×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Saeimas apakškomisijas deputāti atzinīgi vērtē KNAB pērn paveikto (2)

Loskutovs

Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas deputāti atzinīgi vērtē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pērn paveikto, otrdien pēc apakškomisijas sēdes rezumēja apakškomisijas priekšsēdētājs, bijušais KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs (V).

“Iepazīstoties ar darbības rādītājiem, var secināt, ka aizvadītajā gadā KNAB sasniedzis labākos rezultātus pēdējo gadu laikā visās savās darbības jomās: gan valsts amatpersonu darbības un partiju finansēšanas kontrolē, gan korupcijas apkarošanā un arī fizisko un juridisko personu iesniegumu izskatīšanā,” secina Loskutovs.

Veicot valsts amatpersonu darbības uzraudzību, 2014.gadā KNAB ir pieņēmis savā pastāvēšanas vēsturē lielāko lēmumu skaitu administratīvo pārkāpumu lietās, nosakot naudas sodus 100 amatpersonām kopsummā par vairāk nekā 10 000 eiro, stāsta Korupcijas novēršanas apakškomisijas vadītājs, piebilstot, ka arī pērn kriminālvajāšanas uzsākšanai nodoto lietu un tajās iesaistīto personu skaits ir vēsturiski visaugstākais.

Nozīmīgs KNAB darbības rādītājs esot arī partiju finanšu kontrole, norāda Loskutovs, atzīmējot, ka 2014.gadā ir pieņemti 46 lēmumi administratīvo pārkāpumu lietās un 39 gadījumos noteikti naudas sodi.

Ļoti būtisks rādītājs esot pieaugošā sabiedrības neiecietība pret korupciju, par ko liecina rekordaugstais fizisko un juridisko personu iesniegumu skaits, kā arī pa bezmaksas uzticības tālruni saņemto zvanu skaits, akcentē Loskutovs, norādot arī uz Korupcijas uztveres indeksa rādītāju uzlabošanos pēdējos gados.

Loskutovs kā svarīgu KNAB darbības jomu min arī aktīvu līdzdalību likumdošanas procesā, gan biroja speciālistiem iesaistoties normatīvo aktu izstrādes darba grupās, gan arī sniedzot atzinumus par valsts un pašvaldības iestāžu gatavotajiem tiesību aktu projektiem. KNAB pērn ir sniedzis 150 atzinumus par tiesību aktu projektiem, kas ir nozīmīgs darbs likumu kvalitātes nodrošināšanā, mazinot korupcijas riskus, uzsver komisijas vadītājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un kas bija Loskutova tēvs Latvijas PSR kompartijas centrālkomitejā, esat aizmirsuši? Tagad esat viņa dēlu iecēluši Saeimā apakškomisijas vadītāja krēslā un domājat, ka viņš objektīvi izvērtēs patieso stāvokli
    KNAB? Nosodīs vai tiesās bijušos ekskomunistus – oligarhus šodienas varas struktūrās, vai tomēr nostāsies
    viņu aizstāvju un advokātu pusē? Naivie!

  2. “Vārna vārnai acī neknābj”, šo sakāmvārdu pilnībā var attiecināt uz Loskutovu, kurš te dzied slavas dziesmas Streļčenoka kantorim! Loskutovs pat saskaitījis telefona zvanus, lai tikai savu draugu parādītu
    rožainā gaismā, aizmirstot, ka pats Streļčenoks ar savām izdarībām būtībā ir paralizējis šīs iestādes darbu un korupcijas apkarošanu. Loskutovs pats ar šādu rīcību tikai degradē deputāta attieksmi pret saviem pienākumiem. Pēdējais laiks deputātiem noņemt rozā brilles un padzīt šo diletantu no KNAB vadītāja amata.

Draugiem Facebook Twitter Google+