×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. maijs, 2016
Drukāt

Saeimai lūgs vērtēt Kučinska atbilstību ieņemamajam amatam (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) lūgs Saeimai vērtēt Ministru prezidenta Māra Kučinska atbilstību ieņemamajam amatam, informēja LVSADA padomes sēdē.

LVSADA padomes sēdē otrdien nolēma lūgt Saeimai vērtēt Kučinska atbilstību ieņemamajam amatam, un pēc lēmuma saņemšanas par tālāko rīcību lemt LVSADA padomes ārkārtas sēdē.

LVSADA padomes sēdes dalībnieki uzskata, ka, neiekļaujot valdības rīcības plānā arodbiedrības un sadarbības partneru iesniegto priekšlikumu par papildus finansējumu veselības aprūpei, Kučinska valdība ir rīkojusies pretēji Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Komisijas ieteikumiem, kā arī pretēji valsts drošības interesēm.

Jau ziņots, ka 1.maijā LBAS un arodbiedrība rīkoja sapulci Doma laukumā “Par cienīgu darbu, veselību un izglītību Latvijā”, pēc kuras iesniedza Saeimā tautas sapulces dalībnieku prasības, tai skaitā pieprasot steidzami un būtiski palielināt finansējumu veselības aprūpei, atbilstoši Pasaules veselība organizācijas ieteikumiem.

Kučinskis iepriekš komentējis, ka viņu ar demisijas pieprasījumu nevar nobiedēt. Viņš teicis, ka pie naudas jautājuma valdība atgriezīsies pēc reformu veikšanas, kad būšot skaidrs ilgtermiņa risinājums veselības aprūpē, arī sabiedrībai pateikts, cik daudz valsts var atļauties un “ka sistēma nemainīsies ik pa brīdim lāpot caurumus”.

Valdības rīcības plānā nav paredzēts finansējuma pieaugums nozarei, bet ir pateikts, ka tas nevar būt zemāks kā pašlaik – 3,02% no IKP.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kāpēc tā būtu medicīna tik izcelta??? Jā medicīna ir zem katras kritikas Latvijā, bet vai citi cilvēki, kas strādā par ļoti mazāk samaksām nav cilvēki????
  Kā tie lai dzīvo? Tiem tāpat lemts mirt bez medicīnas, jo to nevar atļauties…
  nav vienai nozarei!!!! Bet visam kopumam Latvijā vajag lielu palīdzību.
  BET SAKIET JA JUMS IEDOTU TUKŠU MAKU AR GRAŠIEM UN LIKTU SADALĪT VISIEM PĒC VAJADZĪBAS ; KO JŪS DARĪTU???

 2. Kučinskis jau nav noteicējs, sevišķs vērā ņemams viedoklis ir Vējonim – kā tas liek tā Kučinskis ir spiests darīt.Pprezidents nosaka valdības kursu, nosaka kuru ministru sodīt, kuru apžēlot.

 3. Nav ko gari vertet pie sienas.Un ja kas nav kartiba ar vel kadu tapat.Tad skatitos vai tik daudz gudrisu ir Latvija kas grib tikt par ministru.

 4. 1.maijs un 9.maijs tā kā būtu cauri.KURŠ NEZIN KAM LIEN VISAS PASAULES ARODBIEDRĪBAS?
  Krievu pasūtījums.
  Mums 4 mēneši līdz 2.saules aptumsumam/2 ar gada intervālu Jaunavā valsts zem Jaunavas zīmes/
  Ukrainā 3.mēnešus pirms 2.aptumsuma, pēc nekārtībām valstī, krievi bija klāt!/2 ar gada intervālu Teļā valsts zem Teļa zīmes/
  SECINĀJUMS?!!
  NEKĀRTĪBAS NESANĀCA.

 5. Nu gan es nekā nesaprotu-tiko paši ievēlēja tagad vērtēs atbilstību???!

Draugiem Facebook Twitter Google+