×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Saeima vērtēs ieceri par valsts budžeta finansējuma dubultošanu partijām (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijām grozījumus partiju finansēšanas likumā, kas paredz palielināt valsts budžeta finansējumu partijām līdz 1,42 eiro par katru iegūto balsi, kā arī noteikt, ka vēlēšanās var startēt partija, ja tajā ir vismaz 500 biedru.

Šos grozījumus iesniegušas koalīcijas partijas “Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un Nacionālā apvienība (NA).

Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā paredz palielināt valsts budžeta finansējumu partijām, par kurām iepriekšējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 2% vēlētāju, no 0,71 eiro līdz 1,42 eiro gadā par katru iegūto balsi.

Tāpat grozījumi paredz, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanās un Saeimas vēlēšanās var piedalīties partijas, kurās ir ne mazāk kā 500 biedru. Turklāt, ja partija vēlas startēt Saeimas vēlēšanās, tai jābūt dibinātai ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām. Partijas statūtos būs jānorāda kartība, kādā biedrs var pieprasīt jautājumā iekļaušanu biedru sapulces darba kartībā, paredz grozījumi.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš Saeimas priekšsēdētājai iepriekš nosūtīja likumdošanas iniciatīvu, aicinot palielināt finansējumu partijām, lai samazinātu to atkarību no privātajiem ziedotājiem. Iniciatīva izveidota, pamatojoties uz prezidenta ekspertu grupas valsts pārvaldības pilnveidei izstrādāto ziņojumu. Prezidents bija aicinājis palielināt biedru ietekmi partijās, nosakot, ka Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstu paraksta arī vismaz 100 partijas biedru.

Lai paaugstinātu partiju leģitimitāti, bija aicināts noteikt, ka Saeimas vai Eiropas Parlamenta vēlēšanās var piedalīties partija ar ne mazāk kā 500 biedriem. Tāpat priekšlikums paredzēja, ka partijām, kuras vēlas piedalīties Saeimas vēlēšanās, jābūt dibinātām ne vēlāk kā vienu gadu pirms tām. Prezidenta iniciatīvā bija iekļauts arī piedāvājums, ka vēlētājam būtu jāpiešķir tiesības tam deputātu kandidātu sarakstam, par kuru balso Saeimas vēlēšanās, pievienot ne vairāk kā trīs citos sarakstos iekļautos kandidātus, ko vēlētājs īpaši atbalsta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nē,mums tāpat par daudz partiju.Nefinansēt tās vispār,nemaz nerunājot par dubultošanu…………

Draugiem Facebook Twitter Google+