×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Saeimā rīkos Kremļa politieslodzītajiem veltītu izstādi (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimā iecerēts rīkot foto izstādi, kura veltīta Krievijas politieslodzītajiem un uz tās atklāšanu varētu ierasties redzamākie kaimiņvalstas opozīcijas līderi, kā, piemēram, Boriss Ņemcovs, aģentūrai BNS pastāstīja Saeimas deputāta Mārtiņa Šica (LRA) palīgs Jānis Mārtiņš Skuja.

Patlaban vēl turpinās pārrunas un gatavošanās izstādei “Process pār Krieviju” (“Процесс над Россией”), tādēļ izstādes atklāšanas datums nav noteikts, tomēr paredzēts, ka tas notiks, kad janvārī Saeima atsāks darbu, skaidroja Skuja. Tāpat šobrīd norisinoties sarunas ar tādiem Krievijas opozīcijas pārstāvjiem, kā, Ņemcovs, Sobčaka un citiem, par viņu iespējamu dalību izstādes atklāšanā vai arī ierašanos Latvijā vēlāk.

Izstādē plānots izstādīt fotogrāfijas, kuras saistītas ar skaļākajiem Krievijas politiskajiem notikumiem un tā dēvēto Bolotnaja lietu, kad tika aizturēti un pēc tam tiesāti demonstranti, kas protestēja pret kaimiņvalsts prezidenta Vladimira Putina politiku.

Izstādi organizē Krievijas “politiskie” emigranti Vsevolods Černozubs un Andrejs Rodionovs, bet no Latvijas puses – Saeimas deputāta Šica palīgs Skuja. “Mēs esam dziļi pārliecināti, ka brīva un demokrātiska Krievija ir viena no galvenajām Latvijas ārpolitikas interesēm. Šodien ne kas tā neapdraud mūsu suverenitātei, kā šī brīža politiskā sistēma Krievijā,” pauda Skuja.

Viņš arī norādīja, ka otrdienas Kremļa lēmums piespriežot Putina opozicionāram Aleksejam Navaļnijam 3,5 gadus nosacīti un viņa brālim Oļegam Navaļnijam 3,5 gadus kolonijā ir pierādījums tam, ka Staļina režīms joprojām ir dzīvs. “Šai 21.gs. sērgai Putins/Staļins ir jāpazūd no zemes virsas, un tāpēc cilvēkiem Maskavā un citur Krievijā ir jāiziet ielās ar protestiem!” skaidroja Skuja.

Foto izstāde paredzēta gan Saeimas ēkā, gan Rīgas ielās. Līdz šim izstāde jau eksponēta gan Lietuvā, gan Polijas galvaspilsētā Varšavā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai maz vietējo žīdu kuri jauc gaisu Latvijā(Ždanoka,Pliners,Lindermanis un citi) ! Kāpēc mums vajaga vēl no Krievijas papildinājumu viņu pūlim.Lai brauc uz Izraelu un tur vaimanā ka visūr dzīvot slikti kur žīdi ierodās.

  2. martins bija aktivs pskp biedrs, gaja uz Brlau kapiem un spikoja kas liek pukes pie Chakstes pieminekla, tagad apmetis aderi otradi un kalpo jauniem saimniekiem

Draugiem Facebook Twitter Google+