Latvijā
Politika

Saeima SAB direktora amatā atkārtoti ieceļ Jāni Maizīti6


SAB direktors Jānis Maizītis.
SAB direktors Jānis Maizītis.
Foto – LETA

Saeima ceturtdien, 8.martā, Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora amatā atkārtoti iecēla Jāni Maizīti.

Par J.Maizīti balsoja 85 deputāti, pret bija divi deputāti – Edvīns Šnore (VL-TB/LNNK) un Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK). Savukārt deputāte Līga Kozlovska (ZZS) balsojumā nepiedalījās, ziņo LETA. Maizīša apstiprināšanu amatā atbalstīja gan koalīcijas, gan opozīcijas, gan pie frakcijas nepiederošie deputāti.

Plašas diskusijas šis jautājums Saeimas sēdē neraisīja un debatēs piedalījās vien daži deputāti. Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere (V) mudināja atbalstīt Maizīša kandidatūru, uzsverot, ka komisija viņu iztaujāja, uzklausīja un vienbalsīgi atbalstīja.

Saeima J.Maizīti SAB direktora amatā pirmoreiz apstiprināja 2013.gada 14.martā. Pirms tam J.Maizītis ieņēma Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieka un Nacionālās drošības padomes sekretāra amatu, 10 gadus bijis ģenerālprokurors, strādājis arī par virsporkuroru un izmeklētāju, tieslietu ministra padomnieku.

SAB direktoram ir maģistra grāds tiesību zinātnē, kas iegūts Latvijas Universitātē (LU). Pašlaik J.Maizītis studē arī LU Juridiskās fakultātes doktorantūrā.

SAB direktora amata kandidātus izvirza Nacionālās drošības padome un ievēl Saeima. SAB vadītāja pilnvaru termiņš ir pieci gadi. Pilnvaru termiņu skaits vienai personai nav ierobežots.

LA.lv