×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. februāris, 2016
Drukāt

Saeimā spriedīs par “Stūra mājas” izmantošanas iecerēm (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas Pieprasījumu komisijā 24.februārī apspriedīs ēkas Brīvības ielā 61 jeb Stūra mājas pārveidi un izmantošanas ieceres nākotnē, liecina parlamenta darba kārtība.

Uz Saeimu ir aicināti pārstāvji no Kultūras ministrijas, “Valsts Nekustamajiem īpašumim” un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas.

Stūra māja tika atvērta 2014.gadā, kad tika realizēts projekts Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, piedāvājot apmeklēt Okupācijas muzeja iekārtoto izstādi pirmajā stāvā, kā arī ekskursiju čekas pagrabos. Šobrīd ir atjaunots Tetera nama fasādes vēsturiskais krāsojums, veikta jumta nomaiņa.

Diskusijās par Okupācijas muzeja rekonstrukciju jeb “Nākotnes nama” projekta īstenošanu no oponentiem izskanējis, ka Stūra māja netiek pietiekoši izmantota.

Tetera nams atrodas Brīvības un Stabu ielas krustojumā un ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Nams celts pagājušā gadsimta sākumā, 1912.gadā, pēc Aleksandra Vanaga projekta un ir nacionālā romantisma un jūgendstila apvienojuma paraugs. Sākotnēji projekts tika veidots kā īres nams ar veikalu galeriju rindu pirmajā stāvā. Padomju laikā ēkā atradās Valsts drošības komiteja, tad ēku iesauca par Stūra māju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es nesaprotu, kam to stūra būdu vajag. Lētāk nojaukt un uzcelt, ja jau grib savu raudu mūri, pa jaunam. Mūra fragmentu atstāt. Zālāju iesēt, rotaļlaukums bērniem, suņiem. Visi laimīgi. Kurš grib, var atnākt un paraudāt pie mūra. 8 mio – kāds ieguvums tautsaimniecībai, cilvēkiem???

Draugiem Facebook Twitter Google+