×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs: ES jāmazina birokrātija (1)

Foto - EPFoto - EP

Pēdējā laikā visi piekrīt, ka Eiropas Savienībā (ES) ir jāmazina birokrātija, komentējot problēmas ES, kurām saasinātu uzmanību pievērsa Lielbritānijas referendums par izstāšanos no ES, intervijā Latvijas Televīzijā piektdien atzina Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”).

Politiķis piekrita, ka daļa no pārmetumiem ES, kas izskanēja “Brexit” laikā, ir pamatoti, piemēram, par milzīgo birokrātiju un nespēju tikt galā ar bēgļu problēmu. ES ir gana daudz problēmu, kuras ir jālabo, atzina deputāts, vienlaikus norādot, ka “maģisku risinājumu” šīm problēmām nav, un, piemēram, milzīgo birokrātiju nevar mazināt ar virzīšanos uz ES federalizāciju.

Vērtējot, vai kāds Eiropas līderis varēja novērst “Brexit” un vai kādam par to būtu jāuzņemas atbildība, Kalniņš to apšaubīja, paužot viedokli, ka tā vairāk ir britu iekšējā lieta. Politiķis atzīmēja, ka diskusijas par “Brexit” nepieciešamību lielā mērā bija balstītas iekšpolitiskos jautājumos.

Kalniņš nepiekrita viedoklim, ka ES būtu nepietiekami pievērsusi uzmanību Lielbritānijai un tās nostājai Eiropas jautājumos.

Kā ziņots, 23.jūnijā Lielbritānijas vēlētāji ar 52% pret 48% nobalsoja par valsts izstāšanos no ES. Izstāšanās process ilgs divus gadus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sāksim ar Latviju! Sekojot mūsu politiķu daudzkritizētās Grieķijas piemēram,apvienosim Finanšu un ekonomikas,Labklājības un Veselības ministrijas! Atteiksimies vismaz no ministriju parlamentārajiem sekretāriem
    un valsts sekretāru vairākiem vietniekiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+