Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
23. oktobris, 2013
Drukāt

Saeimā saņem arvien vairāk lūgumu audzēt naudu veselības aprūpei

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) valdes priekšsēdētājs Valdis Keris.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) šodien iesniegusi Saeimā vēstuli, aicinot steidzami un būtiski uzlabot valsts finansējumu veselības aprūpei.

Kā ziņots, šādu pašu lūgumu vēstulē Saeimas deputātiem 18.oktobrī nosūtījusi Latvijas Ģimenes ārstu asociācija.

Abas organizācijas aicina Saeimu pildīt valdības rīcības plānu, kas paredz valsts finansējumu veselības aprūpei 2014.gadā palielināt līdz 4,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

LVSADA vēstulē uzsver, ka Latvijā 14% iedzīvotāju nevar atļauties veselības aprūpi dārdzības dēļ, kamēr Igaunijā un Lietuvā šis rādītājs ir mazāks par 1%.

Tāpat arodbiedrība norāda uz nāves gadījumu skaita pieaugumu galvenajās diagnožu grupās, arvien pieaugošo gaidīšanas laiku uz valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem un mediķu algu konkurētspējas zudumu, kas veicina kvalificēta personāla došanos strādāt uz ārvalstīm.

“Vai patiešām jūs vēlaties vēl vairāk pasliktināt Latvijas iedzīvotāju veselības aprūpi?” vēstulē Saeimas deputātiem vaicā LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (30)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+