×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. septembris, 2016
Drukāt

Saeima vērtēs gan “Vienotības”, gan ZZS piedāvātos VID reformas variantus (2)

Foto LETAFoto LETA

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās gan “Vienotības”, gan arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sagatavoto likumprojektu par reformām Valsts ieņēmumu dienestā (VID) – par Finanšu un Muitas policijas apvienošanu.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) šodien pēc koalīcijas partiju sanāksmes sacīja, ka vēlāk parlamenta komisijas izšķirsies par labāko no risinājumiem saistībā ar šiem likumprojektiem.

Paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem “Vienotība” pauž, ka iepriekš Saeimas iebildumus bija raisījusi FM iecere VID Iekšējās drošības daļu veidot kā “represīvu izmeklēšanas struktūru”, kuras pilnvaras un funkcijas pielīdzināmas izmeklēšanas iestādes funkcijām, vienlaikus nododot to paša VID ģenerāldirektora tiešā pakļautībā.

Partija arī piebilst, ka FM šonedēļ Saeimas frakcijām nosūtītajos likumu grozījumos no šīs ieceres neesot atteikusies. “Šādi grozījumi ir vien darbības imitācija, kas ne vien nepalīdz, bet var kaitēt gan dienesta darbam, gan tēlam sabiedrības acīs,” pauž “Vienotības” deputāti.

“Vienotības” piedāvātie likuma grozījumi neparedz izmaiņas pašreizējā regulējumā saistībā ar VID Iekšējās drošības biroju. Pašlaik Kriminālprocesa likums paredz, ka Finanšu policijas pilnvarotas amatpersonas izmeklē noziedzīgus nodarījumus valsts ieņēmumu jomā un VID amatpersonu un darbinieku rīcībā.

Tikmēr FM parlamentārais sekretārs Edgars Putra (ZZS) skaidroja, ka Iekšējās drošības birojs arī jaunajos grozījumos ir VID ģenerāldirektora pārraudzībā, tomēr pašlaik paredzēts, ka tas skatīs tikai tos jautājumus, kas saistīti ar “tiešiem darba pārkāpumiem”.

Arī Reizniece-Ozola uzsvēra, ka FM sagatavojusi jaunu priekšlikumu, kas paredz gan Finanšu un Muitas policijas apvienošanu, gan Iekšējās drošības daļas atdalīšanu no Finanšu policijas. Savukārt “Vienotības” piedāvājums ir bez “otrās būtiskas daļas” par Iekšējās drošības daļu, piebilda ministre.

Kā ziņots, Saeima pagājušajā nedēļā noraidīja grozījumus likumā par VID un grozījumus Kriminālprocesa likumā. Šie likumprojekti paredzēja Finanšu policijas un Muitas policijas apvienošanu un to, ka VID Finanšu policijas pārvaldes Iekšējās drošības daļa tiks pakļauta VID ģenerāldirektoram, kuram tādēļ turpmāk būs jānēsā formas tērps.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

    Loti labi, ka musu Saeima drizuma vertes VID reformas variantus, bet gribetos tomer pajautat, kad un kas bus tas drosmigais, kurs saks taisit reformu variantus Kraslavas rajona policija, prokuratura un tiesa, jo sitie interesantie ”specialisti” manu gimeni ir jau novedusi lidz izmisumam, pat dzivot vairs negribas. Tad, kas ta ir par valsti, ja nevar tikt gala ar mazu saujinu so nekaunigo patvalnieku, kuri bende manas gimenees dzivi jau kops 1993.gada rudens. Es kopuma, sakot ar 2013. gadu, esmu nosutijis jau 21 sudzibu LV prezidenta kancelejai, LR Ministru kabinetam un LR Saeimai par nekaunigo un atklato patvalu no policistu-patvalnieku puses pret manu nelaimigo un pazemoto gimeni, bet kads tam visam ir rezultats?! Nekada rezultata nav un nez vai tuvejos simt gados , kas kardinali Kraslavas rajona mainisies. Ar atklatu nekaunibu un visatlautibu nodarbojas ne tikai policijas-patvalnieki: Arvids Vedla, Ivars Jakusonoks, Ilga Rakicka, Aivars Trulis un Edgars Tjarve, kuri speciali apzaga manu trucigo gimeni LR varda par 2040 Ls, bet ari ne par ko, sodija manu nevainigo delu, bet ari Kraslavas rajona prokuraturas un tiesas patvalnieki. Kas ta ir pie mums par demokratiju un humanismu, ka atlaujat siem nekaunam, nesoditi nodarboties ar visatlautibu un atklatu, nekaunigu patvalu. Tagad mana gimene vairs nezina, kurus ir vairak jabaidas-Dagdas un kraslavas policijas nekaunas vai ari lielcela laupitajus. Manuprat vini ir viens otram cienigi, jo tevi apzog gan lielcela laupiitaji, gan ari musu tiesibsargi, kuri, patiesam, demokratiska valsti jau sen butu izoleti no musu sabiedribas un atrastos jau sen Rigas Centralcietuma. Rigas Centralcietums loti gaida ari Kraslavas rajona prokurorus-patvalniekus: Kristini Repsu-Kondratjevu, Aiju Zaltani, Igoru Blazevicu un Oskaru Dimperu, kurs, ka apmats ”bazas” visas musu gimenes lietas un vietas. Es jau simtam reizu par to esmu informejis gan visus ieprieks minetos, gan LR VP vadibu, gan ari LR Generalprokuraturu, bet, ka redzat, vienkarsa cilveka, nabadziga cilveka gimenes tragedija musu demokratiskaja un humanaja valsti maz, kuru var intereset. Ja visu jusu gimenes loceklus ta spidzinatu, ka izvaro manu gimeni, tad gan jus atri tiktu gala ar siem Kraslavas NAVES ENGELIEM. Patiesam, es esmu laikam galigs sizofrenikis, lai noticetu tam, ka kadreiz, tomer vini sanems savu pelnito sodu par vardarbibu pret manu piesmieto un izvaroto gimeni. LAIPNI LUDZU UZ ELLI,KRASLAVA!!!

  2. Kad sagaidīsim strukturālās reformas veselības nozarē?

Draugiem Facebook Twitter Google+