×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

Saeimā iesniegti Satversmes grozījumi par tautas vēlētu prezidentu (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas sēžu zāle.

Saeimā iesniegts izskatīšanai likumprojekts, kurš paredz Satversmē izdarīt grozījumus, lai Valsts prezidentu ievēlētu tauta, informēja Saeimā.

Likumprojektu iesnieguši deputāti – Inguna Sudraba, Armands Krauze, Kārlis Krēsliņš, Romāns Mežeckis, Aivars Meija, Arvīds Platpers, Silvija Šimfa, Ringolds Balodis, Jānis Urbanovičs, Gunārs Kūtris un Nellija Kleinberga.

Likumprojekts paredz izdarīt Latvijas Satversmē grozījumus, saskaņā ar kuriem Valsts prezidentu ievēl tauta uz pieciem gadiem vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās un aizklātās vēlēšanās.

Saeima nākamnedēļ parlamenta sēdē lems, vai nodot izskatīšanai komisijās deputātu iesniegto Satversmes grozījumu projektu, ziņo LETA.

Šis jautājums netika iekļauts šīs nedēļas parlamenta sēdē, jo saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli deputātiem jānodrošina iespēja saņemt iesniegtos likumprojektus vismaz septiņas dienas pirms parlamenta Prezidija ziņojuma. Ja nepieciešams, Prezidijs šo termiņu var saīsināt, bet šoreiz tas netika izdarīts.

Lai veiktu izmaiņas Satversmē, Saeimas sēdē jāpiedalās vismaz divām trešdaļām jeb 67 deputātiem. Izmaiņas jāpieņem ar vismaz divu trešdaļu klātesošo deputātu atbalstu. Tas gan neattiecas uz likumprojekta nodošanu izskatīšanai Saeimas komisijās, jo tad pietiek ar vienkāršu balsu vairākumu.

Jau izskanējis, ka Sudrabas partija “No sirds Latvijai” izstrādāja Satversmes grozījumu projektu, kas noteiktu, ka tauta ievēl Valsts prezidentu.

Jau ziņots, ka iepriekš veiktā 12.Saeimā ievēlēto politisko spēku aptauja liecināja, ka vairums partiju atbalsta Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtības maiņu jeb pāreju uz tautas vēlētu prezidentu . Atšķiras viedokļi par to, kad Valsts prezidents būtu jāvēl tautai – jau nākamgad, kad pilnvaras beigsies pašreizējam prezidentam Andrim Bērziņam, vai vēlāk. Vienlaikus partiju pārstāvji atzina, ka ir jādiskutē par prezidenta pilnvarām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nezinu cik lielu naudu kremlis izgāž saviem sabiedrotajiem Latvijā, tās kremļa lakstīgalas tik dzied un dzied par tautas vēlētu prezidentu Latvijā. Parēķiniet cik cilvēku nepiedalījās vēlēšanās un cik balsoja par populistiskām prokrieviskām partijām? Visi šie cilvēki to vien gaida lai varētu tādu zigeristu pataisīt par prezidentu un Maskava jau nu savu naudiņu reklāmas kampaņai netaupīs. Ko tad varam cerēt ieraudzīt sēžam prezidenta krēslā? Nav vēl mūsu tautas apziņa izaugusi līdz tam, ka var pati vēlēt prezidentu. Vai mums Kaimiņš vajadzīgs par prezidentu?

Draugiem Facebook Twitter Google+