×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Saeima varētu konceptuāli atbalstīt atsevišķu īpašumu atdošanu ebreju kopienai (10)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Likumprojektus par atsevišķu īpašumu atdošanu ebreju kopienai ceturtdien, visticamāk, nodos izskatīšanai parlamenta komisijās.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien pēc valdošās koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka likumprojektus nolemts nodot parlamenta komisijām, kas arī atsevišķi izvērtēs jautājumu par katru atsevišķu īpašumu.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK politiķis Imants Parādnieks norādīja, ka frakcijas deputātiem ir dažādi viedokļi, tāpēc arī viņu balsojums varētu būt atšķirīgs. Par šo jautājumu gan vēl lems frakcijas.

Vienlaikus Parādnieks pauda, ka vismaz daļa likumprojektu varētu tikt nodota komisijām, jo piedāvāts korekts veids, kā risināt šo jautājumu – lemt par katru īpašumu atsevišķi.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvis Uldis Augulis teica, ka par šo jautājumu deputāti vēl lems frakcijas sēdē, jo viedokļi ir atšķirīgi. Iepriekš ZZS atbalstoši izteicās par šiem likumprojektiem. ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis iepriekš sacīja, ka politiskais spēks nav diskutējis par šo jautājumu, taču šāds solis ir atbalstāms, ja pašas pašvaldības tam piekrīt un ja runa ir par reliģiskām un kultūrvēsturiskām ēkām.

Kā ziņots, Saeimā iesniegti pieci likumprojekti, kuros rosināts lemt par piecu īpašumu atdošanu Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei – par ēku Abrenes ielā 2, Rīgā, kas ir bijusī ebreju skola un patlaban stāv tukša, par ēku Ernesta Birznieka-Upīša ielā 12, Rīgā, kas ir bijusī ebreju reliģiskā skola un tagad ir Finanšu ministrijas īpašums, par ēku Ludzas ielā 25, Rīgā, kur kādreiz bijusi ebreju slimo kopšanas biedrība, par ēku Kļavu ielā 13, Jūrmalā, kas ir bijusī sinagoga, bet tagad tajā izvietoti divi pašvaldības uzņēmumi, kā arī par bijušo sinagogas ēku Lielajā ielā 31, Kandavā.

Īpašumus plānots nodot, lai mazinātu vēsturiskās netaisnīgās sekas Latvijas ebreju draudzēm un biedrībām, kas radušās nacistiskās Vācijas veiktā holokausta un Padomju okupācijas režīma darbības rezultātā Latvijas teritorijā.

Vēl vienā likumprojektā rosināts atcelt Rīgas Ebreju kopienai pašlaik piederošam īpašumam Rīgā noteiktos apgrūtinājumus – aizliegumu atsavināt vai ieķīlāt attiecīgo zemesgabalu un ēku. Izmaiņas attiecas uz 1122 kvadrātmetru zemesgabalu un ēku Skolas ielā 6.

Četrus likumprojektus Saeimā iesnieguši deputāti Ojārs Ēriks Kalniņš (V), Atis Lejiņš (V), Artis Rasmanis (ZZS), Solvita Āboltiņa (V) un Lolita Čigāne (V). Vienu likumprojektu Čigāne nav parakstījusi, bet to ir parakstījis deputāts Rihards Kols (VL-TB/LNNK).

Paredzēts, ka jautājumu par likumprojektu nodošanu vērtēšanai komisijās Saeima varētu skatīt 29.janvāra sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Tā kā šis būs politisks lēmums, kuram nav nekāda sakara ar spēkā esošajiem likumiem, patiesībā notiks klaja likuma apiešana par labu vienai kopienai, uzskatu, ka nepieciešams referendums.
  iedos velnam (lasi – kriev*īdiem) mazo pirkstiņu, aprīs ne tikai roku, bet visu, kas ir .

 2. Lūdzu publlicēt ieceri virzošo un atbalstošo deputātu vārdus. Tautai jāzina savi “varoņi”!!!

 3. mums tagad ko īpašumtiesibas nosaka tautiba? pārejiem ja nav tiešie mantinieki īpašums pāriet valsts īpašumā

 4. Var jau izveidot pavisam citu, velvienu Atbildēt

  Latvijas ebreju/zidu kopienu starp tiem zidiem kuri aizbegusi uz rietumiem pirms 92 gada un kuriem nav saistiba ar jaunnacejiem kuri tikai nesen ieradusies Latvija un kuriem ir minimala vai nekada personiga saistiba ar Latvijas pagatni….. Daudz tur tadi nebus, bet tie ari varetu izveidot savu ” kopienu” Tadai biedribai varetu but pat daudz lielakas moralas tiesibas uz sim ekam.

 5. Vai žīdi, piedodiet ebreji ir atkal pārāki par citām rasēm ?!! Tie bija žīdu īpašumi, ne ēbreju ! Kādēļ ēbreji nepieprasīja tad kad to darīja citi ??? – Tādēļ, ka gaidīja lai citi saved kārtība namus, izremontē!!! Gaidīja, kad ASV lobēs. Kāda starpība starp ASV un Krieviju? Krievija uzlika veto ANO par sev netīkamiem balsojumiem, ASV – Izraēlai nevēlemiem !!! Un vēl PSRS laikos ēbreji bija galvenie represijās, kā teica Krievijas vēstnieks.

  • Ebreji bija galvenie visās represijās pret visām tautām Krievijā kopš 1917. gada revolūcijas, visos vadošajos amatos bija tikai ebreji.

 6. Kāpēc mums ir jāpiedalās šajā holokausta biznesā? Kāpēc? Atbildēt

  kāpēc valstij ir jāatdod vienas žīdu organizācijas (jau neeksistējošas) īpašumi vai arī to mantiskā vērtība citai žīdu organizācijai? Kāpēc tāda izredzētība? Vai tāds pats likums būs arī citām tautībām / reliģijām? Kāpēc tāda izredzētība? Latvija nav izraisījusi Otro Pasaules karu un nav vainīga par tā sekām. Ko? Ak tad “Īpašumus plānots nodot, lai mazinātu vēsturiskās netaisnīgās sekas Latvijas ebreju draudzēm un biedrībām, kas radušās nacistiskās Vācijas veiktā holokausta un Padomju okupācijas režīma darbības rezultātā Latvijas teritorijā.” Tautieši – tie kam ir uzticēta vara pārvaldīt mūsu zemi – ko jūs no sevis iedomājieties??? Kā jūs drīkstat mūsu zemē izcelt vienu tautību/reliģiju un noniecināt citas??? Jums tas netiks piedots – kauns par šādu darījumu nāks pār jūsu bērnu galvām. Ja jau tā ir Otrā Pasaules kara netaisnība, tad lai žīdi tupina savu ‘holokausta biznesu’ un prasa kompensāciju Vācijai un Krievijai. Kā jūs, Saeimā ievēlētie , uzdrīkstaties noniecināt, pazemot citas reliģijas, tautības mūsu zemē, norādodt, ka lūk, viena reliģija/tautība ir pārāka par citām? Ja jūs tā darīsit, tad esat nolādēti.

 7. VILTUSNACIONĀĻI NO ”NA” PIEKLĀJĪBAS PĒC PAPUKSTĒS UN TAD ATKAL SAMIERINĀSIES, KA, PĒC ORVELA, “DAŽI DZĪVNIEKI IR VIENLĪDZĪGĀKI PAR CITIEM”.

 8. “Kopienām” īpašumus neatbalsta, seviški ja nav “kopienas” pēctecība. Šodienas žīdu kopienai Latvijā te pirms kara nekas nepiederēja. Tas ir bīstams precedents.

  • žīdu kopiena,kura lielākoties sastāv no Krievijas ,Baltkrievijas un Ukrainas iebraukušajiem žīdiem,ir pārliecināta,ka latvieši jau pirms vācu okupācijas Latvijā iznīcinājuši žīdus ,ka viņiem Latvijas valsts nav ļāvusi iebraukt Jūrmalā.tādēļ Latvijai ir jājūtas vainīgai un jāatdod kopienai visi jūdiem kādreiz piederējušie īpašumi.Tādus brīnumus par nelaimīgajiem raidījumā Bez obid vienā mierā pauž slavenais komiķis Genadijs Hazanovs un žurnālists pat neiebilst.Par ko tad mēs brīnamies?bet vēlētājiem vienkārši jāielāgo to politiķu vārdi,kuri cītīgi bīda tās lietas.Arī Streips savā raidījumā liekas sašutis par antisemītiem valdībā,kuri nevēlas likvidēt lielo “netaisnību”Ja mums ir tik gudri žurnālisti,tad vienkāršajai tautai laikam jāaizver mutes,jo komentāri,kā sacīt jāsaka,ir lieki.

Draugiem Facebook Twitter Google+