Latvijā
Politika

Saeimā vērtē Vējoni: kādas ir izredzes tapt pārvēlētam?1

Foto – LETA

Saeima skatīs grozījumus Satversmē, kas paredz Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā, ko otrdien atbalstīja Saeimas Juridiskā komisija.

Šobrīd Satversmē ir noteikts, ka Valsts prezidentu ievēlē aizklāti balsojot ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļu balsu vairākumu.

Valsts prezidenta atklāta ievēlēšana būs atkarīga no “Saskaņas” balsīm, vēsta TV3 Ziņas.

Lai arī joprojām nav skaidrs, kā tiks ievēlēts nākamais Valsts prezidents, arvien lielāka ir varbūtība, ka nākamgad Latvija tiks pie jauna vadītāja. Saeimā vairs nav nevienas frakcijas, kura esošajam Valsts prezidentam Raimondam Vējonim paustu nepārprotamu atbalstu, vēsta TV3 Ziņas.

Kā pēdējā labvēlīgo attieksmi pret Raimondu Vējoni mainījusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kurai daudzi eksperti prognozē vadošo lomu arī nākamajā Saeimā. Vēl maijā politiskā spēka līderis Augusts Brigmanis savam bijušajam apvienības biedram solīja viennozīmīgu atbalstu.

Taču pēc nu jau kārtējas neveiklās publiskās uzstāšanās Dziesmu svētku noslēgumu koncertā Brigmanis šodien intervijā “Latvijas Avīzei” atzina, ka Vējonim kā valsts simbolam, citēju, “iet švaki”.

LASIET INTERVIJU: “Valdībai liktu sešnieku.” Saruna ar Augustu Brigmani

LA.lv