×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Saeimā vērtēs ieceri pareizticīgo Ziemassvētkus noteikt par svētku dienu (7)

pareizticigo_katedrale

Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai parlamenta komisijām likumprojektu, kas paredz pareizticīgo Ziemassvētkus noteikt par svētku dienu un līdz ar to tā būtu brīvdiena, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Priekšlikumu atbalstīja 50 deputāti – Latvijas Reģionu apvienības (LRA), “Saskaņas”, “No sirds Latvijai”, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji, kā arī Hosams Abu Meri, Vjačeslavs Dombrovskis, Inesis Boķis un Aldis Adamovičs no “Vienotības”. Pret bija 19 deputāti, lielākā daļa no Nacionālās apvienības (NA), kā arī Raimonds Bergmanis (ZZS), Arturs Kaimiņš (LRA), Veiko Spolītis un Atis Lejiņš (“Vienotība”). Balsojumā atturējās 13 deputāti no “Vienotības”, kā arī Māris Kučinskis (ZZS).

Likumprojekta autori rosina par brīvdienu noteikt 7. janvāri, kad Ziemassvētkus svin pareizticīgie un vecticībnieki. Priekšlikumu iesniedza opozīcijā esošā partija “Saskaņa”. Viens no “Saskaņas” deputātiem Valērijs Agešins norādījis, ka 7.janvāra atzīšana par svētku dienu “varētu kļūt par labu sākumu jau tā novēlotam dialogam starp dažādām sašķeltās Latvijas sabiedrības grupām”.

Agešins deputātiem uzsvēra, ka arī pareizticīgajiem un vecticībniekiem ir tiesības svinēt savus Ziemassvētkus.

“Mums beidzot jāatzīst tiesības un brīvības, ko cilvēks iegūst jau piedzimstot un saglabā visas dzīves laikā. (..) Es aicinu visus kolēģus, Saeimas deputātus – neatkarīgi no partejiskās piederības –, neierobežot citu cilvēku izvēles brīvību, spert soli pretī lielai sabiedrības daļai un atzīt šos svētkus par oficiāliem, parādot cieņu nozīmīgai Latvijas iedzīvotāju daļai un to tradīcijām un kultūrai. Tas būtu būtisks solis sabiedrības saliedētības virzienā un novēlota dialoga sākums,” viņš sacīja.

Savukārt NA pārstāvis Aleksandrs Kiršteins pauda, ka apvienība nevar atbalstīt 7.janvāra noteikšanu par svētku dienu, jo Ziemassvētku svinēšana ir 24. un 25.decembrī. “Nacionālā apvienība, kas atzīst visu baznīcu tiesības, gan musulmaņu ramadānu, gan ķīniešu jauno gadu, gan Mozus ticīgo svētkus, tomēr nevar legalizēt šo okupācijas faktu,” viņš teica.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. NĒ!Tas ir nākošais solis pēc valodu referenduma,turpināt šķelt sabiedrību,tagad ar reliģijas palīdzību un nostiprināt krievijā bāzētās reliģijas (ideoloģijas) pozīcijas Latvijā.Un tā soli pa solim uz integrāciju atpakaļ krievu vidē.Sekošu to politisko prostitūtu sarakstam,kuri atbalstīs svētku dienas noteikšanu.

  2. Kategoriski nē, nē un vēlreiz nē! Lai mācās dzīvot pēc normāla kalendāra un svin Ziemassvētkus kopā ar citiem. Kāpēc Igaunijā svin visi vienā dienā? Kas pie mums par izņēmumiem?
    Vispār ir ļoti interesanti, ka bijušie “atejisti”, kuri iznīcināja baznīcas,ierīkoja tajās zirgu staļļus, gāza krustus, kuru laikā vārdu Ziemassvētki pat pieminēt nedrīkstēja, kur vēl par korāļu dziedāšanu runāt, kuri sūtīja sekot, kurš apmeklē Ziemassvētku vakarā baznīcu, ja pieķēra skolotāju tādā “grēkā”, tad skolotājs zaudēja darbu utt. Un tagad tie lielākie Ziemassvētku svinētāji? Smieklīgi!

  3. Tie taču ir tie,kas mums atnesa komunisma gaismu un pasludināja baznīcu par opiju tautai. Paši nekad negāja baznīcās un mūsējās palīdzēja nojaukt, kur tad nu tagad pēkšņi savajadzējies svinēt zimassvētkus? Ja grib lai svin kopā ar mums jo vecais kalendārs nekalpopat pie pigmejiem.

  4. Dzīvoju Anglijā, bet līgo svētkus mums te gan par brīvdienām neatzīst. Katra valsts svin un par brīvdienām atzīst SAVAS kultūras svētkus.

  5. Latvijas vanjkizaacijai – ”NEEE!!!”

  6. Liekas, ka jaunā Saeima Latviju iegrūdīs vēl dziļākā postā nekā tā jau ir tagad. Izrādās, ka Vienotībā ir ne tikai vesela plejāde skandalozas personas, bet arī rinda Maskavas pakalpiņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+