×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

Saeima tomēr atbalsta pilnīgu “divlitreņu” izskaušanu (13)

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas AdministrācijaFoto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Saeima otrajā lasījumā atbalstījusi priekšlikumu grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumu otrajā lasījumā, kas faktiski paredz aizliegt tirgot jebkādus alkoholiskos dzērienus pudelēs, kuru tilpums lielāks par vienu litru.

Parlamentam gan vēl šie likuma grozījumi būs jāskata trešajā lasījumā.

Saskaņā ar Saeimas otrajā lasījumā atbalstīto likuma grozījumu versiju, alu nevarēs pārdot iepakojumos virs 0,5 litriem, ja tā absolūtā spirta daudzums pārsniegs 5,8 tilpumprocentus. Savukārt, ja absolūtā spirta daudzums alkoholiskajā dzērienā nepārsniegs 5,8 tilpumprocentus, tā iepakojuma tilpums vienalga nedrīkstēs pārsniegt vienu litru, paredz šodien otrajā lasījumā atbalstītā likuma grozījumu versija.

Līdz ar to Saeima atbalstīja deputāta Imanta Parādnieka (NA) priekšlikumu, bet noraidīja Ingmāra Līdakas (ZZS) priekšlikumu, kuru Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti gan bija atbalstījuši.

Iepriekš konceptuāli tika atbalstīts kompromisa variants, kas nozīmēja, ka tā dēvētās divlitrenes netiek aizliegtas pavisam. Bija iecerēts, ka, ja alkoholiskā dzēriena absolūtā spirta daudzums nepārsniedz 5,8 tilpumprocentus, tad to drīkstētu tirgot arī iepakojumā, kura tilpums ir lielāks par vienu litru.

Kamēr šādu kompromisa variantu vismaz daļēji atbalstīja alus ražotāji, vairāki deputāti teica, ka ilgtermiņā būtu jāaizliedz divu litru tilpums vispār. Taču deputātu vidū vēl nebija vienprātības par to, vai tilpuma slieksnis būtu jānosaka puslitrs vai litrs.

Plānots, ka grozījumi varētu stāties spēkā 2017.gada 1.septembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Kaarteejais idiotisms! Domaajat mazaak dzers? Tur saeimaa nevis ar shaadiem niekiem jaaciinas, bet jaacelj jaasamazina nabadziibas liimenis un jaaaudze valstii dziivojosho vidusslaanja biezums nevis jaakstas ar 2litreneem. Smiekliiga nodarboshanaas valsts paarvaldeee!!! 🙂

 2. A ko jūs gribat no nacionālā muhamedāņa?Prāts tur vispār nespīd,vienas ambīcijas…Tie kas dzer to suslu,tāpat dzers!Iepakojums nav svarīgs.Nu,drusku dārgāk paliks.Vienalga – lētāk!

 3. Kad prāta nulles domās tālāk par savu kaktu biznesu – krutkas tirdzniecīnu = divliteņi 7 % tirdzniecība ir daļēji iznīcinājusi točkas un % vairs neienāk – to vajag atjaunot… Tur jau tā jēga – divlitrenes nes % valsti , bet točkas nes % to piesedzējiem – vai kāds to sapratīs?
  Domāju, ka nē – vīru valodā – pirtī vēlēts un un pie pisuāriem nozīmētais jau nu nē…Tie pārējie tukšgalvīši jau labi domā . Bet tas točku bizness šodien ir apdraudēts, tikai līdz ritam , kad pavērs ceļu…
  Es esmu pret tautas nodzirdīšanu, bet ne privātbiznesa točku % interesēs…Zināms, ka katra točka dalās uz augšu, un atkal uz augšu līdz lēmumu pieņēmējiem… Kā to nesaprast – tas pats, kas ar tām Spaiss narkotikām – kuras ar lielu ņemšanos aiztaisīja ciet – kā spiedza daži lieldeputāti… kā spiedza…, bet pie pārējām smagajām pat klāt neķērās…

 4. tikai mūsu saimas tukšpauri spēj iedomātie ,ka šādā veidā dzeršanu ierobežos Veči ies uz točkām ,tām bisness plauks Nu nav tai saeimā ar galvām domājošu cilvēku.Nodokļi valstij nenāks

 5. Tas ir mūsu saeimas līmenis…. Par neko vairāk spriest vai lemt viņi tiešām nav spējīgi

 6. Latvija Normālā? Atbildēt

  Tūkstošiem pašnāvībās iedzītu cilvēku katru gadu un nevienas ierosinātas un izmeklētas krimināllietas par novešanu līdz pašnāvībai.

 7. Tas vienkārši ir skandāls, kas parāda cik aprobežoti ir Saeimā sēdošie pašreizējie deputāti no miljonāru kabatas partijām…
  Ne par vienu no Saeimā pašreiz iekļuvušajām partijām nākamajās vēlēšanās vienkārši nedrīkst balsot.

 8. "tētiņš mazajai čigānietei nodzēra krājkasīti ;))))" Atbildēt

  Nožēlojama liekulība. Bet šī laikam ir tēma, par ko ikviens deputāts spriež kā SPECIĀLISTS …

 9. Tas ir viens klusais ārprāts! Izglītības sistēma un veselības aprūpe valstī ir galīgā pakaļā, bet saeimas deputāti ņemas ap alus pudelēm, cik lielas tās būs un cik nebūs…

 10. Tieši tā,ka tagad mētāsies pet pudeles 2x vairāk,nebūs 2 litrene,būs 2 litrenes!! ;)))))) Nu ļoti svarīgs jautājums tika izskatīts,tagad neviens nedzers un Latvija uzplauks!!! ;))))))))))))))))))))))

 11. Par cik Latvija atskiriba no kaiminvalstim PET pudeles veikalos nepienem,tad pec si likuma stasanas speka Latvijas plavas un upmalas metasies divas tuksas pudeles,tatad Latvijas piecukosana divkarsosies.Ja kads doma,ka dzeraji tagad dzers mazak vini rugti maldas.Sada likuma pienemsana precizi parada,ka musu zala partija ir zala tikai pec nosaukuma.

Draugiem Facebook Twitter Google+