×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
2. novembris, 2016
Drukāt

Saeimā satraucas par nabadzības problēmām Latvijā, bet risinājumus nepiedāvā (39)

Foto LETAFoto LETA

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā šodien notika plašas diskusijas par nabadzības problēmas risināšanu Latvijā, tomēr konkrēti priekšlikumi cīņai ar to pagaidām vēl netika virzīti.

Deputāti, dažādu ministriju un organizāciju pārstāvji komisijas sēdē pārrunāja tiesībsarga Jura Jansona vēstuli parlamentam par nabadzības risku valstī.

Jansons arī šodien bija kritisks par situāciju, uzsverot, ka Latvija grimst nabadzībā, jo nabadzības riskam un sociālajai atstumtībai ir pakļauti 606 000 jeb 31% iedzīvotāju. Viņš arī neuzskata, ka Latvija ir sociāli atbildīga valsts, bet “atsevišķi elementi liecina, ka ceļš uz turieni ved”.

Diskusijas gaitā Jansons arī pauda viedokli, ka “šis nav attīstības scenārijs, par kuru patlaban iet Latvija,” un “mēs atgriežamies kaut kādā marksisma ideoloģijā”.

Tiesībsargs norādīja, ka 70% jeb 322 000 Latvijas pensionāru saņem pensiju, kas nav lielāka par 300 eiro mēnesī. Viņaprāt, pensijai vajadzētu būt ne mazākai par 500 eiro.

Savukārt komisijas vadītāja Aija Barča (ZZS) sacīja, ka jūtas apmulsusi, jo bija gaidījusi, ka tiesībsargs būs izteicis konkrētus priekšlikumus situācijas uzlabošanai. Tiesībsargs pauda gatavību šajā jautājumā sadarboties ar komisiju, kā arī piebilda, ka tas ir uzdevums valdībai, valdības institūcijām. Barča mudināja tiesībsargu iesniegt konkrētus priekšlikumus situācijas uzlabošanai.

Deputāts Andrejs Klementjevs (S) vērsa uzmanību uz to, ka vairākkārt noraidītas iniciatīvas palielināt neapliekamo minimumu pensijām, lai arī liela daļa pensionāru saņem tik zemas pensijas. Viņš arī vaicāja tiesībsarga viedokli, vai neapliekamo minimumu pensijām nebūtu jāpalielina līdz 300 eiro.

Parlamentārietis, Latvijas Pensionāru federācijas vadītājs Andris Siliņš (ZZS) sacīja, ka pensionāri ir viena no iedzīvotāju kategorijām, kas vairāk pakļauta nabadzības riskam. Viņš gan uzskata, ka pensionāru prasības ir diezgan pieticīgas Latvijā. Siliņš akcentēja, ka katram cilvēkam ir nepieciešama pieejama veselības aprūpe, mājoklis, uzturs, kā arī iespēja apmierināt minimālās kultūras vajadzības. Viņaprāt, vajag aktīvi strādāt, lai Latvijā tiktu izstrādāts iztikas minimuma patēriņa grozs. Tāpat jādomā, kā palielināt neapliekamo minimumu pensijām, būtiska ir arī valsts finansēta veselības aprūpes sistēma, pauda Siliņš.

Labklājības ministrijas pārstāve Jana Muižniece skaidroja, ka situāciju ietekmē daudzi faktori, piemēram, ēnu ekonomikas augstais īpatsvars, īpašie nodokļu maksāšanas režīmi, mājsaimniecības ar augsto parādu līmeni. Viņa atgādināja par minimālā ienākuma līmeņa koncepciju, kas vērtēta valdībā, bet kurai nepieciešams ļoti ievērojams finansējums. Līdz gada beigām ministrija piedāvāšot reālistisku plānu šajā jomā.

Deputāti un uzaicinātie eksperti par nabadzības problēmu diskutēja divas stundas, apspriežot dažādus šī jautājuma aspektus. Arī nākamnedēļ, 8.novembrī, komisijā turpinās runāt par līdzīgiem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. Pavisam bēdīgi Atbildēt

  Pat komisijas vadītāja Aija Bārča (ZZS) jūtas tik apmulsusi,ka pati nevar izteikt nevienu pašu konkrētu priekšlikumu situācijas uzlabošanai! Varbūt pārāk ilgi aizsēdējusies komisijā?!

 2. Samazina ienākuma nodokli un diskutē,kur ņemt finansējumu!

 3. KO JŪS SAKAT ? SAIEMA SATRAUKUSIES? PAR KO? PAR TO KĀ PALIELINAT SEV ALGAS LAI NEZINĀTU TAUTA ,T SK PENSIONĀRI.? PAR TO SATRAUKUŠIES?

 4. Vai tad deputātiem, amatpersonām un ierēdņiem nepietiek? Arī pensijas viņiem būs, un kādas vēl! Palasiew, cik viņi saņem, kādas prēmijas. piemaksas , un vēl strādā padomēs, valdēs un cik vēl darbavietās!!!!utt. – vai tad viņiem jelkad interesējis cik saņem cilvēks parastais?

 5. palidzibu ari nekad nepiedavas,jo pasi nezina ka ir badoties un vergot pa minimalo algu cipa 380 eiro viena no eiropas valstim.kapec klusejam?kapec baidamies parstavet savas intereses?ludzu izlasiet par “DARBA LIKUMI” un likumus kuri nedrikst parkapt jusu tiesibas.meklejiet informaciju neta!vini uz jusu izsikstoso speku spekule.iestadem nebutu izdevugi ,ja jus visi reize streikotu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. ubagi tiešām saubagos naudu, lai varētu no šīs postažas laisties prom!??

 7. Barča par ilgu aizsēdējusies Saeimā un aptrakusi nekaunībā!!! KĀPĒC VIŅI VISI, NOKĻUVUŠI SAEIMĀ UN VALDĪBĀ, PILNĪGI IZMAINĀS UZ SLIKTO PUSI????????? LAIKAM TUR RADĪTA TĀDA VIDE, KA JAUNPIENĀCĒJI ARĪ TIEK IEVILKTI TAJĀ ZAŅĶĪ LĪDZ AUSĪM! LASOT UN ANALIZĒJOT CITU VALSTU ZIŅĀS DZIRDĒTO RODAS IESPAIDS, KA LATVIJĀ TIEK REALIZĒTS KRIEVIJAS SCENĀRIJS – LAUKI TUKŠI, KAPITĀLA POSTAŽA!!? VISI SABĒGUŠI UZ PILSĒTĀM UN TUR TIEK PASNIEGTI VISI LABUMI, KO CILVĒKS VAR BAUDĪT!?? VAI NAV PIENĀCIS LAIKS DZĪVOT SAVU DZĪVI UN SĀKT SAKĀRTOT SAVU VALSTI PĒC CITA MODEĻA???? Padomju laikos ceļi nebija tādā graustu līmenī laukos kā tas ir tagad, cilvēki nemira kā mušas un nebija par katru nieku jāpiketē pie valdības ēkas!?? Arī pie ārsta rindā nebija jāstāv pusgads! Bomži un nabagi Rīgā nebija uz katra stūra utt. Latvija bija pilna cilvēku nevis kā tagad, ka ejot uz veikalu un nākot mājās uz ielas esi vai viens pats……….Mūsu vidusskolā pat bija 850 skolēnu!?? Tagad vairs tikai ap 320????? KUR LOĢIKA ŠĀDAI DZĪVEI??? Cik ilgi vēl tie nekauņas domā šādi saimniekot un visu raust sev bez soda??? DOMĀJU, KA PIENĀKS LAIKS UN BŪS PAR SAVU “DARBU” JĀSAMAKSĀ….

 8. Nu kā – Vienīgais risinājums ir algas pielikums deputātiem, bet naudas tak budžetā vairāk nav – visa jau uz 100 galviņām sadalīta. 😀

 9. Lai iznīdētu mazturīgos, valdība sagatavojusi jaunu elektrības cenu lēcienu. Paliks tikai ubagi, vai arī tie pacentīsies pamest valsti.

 10. Demokrātijai ir viena liela nelaime: ļoti daudz problēmu, un visi par tām var brīvi runāt, arī par nabadzību un bagātību, par algām, korupciju un citām negācijām, neprasot nekādu atbildību no runātāja par pateikto un kur nu vēl par padarīto! Tāpēc tagad ar runām var pat lāci no meža dabūt ārā, ierēdņi un tiesībsargi pat sacenšas šinī lauciņā, kurš pareizāk norunās par kādu problēmu! Laikam jau sociālismā bija lielāka kārtība: atceros, kā kāds sāka vairāk runāt, ka veikalos trūkst pārtikas un citādu preču, tūlīt tika izsaukts uz čeku un viņam tika paskaidrots, ka jārunā atbildīgi: ka valsts budžets nav no gumijas un ka partija zina ko dara, citādi sekos pants par pretpadomju aģitāciju. Un rezultātā visi runāja atbildīgi, bet galvenais: valstī nebija nekādu nabadzības un bagātības problēmu, nebija korupcijas un pensiju problēmu, jo valstī visi runāja atbildīgi.

 11. tā notiek valstī, kurā ilgstoši ir to pārvaldītāju un lēmēju zema morāle, cilvēcības trūkums, empātijas trūkums un nepietiekams emocionālās inteliģences, izglītības līmenis. jebkurš attīstīts cilvēks, ja vien viņš nav slims, ir spējīgs uz iejūtību, žēlsirdību, cēlsirdību. Jebkurš cilvēks (vai tas būtu uzņēmējs, amatpersona vai bagātnieks), ja vien nav slims, izjutīs kaunu, neērtības sajūtu, pirms paveiks ko tādu, kas nodara pāri mazāk aizsargātiem cilvēkiem, pirms pieņems tādu likumu, kas iedzīs slimībā un nabadzībā vājākos un neaizsargātākos, pirms nolems aizbraukšanai un nabadzības postam savus līdzcilvēkus. Latvijā daudzus gadus valdīja morālā krīze, un vēl šodien. taču ledus tomēr ir nedaudz sakustējies, jo gan žurnālisti, gan vienkārši cilvēki soc.saitos, gan uz ielas – UZDROŠINĀS runāt par to, kas notiek valstī, uzdrošinās NEKLUSĒT un CERĒT, ka tomēr cilvēki reiz tiks valsts amatpersonu , sadzirdēti un aizsargāti.

 12. Valdību 25 gadu darbs ir NESIS AUGĻUS – CILVĒKI IZBRAUKUŠI SIMTIEM TŪKSTOŠU, TREŠĀ DAĻA TAUTAS DZĪVO NABADZĪBĀ, VALDA NEVIENLĪDZĪBA UN NETAISNĪGUMS IENĀKUMU SADALĒ. TIEK NEKONTROLĒTI APZAGTI CILVĒKI AR NENORMĀLIEM ELEKTROENERĢIJAS TARIFIEM, CITIEM PAKALPOJUMIEM, PREČU CENĀM, AR ABSURDU MINIMĀLO ALGU, NO KURAS NEPIETIEK PAT BĒRĒM, SĪKU NEAPLIEKAMO MINIMUMU, AR NEADEKVĀTU NODOKĻU SLOGU MAZAJĀM ALGĀM. TAJĀ PAŠĀ LAIK;A TIEK IZDARĪTS ARĪ MORĀLS SPIEDIENS – NABADZĪBĀ IEDZĪTĀS TAUTAS PAZEMOŠANA UN KAITINĀŠANA – IK PA LAIKAM PAZIŅOJOT, KA AMATPERSONĀM PIENĀKAS VAIRĀKUS SIMTUS ALGAS PIELIKUMS PIE TĀ JAU DESMITKĀRT LIELĀKĀM ALGĀM, NEKĀ MAKSĀ SKOLOTĀJIEM, MEDIĶIEM, NEKĀ IR PENSIJAS UN INVALĪDU PABALSTI. VALDĪBAS Latvijā ir labi pastrādājušas 25 gadus – un te nu mēs esam. Bet varas gaiteņos BRĪNĀS….un NETIC!!!!

 13. Tā skatieties kādas algas ir Jums un salīdziniet tas ar algām ko nopelna parastie Latvijas iedzīvotāji kā arī mātes kuras strādā par minimālo algu pardomajiet vai Jūs spētu iztikt ar šo naudu,izskolot bērnus, apģerbt un iedot kabatas naudu? Tad varbūt sapratīsietkur rodas nabadzība un kādēļ latvieši pamet Latviju.

 14. Tā skatieties kādas algas ir Jums un salīdziniet tas ar algām ko nopelna parastie Latvijas iedzīvotāji kā arī mātes kuras strādā par minimālo algu pardomajiet vai Jūs spētu iztikt ar šo naudu,izskolot bērnus, apģerbt un iedot kabatas naudu? Tad varbūt sapratīsietkur rodas nabadzība un kādēļ latvieši pamet Latviju.

 15. kļūda virsrakstā,viņiem tas neuztrauc,viņu stulbumu un vienaldzību nodemonstrēja Barča.

 16. Kamēr valsti vada dažāda ranga izstrādājumi – nekā nebūs… Viss tikai 3 A … Pat KNAB priekšnieku nevar iecelt bez 3 A nesaskaņojot…

 17. Kad strādājam ,bijām valstij vajadzīgi ,bet kad paliekam veci ,mūs gatavojas vest uz mežu .Savus spēkus atdevām ,lai citiem būtu labāk ,Tagad jāņem striķis un uz mežu prom.Ko tās 100 glvas saeimā domā .Pilnīgs sviests.

 18. Vai mēs vainīgi ,ka piedzimam piecdesmitajos .Tāpat smagi strādājam, bet tagad saņemam niecīgas pensijas ,kuras nemaz nesasniedz 200 eiro. Kā dzīvot tālāk .Malciņu vajag ,zāles vajag ,ēst vajag ,apģērbu ,apavus vajag .Kā izdzīvot ar 170 eiro .Lai kāds no deputātiem to pamēģina ,diezvai vienai dienai pietiktu .

 19. Rietumu zemēs un tajā skaitā tādā patīkamā zemē kā Latvija rūgti konstatējamā radikālā atšķirība starp bagātajiem un nabadzīgajiem joprojām strauji progresē ārprātīgi sliktās cilvēciskās kvalitātes dēļ. Rietumos t.s. finansu kapitālisma autori (jaunbagātnieki) pamatā ir apšaubāmas izcelsmes jauni cilvēki ar ļoti zemu morālo slieksni un atklāti naidīgu attieksmi pret sociālo atbildību. Holivūda un drosmīgi sociālie filosofi tādu jaunbagātnieku portretu popularizē nepārtraukti. Kipras finansu krīzes laikā savu nepatiku pret jaunajiem finansu iznireļiem-spekulantiem neslēpa arī „rokfelleri”. Savukārt Austrumeiropā “perestroika” (specdienesti kā tās vadošais organizatoriskais spēks) dienas gaismā izvilka sabiedrības (katras attiecīgās tautas) plebejiskās padibenes. Tāpēc Austrumeiropas pieredze īpaši spilgti izkrāso cilvēciskās kvalitātes aspektu. Izrādījās, ka sociālā taisnīguma adepti (proletariāts) sociumā ir viszemākās kvalitātes hominīdi – bez minimāla morālā sliekšņa. Tas sociālais slānis, kas savā laikā (XX gs.sākumā) sociālā taisnīguma vārdā aplaupīja aristokrātiju un buržuāziju, visjaunākajā laikā nekaunējās ārprātīgi aplaupīt savus pēcnācējus. XX gs. beigās to izdarīja XX gs.sākuma proletārisko laupītāju atvases, kuru gēnos acīmredzot ir notikusi šausmīga mutācija noziegumu brīvības virzienā. Atvasēm ir vēl sliktāka cilvēciskā kvalitāte nekā viņu senčiem.

 20. Nebūtu jārisina nabadzības problēma ja visi saņemtu pēc nopelniem! Vai deputāti veicina Ikp pieaugumu ,domāju ka nē ! Algas jāmaksā tiem kas dara savu darbu ar labāko sirdsapziņu un ražo preces ar PVN !

 21. Vārdos tiek uzsvērts, ka domās, kā cīnīsies ar nabadzību , bet ar darbiem cilvēkus dzen vēl lielākā postā – nodokļus palielina, bezdarbniekos sezonas darbinieki vairs nevarēs saņemt pabalstu, jo jānostrādā 12 mēneši, lai varētu saņemt pabalstu….. utt. var turpināt šo sarakstu , kā “rūpējās, lai apkarotu nabadzību”

 22. Lai beidz nīdēt Latvijas laukus!!! Ja ir kādas samazināšanas vai likvidēšanas jebkurās iestādēs – Rīgas kungi paliek, likvidē darba vietas lauku reģionos… līdz ar to notiek ķēdes reakcija, uzņēmīgākie cilvēki aizbrauc, tiem kam dārga sava māja vai patīk lauki nevis pilsētas drūzama paliek, bet iņiem nav darba, līdz ar to nav līdzekļu ko atbalstīt vietējos uzņēmējus, tirgotājus, vārdu sakot valsts pati ar savu politiku iztīra laukus no cilvēkiem. Ja valstī (arī valsts iestādēs) notiktu reformas kā tas smuki defināts Attīstības likumā, tad viss būtu citādi – nu nav laukos cilvēki stulbāki vai nevarīgāki par tiem, kas dzīvo Rīgā un sēž siltos krēslos un tēlo, ka ir paši svarīgākie pasaulē!!!!!!!!!!!!!!!!

 23. re kā latvijas bagatnieku bērniem ,jau no bērnības ieaudzina izaugt par nelieti,un pazemot nabaga bernus ,es runāju par notikumiem Alojā

 24. VAI DIEVIN VAI DIEVIN UN TIKAI PEC25 GADIEM SAK UZTRAUKTIES. NAV TA KA PA VELU. VAI SAEIMA TAGAD PAMODAS NO LETARGISKA MIEGA.

 25. Risks ir mazliet cits – pēc analoģijas ar ulmaņlaiku beigām – tik krasa sabiedrības noslāņošanās rada augsni mūsu valsts pastāvēšanai bīstamai aģitācijai. Tie, kuri toreiz nepaspēja emigrēt, brauca uz Sibīriju, daudzi arī tiešā ceļā uz debesīm….jo izdīgušais naids svešu karaspēku sagaidīja ar cerībām
  Vai mums to vajag vēlreiz? Jā, ir sarežģīta polit-ekonomiska situācija – bet risinājumi ir iespējami. Valdošie pārmet Tiesībsargam konkrētu ierosinājumu trūkumu – nez kāpēc piemirstot, ka tas tieši ir valdības uzdevums un Saeimas atbildība …..Varbūt šoreiz vajadzēja emigrēt ne tiem daudzajiem darba meklētāju tūkstošiem, bet gan tiem, kuri neprot vai negrib darboties savas valsts interesēs? Emigrēt, lai šoreiz iztiktu bez jaunas, cerību apvītas okupācijas?

  • ;(((((((((((((((((((((( Atbildēt

   Jādomā, ka arī šoreiz neiztiks bez jaunas, cerību apvītas okupācijas: mums, MAZAJIEM, ceļošana “pa rokām” kā priekameitai jau liktenī ierakstīta …

 26. Valsts ir novesta līdz kraham.Pasakiet, kurā nozarē ir kārtība, nav korupcijas un neviens nezog?
  Ne minimālās algas pacēlums par 10 un pensijas indeksācija par 4 eiro nesedz nodokļu palielinājumu, (valsts uzņēmuma!) elektrības sadārdzinājumu!
  Viens, likums, viena taisnība visiem? Nelieši, noņemiet to ņirgu lozungu.
  Prezidenta kancelejas darbinieku algas drīksts palielināt par 60% no prezidenta algas! Tad pēc analoģijas, skolotājiem vajadzēja palielināt algas par 60% no Šadurska algas, nevis jāblēdās ar demagoģisku muldēšanu, ka algas paceltas, NOKLUSĒJOT, ka darba slodze palielināta par 9 stundām skolā, 10 stundām bērnudārzos!

 27. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  😉

  Ir sacīts: “Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais.”

  Un, arī: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.”

  =======

  Mediju ziņa (2009. gads): “Ne mazāk kā pusi jeb vismaz 51% no visu Latvijas iedzīvotāju kopējiem ienākumiem veido ne vairāk kā 10% šajā valstī dzīvojošo turīgāko ienākumi”, liecinot “sabiedriskās domas pētījumu centra “SKDS” pārstāvju veiktā pētījuma rezultāti”. Savukārt, “šīs valsts turīgie iedzīvotāji” esot “pauduši uzskatus, ka tuvākajā laikā Latvijas ekonomika visdrīzāk pasliktināsies, taču viņiem personīgi dzīve turpinās iet augšup”. Vienlaikus arī, “tikai 8% pasaules iedzīvotāju pieder vismaz puse jeb 50% no visiem ienākumiem pasaulē, bet visnabadzīgāk uz Zemes dzīvo āfrikāņi, latiņamerikāņi un bijušo sociālisma zemju iedzīvotāji Austrumeiropā”, liecinot “apvienoto nāciju organizācijas” (ANO) atbildīgo pārstāvju publiskotajos materiālos iekļautā informācija…
  —–
  Mediju ziņa (2007. gads): Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga “savā pēdējā 8 gadus ilgušās prezidentūras dienā uzrunājot Latvijas tautu, pateicās par uzticību un mīlestību, un arī norādīja, ka valstij vēl jāstrādā, lai mazinātu plaisu starp bagātajiem un trūcīgajiem”. “Šobrīd valstī ir daudz miljonāru, taču pārāk daudz to, kas dzīvo zem nabadzības sliekšņa, tādēļ mums jāstrādā, lai mazinātu šo plaisu – lai tie, kas ir trūcīgi, varētu virzīties ar katru gadu uz augšu un veidotos stabila vidusšķira, kas ir garants stabilajai demokrātijai”, esot “paudusi viedokli Vīķe-Freiberga”…
  —–

  ’MOTO’ ~ kādas “miera laikos” populāras
  “Brāļu Laivinieku” kuplejas piedziedājums:
  .
  “Lai es bagāts būtu, lai es tukšinieks ~
  Ka tik sirdī vienmēr manīm mājo prieks!…”
  ( J. Jansons & “Brāļi Laivinieki” )
  ———–
  .
  MZ SILES “valsts” ikdienas kontrastiņi.
  ( Iz “O.M.© arChīva”, ‘ANNO’ ~ 07.2004. )
  ( meldiņš un piedziedājums ~ iz “Brāļiem Laiviniekiem” )
  .
  Laiki mainās – paliek “dominantes” vecās:
  Tas, kurš bagāts – allaž ‘zīmējas un lecās’:
  Dāļā “brīfingus” pa “gadžetiem” un bildes ~
  Lai tiek ‘piefiksēts’ pie miljonāru “ģildes”.

  Tas, kurš nabags – ‘dzenā sīceni pa ķešu’,
  Nopērk “ceitungu” (p)ar “prominenci” svešu,
  Šķirsta “fotō(ž)opa” bildes, “gaumē” lētas,
  Līdz – sviež masmēdekli, nospļāvies, pie sētas.

  piedz.:
  “Lai es bagāts būtu, lai es tukšinieks ~
  Ka tik sirdī manīm vienmēr mājo prieks!…”

  Tas, kurš bagāts, fraktē “ofšorzonās” kontus,
  ‘Mētā kruto, sazubrījies zeku pontus’,
  Piķi skaitīt sāk no ‘štukas’, biezā makā,
  Un uz “plebejiem” no debesskrāpja (‘taisa’).

  Tas, kurš nabags, nīkst pie “sociālās kases”,
  Saņem pabalstu, kur “deklarēts pēc pases”,
  Skaita ‘sančukus’, pa retam – kādu latu,
  Pauri kasīdams, kur “nepārskaitlis” matu.

  Tas, kurš bagāts, durvis vaļā sper ar kāju,
  Prastiem “lupatlašiem prezentēdams stāju”:
  Lai šie ‘ierubī’, kurš Muļķu Zemē valda,
  Kamēr “čokā nekostē pie pirmā galda”!

  Tas, kurš nabags, meklē “sociālās mājas”,
  Kur, mož, “relaxēt” ļaus piegurušas kājas ~
  Atdod “atbildīgam biedram” ķīlā pasi,
  Un par gultas vietu – priekšpēdējo grasi.

  Tas, kurš bagāts, ‘močī’ melnā mersedesā,
  Dzīdams “tautas vāģu” kontingentu stresā ~
  Grib viņš desmit vietās nokļūt, vienlaicīgi,
  ‘Kruķīt ģelas & bīdīt rebes’, apsviedīgi.

  Tas, kurš nabags, kratās tramvajā “pa zaķi”,
  Kur ‘karmaņņiks uzšķērž “sekenhenda” praķi’,
  Izceļ maciņu un – skrobīgs met uz grīdas:
  “Tramos mīcās, maķ ih…, sīki plikadīdas!”

  Tas, kurš bagāts, uzsauc SILES biedriem krogu,
  ‘Met pa “trīsdienniekiem”, regulāri, ogu’,
  ‘Relaxējas, FAX(us) “sekretutkai” bīdot’,
  Klerkus (“ōfisā”) un “funkcionārus” dīdot.

  Tas, kurš nabags, iegrauž “fāst(f)ūdu”, pa lēto,
  Virsū “krutku” uzstrebj, “točkā” samiksēto,
  Ģīmi piedurknē no lētiem smiņķiem slauka,
  Ja tam patrāpās, “uz šaru”, kāda ma(č)ka.

  Tas, kurš bagāts, “sarkofāgu” laikus gādā:
  Divām “durvīm”, iztapsētu (mērkaķ)ādā,
  Lai nav jāknapinās “sešu dēļu lādē” ~
  Prasta mūža māja “biezā” tēlam skādē!

  Tas, kurš nabags, rēķinās ar standartkasti ~
  Kāda starpība – kurš šiki rakts, kurš prasti:
  Tārpi pārstrādās, daudz nešķirojot miesu,
  Pīšļos rumpi treknāku, vai aumež liesu…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 28. Valsts ir novesta līdz kraham.Pasakiet, kurā nozarē ir kārtība, nav korupcijas un neviens nezog?
  Ne minimālās algas pacēlums par 10 un pensijas indeksācija par 4 eiro nesedz nodokļu palielinājumu, (valsts uzņēmuma!) elektrības sadārdzinājumu!
  Viens, likums, viena taisnība visiem? Nelieši, noņemiet to ņirgu lozungu.
  Prezidenta kancelejas darbinieku algas drīksts palielināt par 60% no prezidenta algas! Tad pēc analoģijas, skolotājiem vajadzēja palielināt algas par 60% no Šadurska algas, nevis jāblēdās ar demagoģisku muldēšanu, ka algas paceltas, NOKLUSĒJOT, ka darba slodze palielināta par 9 stundām skolā, 10 stundām bērnudārzos!

 29. Barča! Netēlo! Kādus priekšlikumus? Tev un visai Saeimas šaikai JĀDEMISIONĒ vai sevi JĀATLAIŽ, jo Ventspils vējelis to nedarīs!
  Valsts ir novesta līdz kraham.

 30. Barča, netēlo un neliekuļo!
  Kādus priekšlikumus? Ja ir tād nabadzība, tad tev un visai Saeimas šaikai SEVI JĀATLAIŽ vai JĀDEMISIONĒ!

 31. Kāpēc iedzīvotāju nabadzība tiek apzīmēta ar jēdzienu nabadzības risks? Vēl varētu izdomāt terminu riskanta nabadzība.Ja pensija mazāka par 300 eiro ,tad ir nabadzība ,bet ja pensija ir kaut vai301 eiro tad tā vairs nav nabadzība,bet ir nabadzības risks,varbūt pat tā ir pārticība.
  Jāsmejas par A Bračas samulsumu,ka nav dzirdējusi no tiesību sarga priekšlikumus par situācijas uzlabošanu. Priekšlikumi situācija uzlabošanai visiem ir skaidri ,īsumā tie skan tā – mazāk jāzog.Te neiet runa par maziem zagļiem ,bet par miljonu zagļiem,kuriem neviens klāt neķeras ,jo tā ir veselībai un dzīvībai bīstama nodarbošanās.Tāpēc notiek bezgalīga ķēmošanās VID-ā un KNAB-ā un citās valsts pārvaldes struktūrās.

 32. Ja pirms 20 gadiem deputāti Saeimā uztraucās par nabadzību. Neliels fragments no O.Kastandas uzstāšanās, kad tika apspriests likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu”:”…Guntis Ulmanis ir labāk iemīļojis nepilnas minūtes braucienu savā Prezidenta 69 728 latus vērtajā pelēkajā “mersedesā”, kura iegādi, kas varbūt dažam labam no mums šeit, zālē, ir piemirsies, un es to atgādināšu, 1993.gadā diezgan mistiski, diezgan kosmētiski pieskaitīja Saeimas budžeta grozījumiem. Tātad nevis Prezidenta izdevumiem, bet Saeimas izdevumiem. Nu, tas tā. 1993.gada 13.novembrī Ulmanis par to izteicās: “Pensijas, apkure — nē, tur nav skaistu variantu! Tie ir smagi jautājumi, un vispār gribas tikt no tā visa vaļā. Viens pasaka ko labu, otrs, trešais. Ja pieņem labo vien, sāk likties, ka tavā mazajā pasaulītē viss ir kārtībā, vairs neredzi pensionārus, nu, cik nu vienīgi no mašīnas loga. Taču var jau braukt garām. Jā, var jau braukt garām, un tā arī brauc garām un brauks garām”. 6.Saeimas 1996.g. 22.februāra sēde (Vēstnesis, 24.02.1996., Nr. 35 (520)

 33. nupat uzzināju, ka manas pensijas indeksācijas eiriķīši tomēr nosegs Latvenergo cenu cēlienu

 34. bagāts viš bet mīkstu sirdi
  padzird sērdienišus raudam,
  tulit kabatā bāž roku
  izvelk savu nēdzdodziņu

  • Latviešu literatūras klasiku Saeimā citēja arī pirms 20 gadiem:”…..viņam ir ļoti spilgts darbs “Divi pasaules”. Šajā darbā viņš arī trāpīgi pasaka to situāciju, kāda bija izveidojusies 19.gadsimta beigās. Man liekas, ka tieši tāda situācija šodien izveidojas Latvijā. Mēs Latvijā redzam, kā veidojas šīs “divi pasaules”, “divi Latvijas”. Viena ir Latvija, kuru augsti politiķi sauc par reņģu ēdāju, lumpeļu, maznodrošināto un dažādu citādu latviešu pasauli, bet otru pasauli mēs redzam to, kuru reprezentē ar pilīm, spožiem limuzīniem, reprezentācijām, šampaniešiem un visu pārējo.” 6.Saeimas 1996.g. 22.februāra sēde (Vēstnesis, 24.02.1996., Nr. 35 (520)

 35. Ko ta shie taa satraucas, taisaas sev pie algaam pielikt atkal ???

  • Loģiski! Gads iet uz beigām, nākamgad atkal jāindeksē deputātu algas un viņiem draud algas pielikums. Jāsāk jau laikus rūpēties.
   Tās pļāpas par nabadzību tā arī paliks pļāpu līmenī, neko jau nedarīs. Kāda viņiem daļa gar nabagiem un nabadzību.

 36. celiet taču elektrības cenas tiem, kuri taupa un tērē vismazāk!

Draugiem Facebook Twitter Google+