×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
14. decembris, 2016
Drukāt

Saeima varētu atbalstīt atteikšanos no minimālām sociālām iemaksām

Pie Saeimas 23.novembrī notika pikets-sapulce ar mērķi atturēt Saeimas deputātus no lēmuma likvidēt mikrouzņēmumu nodokli. Foto - LETAPie Saeimas 23.novembrī notika pikets-sapulce ar mērķi atturēt Saeimas deputātus no lēmuma likvidēt mikrouzņēmumu nodokli. Foto - LETA

Saeima varētu atbalstīt atteikšanos no minimālām sociālām iemaksām tā vietā mikoruzņēmuma nodokļa likmi paaugstinot līdz 15%; vairākums opozīcijas pagaidām neatklāj nostāju par nodokļa apjoma izmaiņām.

Balsojuma par MUN nodokļa likmes celšanu būs atkarīgs no partijas “Saskaņa” un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) izšķiršanās, kas pašlaik netiek atklāta. Abas opozīcijas partijas plānojot šajā jautājumā izšķirties rītdien.

“Saskaņa” savu nostāju pagaidām neatklāj, uzvērot, ka turpinās diskutēt par šo jautājumu un lēmumu pieņems rīt. “Saskaņas” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Valērijs Agešins atkārtoti pauda, ka pašreizēja situācija ir valdības bezatbildības rezultāts.

LRA atbalstīs atteikšanos no minimālām sociālām iemaksām, aģentūrai LETA sacīja politiskās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars. Deputāts neatklāja, kā politiskais spēks balsos attiecībā uz MUN likmes celšanu, vien norādot, ka LRA atbalsta nodokļa 9% apmērā saglabāšanu.

Partijas “No sirds Latvijai” (NSL) Saeimas frakcija atbalstīs atteikšanos no minimālām sociālām iemaksām, tās aizstājot ar MUN 15% likmi, norādīja NSL līdere Inguna Sudraba. Uz galīgo lasījumu politiskais spēks piedāvās noteikt 12% likmi mikrouzņēmumiem ar apgrozījumu līdz 7000 eiro.

Sudraba vērsa uzmanību, ka pašlaik paredzētā sistēma ir “pilnīgi absurda”, jo liktu maksāt minimālās sociālās iemaksas neatkarīgi no tā, vai uzņēmums ir saņēmis ieņēmumus. Politiķe iepriekš skaidroja, ka NSL atbalsta to, ka nodoklis būs jāmaksā no apgrozījuma jeb reāliem ienākumiem. Viņa norādīja ka savstarpējās sarunās mikrouzņēmumu pārstāvji ir pauduši, ka ir gatavi maksāt augstāku nodokļa likmi, ja nebūs pienākums maksāt minimālās sociālās iemaksas.

“Vienotība” joprojām nemaina savu pozīciju par ieceri atteikties no minimālām sociālām iemaksām un MUN nodokļa likmes palielināšanu līdz 15%, un rīt Saeimas balsojumā par šīm izmaiņām atturēsies, Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa. Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš norādīja, ka politiskais spēks atbalstīs šos likumprojektus. Arī ZZS līdz šim ir paudusi atbalstu pašu virzītā premjerministra Māra Kučinska (ZZS) priekšlikumiem.

Kā ziņots, valdošās koalīcijas politiskie spēki līdz šim nav spējuši vienoties par šiem priekšlikumiem. To atbalsta ZZS un nacionālā apvienība, savukārt “Vienotība” rosina sākt ar 1.septembri īstenot ieceri par minimālām sociālām iemaksām, nevis izslēgt to no likuma. Tāpat “Vienotība” rosina, ka mikrouzņēmumi, kuru apgrozījums nav lielāks par 40 000 eiro, varētu izvēlēties maksāt MUN 15% apmērā vai arī maksāt MUN 5% apmērā un par katru darbinieku veikt sociālās iemaksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+