoriski tika slēgtas 2011.gada 30.jūnijā. Savukārt 2012.gada 22.janvārī Horvātijā notika referendums, kurā pievienošanos ES atbalstīja 66% valsts iedzīvotāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+