Sports
Citi sporta veidi

Saeima varētu lemt par pilsonības piešķiršanu vēl vienam ukraiņu sportistam0

foto: Facebook

Saeima varētu lemt par Latvijas pilsonības piešķiršanu modernās pieccīņas sportistam, Ukrainas iedzīvotājam Oleksandram Pinčukam par īpašiem nopelniem Latvijas labā.

Attiecīgu lēmumprojektu sagatavojusi Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija, rosinot šo jautājumu iekļaut parlamenta 1.februāra sēdes darba kārtībā.

Lūgumu piešķirt pilsonību Pinčukam Saeimai izteikusi Latvijas Modernās pieccīņas federācija, pamatojot, ka Pinčuks ir jauns, perspektīvs, mērķtiecīgs un inteliģents Ukrainas modernās pieccīņas izlases sportists, kurš izteicis vēlmi turpināt aktīvās sporta gaitas un dzīvi Latvijā.

Patlaban 22 gadus vecais Pinčuks 2013.gadā guva 23.vietu Eiropas jaunatnes čempionātā, bet kopumā ar augstiem sasniegumiem starptautiski nav izcēlies. Pirms nedēļas viņš izcīnīja otro vietu starptautiskajās sacensībās “Riga Open”, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts, piekāpjoties vien Ruslanam Nakonečnijam, bet apsteidzot pērn Eiropas čempionātā desmito vietu guvušo Pāvelu Švecovu.

Federācija skaidro, ka atbalsta iespēju sportistam turpināt trenēties modernās pieccīņas sporta veidā augstā līmenī, kā arī nākotnē startēt 2020.gada un 2024.gada olimpiskajās spēlēs Latvijas izlases sastāvā.

Pinčuks esot saņēmis terminēto uzturēšanās atļauju un pārcēlies uz dzīvi Latvijā 2016.gada augustā, pašlaik intensīvi apgūstot latviešu valodu, ir ieguvis augstāko juridisko izglītību, aktīvi izrāda iniciatīvu un interesi par Latvijas vēsturi un kultūru, un gatavojas Latvijas pilsonības iegūšanas kritēriju izpildei, rudenī komisijai nosūtītajā vēstulē norādīja modernās pieccīņas federācijas prezidents Jānis Liepiņš.

Tiesībsargājošās iestādes informējušas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP), ka to rīcībā nav informācijas, ka uz Pinčuku būtu attiecināmi likumā minētie ierobežojumi pilsonības iegūšanai, vēstulē Saeimas atbildīgajai komisijai norāda PMLP vadītājs Vilnis Jēkabsons.

Atbilstoši likumam ar Saeimas lēmumu Latvijas pilsonībā var uzņemt personu, kurai ir īpaši nopelni Latvijas labā.

2015.gadā Saeima par īpašiem nopelniem Latvijas pilsonību piešķīra arī Ukrainā dzimušajam modernās pieccīņas sportistam Ruslanam Nakoņečnijam, kurš gadu vēlāk Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs izcīnīja 28.vietu. Tāpat 2016.gadā Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem valsts labā saņēma arī argentīniešu futbolists Kristians Damians Torress, kurš kopš tā laika nav spējis nostiprināties nacionālās valstsvienības sastāvā.

Savukārt 2013.gada nogalē Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem vēlējās iegūt pasaules šaha čempions un Krievijas opozīcijas politiķis Garijs Kasparovs, tomēr toreiz politiķu attieksme bija diezgan noraidoša, bet jau pāris mēnešus vēlāk viņš kļuva par Horvātijas pilsoni.

LA.lv