×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. maijs, 2013
Drukāt

Saeima šodien tomēr nevērtēs ieceri par latviskākiem bērnudārziem

LETALETA

Saeima šodien tomēr neiekļāva darba kārtībā nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) rosināto likumprojektu, paredzot no 2014.gada 1.septembra pāriet uz apmācībām bērnudārzos latviešu valodā.

Pret šī jautājuma iekļaušanu darba kārtībā 35 deputāti, pret bija 45 parlamentārieši, savukārt Uldis Augulis (ZZS) atturējās, bet vēl Gunārs Igaunis (RP) un Aleksejs Loskutovs (V) nebalsoja. Par likumprojekta iekļaušanu darba kārtībā balsoja nacionālā apvienība, “Vienotība”, pie frakcijām nepiederošie deputāti un Kārlis Seržants (ZZS). Tikmēr politiskā apvienība “Saskaņas centrs”, Reformu partija, daļa Zaļo un zemnieku savienības deputātu un Jānis Lāčplēsis (V) balsoja pret.

Kā aģentūrai LETA iepriekš sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, likumprojekts neizslēdz īpašas dzimtās valodas un kultūras nodarbības mazākumtautībām, bet mācību valoda bērnudārzos būs latviešu valoda.

No koalīcijas partneriem šī likumprojekta nodošanu komisijām plānoja atbalstīt arī pie frakcijām nepiederošie deputāti un “Vienotība”. Pie frakcijām nepiederošo deputātu līderis Klāvs Olšteins iepriekš skaidroja, ka šis jautājums būs jāvērtē un “tad redzēs, kādas būs diskusijas tālāk”. Pašlaik ir pāragri runāt par likumprojekta gala redakciju, piebilda Olšteins.

Arī “Vienotības” frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis iepriekš norādīja, ka “Vienotība” atbalstīs likumprojekta nodošanu komisijām, tomēr plāno iesniegt priekšlikumus tā pilnveidošanai, proti, nepieciešams veicināt bilingvālās sistēmas nostiprināšanu, lai bērni pārvaldītu gan latviešu, gan dzimto valodu.

Savukārt Reformu partijas (RP) frakcijas vadītājs Edmunds Demiters aģentūrai LETA norādīja, ka politiskais spēks balsos pret šī likumprojekta virzību. Viņš akcentēja, ka partijas viedoklis šajā jautājumā nav mainījies. RP iepriekš izplatītajā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem arī tika norādīts, ka jautājums par valodu lietojumu bērnudārzos tieši tagad ir aktualizēts tikai un vienīgi tāpēc, ka pēc divām nedēļām notiks pašvaldību vēlēšanas.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) iepriekš par šo likumprojektu nav diskutējusi, aģentūrai LETA sacīja ZZS frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ingmārs Līdaka. Viņš atbalsta to, ka bērnudārzos bērni jāmāca latviešu valodā, taču tas nevar notikt tik vienkārši. Nepieciešams noteikt pārejas periodu, kā arī vispirms jāizstrādā atbilstoša metodika.

Savukārt apvienība “Saskaņas centrs” (SC) šo likumprojektu neatbalstīs un uzskata, ka šī jautājuma aktualizēšana ir saistīta ar pašvaldību vēlēšanām, sacīja SC frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins. Viņš šo likumprojektu arī salīdzināja ar “spēlēšanos ar sērkociņiem pie kannas ar benzīnu”, kas kaitēs sabiedrībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+