Latvijā
Politika

Saeima šodien sāk pavasara sesiju0


Foto – LETA
Foto – LETA
Saeimas ēka.

Saeima šodien sāks pavasara sesiju.

Jau ziņots, ka ziemas sesiju Saeima bija noslēgusi 29.martā.

Saeimas kārtības rullis paredz, ka Saeimas sesijas ir kārtējas un ārkārtas. Gadā ir trīs kārtējās sesijas: rudens, ziemas un pavasara sesija. Saeimas sesiju starplaikā pēc nepieciešamības jebkurā brīdī var tikt sasaukta Saeimas ārkārtas sesija.

Ziemas sesijā Saeima pieņēmusi 28 likumus, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.
Saeima šā gada ziemas sesijā kopš 8.janvāra pieņēmusi 28 likumus – piecus jaunus un grozījumus 23 likumos. Šajā laikā deputāti sanāca uz 11 kārtējām sēdēm.

Ziemas sesijā izskatīšanai komisijās nodoti 77 likumprojekti, no kuriem 54 iesniedzis Ministru kabinets, 10 – Saeimas komisijas, bet 13 – deputāti.

Strādājot ar iesniegtajiem likumprojektiem – skatot tos otrajā un trešajā lasījumā -, Saeimā vērtēts kopumā 601 priekšlikums.

Kopš ziemas sesijas sākuma Saeimas sēdēs visvairāk debatējuši deputāti Valdis Kalnozols (ZZS) – 43 reizes, Ivars Zariņš (S) – 40 reizes, Artuss Kaimiņš (KPV LV) – 25 reizes un Igors Pimenovs (S) – 19 reizes. Pa 16 reizēm no Saeimas tribīnes runājuši Ringolds Balodis un Juris Viļums (LRA), savukārt deputāte Jeļena Lazareva (S) debatējusi 14 reizes un Jūlija Stepaņenko (S) – 11 reizes.

Kopumā no Saeimas tribīnes deputāti runājuši 436 reizes.

LA.lv