×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. aprīlis, 2016
Drukāt

Saeimā uzteic propagandas kanāla „Rossija RTR” aizliegšanu (7)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Latvijai jāaizsargā sava informatīvā telpa, un tas ir svarīgi visas sabiedrības drošībai. Nav pieņemams, ka Latvijā tiek retranslētas programmas, kas kurina naidu un mudina uz karadarbību, tādēļ atzinīgi jāuzteic Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbs, ierobežojot šāda satura izplatīšanu,” otrdien, 26.aprīlī, pēc sēdes uzsvēra Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne.

Otrdienas sēdē komisijas dienas kārtībā bija jautājums par televīzijas programmas „Rossija RTR” izplatīšanas ierobežošanu Latvijā. Jau vēstīts, ka NEPLP aprīļa sākumā par konstatētajiem pārkāpumiem nolēma uz sešiem mēnešiem aizliegt Latvijas teritorijā retranslēt un izplatīt televīzijas programmu „Rossija RTR”.

NEPLP mērķis nav panākt, lai “Rossija RTR” neskatās, bet lai šis kanāls par izdarītajiem pārkāpumiem saņemtu reālu sodu, komisijas sēdē sacīja NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska.

Dulevska sacīja, ka konkrētais kanāls nav reģistrēts Latvijā un saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvu vienīgais nopietnais ierobežojums ir kanāla retranslācijas aizliegšana.

“Tie kanāli, kas reģistrēti Latvijā, tiek uzraudzīti, pārkāpumi tiek fiksēti un sodīti, bet pārkāpumu dēļ neviens kanāls nav ticis bloķēts,” atgādināja Dulevska. “Tāpēc vēlos noraidīt spekulācijas, ka NEPLP nodarbojas ar cenzūru.”

Viņa atklāja, ka sarunās ar “Rossija RTR” pārstāvjiem NEPLP piedāvāja reģistrēt kanālu Latvijā, kas atvieglotu komunikāciju un citas lietas, tomēr šāds piedāvājums ticis noraidīts.

Efektīvāks soda mērs būtu nevis “Rossija RTR” apturēšana, bet gan tā iekļaušana dārgākajā maksas kanālu pakā, šodien sēdē sacīja Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ilmārs Muuls.

Kā sacīja Muuls, īslaicīga kanāla apturēšana raidorganizācijai rada īslaicīgus zaudējumus, ko vēlāk iespējams atpelnīt, bet kanāla iekļaušana dārgākajā maksas pakā radītu zaudējumus ilgtermiņā, ņemot vērā to, ka kanālu tur iespējams atstāt ilgstoši, bet klienti diezin vai izvēlētos pāriet uz dārgāko paku.

Viņš atgādināja, ka tāda pieeja šai problēmai bijusi Lietuvā.
Viņam oponēja telekomunikāciju uzņēmuma “Lattelecom” Juridiskā un korporatīvā atbalsta daļas direktors Toms Meisītis, norādot, ka šādas kanālu pakas var nokomplektēt tā, lai formāli izpildītu likuma prasības.

Viņš arī piebilda, ka tā nauda, ko “Rossija RTR” nopelna Latvijā, kanāla raidorganizācijas pastāvēšanai ir nebūtiska.

Tikmēr Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters norādīja, ka šāds risinājums ir diskutabls, jo, “ja naida kurināšana ir aizliegta, tā nevar būt atļauta par dārgāku samaksu”.

Kā ziņots, 12.aprīlī stājās spēkā aizliegums retranslēt un izplatīt TV programmu “Rossija RTR”.

NEPLP 2015.gada laikā atkārtoti konstatēja rupjus pārkāpumus televīzijas kanāla “Rossija RTR” pārraidītajos raidījumos, kuros pārkāpts gan Latvijas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums (EPLL), gan arī ES Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīva.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Šāvieni pa zvirbuļiem…

 2. Nez – tiem troļļiem maksā rubļos vai tajos nīstajos dolāros vai Eu ? Patriotiskāk jau būtu rubļos – bet pie naudas laikam viss Kremļa fanu patriotisms izkūp?

 3. tie kam patīk cenzūra un kas grib pazimeties kameru priekšā kā “patrioti”realitātē tādai cenzurai nav jēgas, jo kas grib var netā vienalga redzet ko vēlas, kas neskatās tas vienalga nepamana ka nav programmas. es teikim nepamanitu ja man pēkšņi pultī nemainitos tā es zināju ka man lai iegutu nākamo skatāmo kanālu jānospiež 5 reizes plus, tagad pēkšņi 4 reizes. visas izmaiņas tā teikt 🙂

 4. Latvijai nedraudzīgu propogandu raida arī citi Krievijas televīzijas un radio kanāli,Latvijas valsts spēkos nav un nebūs ietekmet kādas valsts televīzijas un radio programmu saturu.Nav saprotams kāpēc ir ticis atļauts valsts teritorijā retranslet valstij kaitīgas programmas un kāpēc tas notiek joprojam.Atbildīgajiem ieredņiem par pretvalstisku darbību būtu jānes kaut vai morāla atbildība,nevis gudri jāfilozofe par kaitējuma definīciju.

 5. Это и есть самая настоящая цензура, вводимая под уже привычное бла – бла- бла непонятно каким органом с непонятно какими полномочиями. Одно понятно, это точно не суд, а какой то внесудебный орган. Очень удобно, если не можете конкурировать и ничего не можете противопоставить – легче всего запретить.
  А вот у меня телевизора нет, и мне запретить вы ничего не сможете.

  • derētu arī datoru izslēgt,tikai māc bažas,ka tad tev piemetīsies kāda žults kaite,ja nebūs kur savu naidu pret Latviju izgāzt un nodemonstrēt lielo mīlu pret krievu fašistu fīreru.

   • Уже с утра пораньше плюётесь ядовитой слюной. Ну, ну. Я вас тоже так «люблю», так «люблю». Сами вы фашист, и когда за вами придут, поздно уже будет.

Draugiem Facebook Twitter Google+