Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
4. septembris, 2014
Drukāt

Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs: jaunas NATO bāzes Baltijā nevajag, jāsakārto jau esošās (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunas NATO militārās bāzes Baltijas valstīs nav vajadzīgas, bet ir jāsakārto jau esošās, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”).

Viņš paskaidroja, ka Latvijā jau ir NATO karabāzes – tās ir Latvijas karaspēka bāzes, jo tās arī ir NATO bāzes.

“Jaunas NATO militārās bāzes nav vajadzīgas. Kas ir solīts – pastāvīga NATO karaspēka klātbūtne,” teica Kalniņš, norādot, ka to solījuši gan amerikāņi, gan citas valstis un ka te būs apmācības.

Kalniņš uzsvēra, ka pašlaik esošās bāzes jāsakārto, lai var uzņemt šo papildu NATO karaspēku. Lai sagatavotu esošās bāzes, ir jāuzlabo infrastruktūra, jāatsūta papildu ekipējums, lidosta gan Ādažos, gan Lielvārdē varētu būt.

“Otrais – arī [NATO vadītājs Anderss Fo] Rasmusena kungs to teicis – jāsagatavo tās esošas bāzes, lai var saņemt papildu karaspēku, ja tas būs nepieciešams. Runā, ka te būs karaspēks tik ilgi, cik tas būs nepieciešams,” pastāstīja parlamenta komisijas vadītājs, piebilstot, ka tas, cik ilgi šeit būt NATO papildu karaspēkiem, atkarīgs no Putina.

Viņš atzina, ka runas par jaunām bāzēm vairāk ir diplomātiska runāšana. “Praktiski mēs saņemsim visu to, kas mums ir nepieciešams, lai nodrošinātu Latvijas aizsardzību,” uzsvēra Ārlietu komisijas vadītājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. GALIGS SVIESTS ,KAMER NEBUS ASV KARASPEKS PATSTAVIGI LATVIJA TIKMER KRIEVS MIERA NELIKSIES .

  2. Saistībā ar rakstu, laba infografika par Vladimiru Putinu
    kreisiepatrioti.lv/zinas/257-infografika-vacijas-nacistiska-un-krievijas-fasistiska-rezima-salidzinajums

    p.s. Vienotības pro-putiniskie izteikmi par to, ka mūsu NBS bāzes ir ar vienādību NATO bāzēm ir kaut kas unikāls.

  3. KUR BALTIJĀ IR ESOŠĀŠ KARABĀZES, kas JĀSAKĀRTO???????? Nezinu gan!!! Vismaz labi, ka Igaunijā būs!!! ASV prezidents ZINA, KO UN KAD RUNĀ…O. Kalniņa vecāki veiksmīgi 1944.gadā aizbrauca no Latvijas un viņš uzaudzis, skolojies PILNĪGI CITĀ, CIVILIZĒTĀ VALSTĪ… Visas izvešanas un Sibīrija Kalniņiem gāja secen… diemžēl… Ja viņs būtu baudījis tās šausmas, sāpes, salu, badu, nežēlīgo Sibīrijas aukstumu un citas cilvēku iznīcināšanas metodes, tad DZIEDĀTU PILNĪGI CITU DZIESMU – NU JAU TREŠĀ OKTĀVĀ, un šīs MURGAINĀS FRĀZES PĀR LŪPĀM NENĀKTU TIK VIENKĀRŠI VIEGLI… Liekas, ka tāpat kā VVF nav bijis NE uz VIENU saietu pie politiski represētajiem, kurus BEZ tiesas un sprieduma izsūtīja iznīcībai!!! Tāpat laikam ĪSTI NEGRIB IZPRAST ARĪ POĻU VIRSNIEKU LIKTENI, KURUS APŠĀVA TĀPAT BEZ TIESAS SPRIEDUMA…Bet vai VĒRTS AR VIŅU- “PĀRGUDRO”, kurš 50 gadus te nebija kāju spēris, RUNĀT??? NOŽĒLOJAMI!?…

    • vispaar, jau Latvijas armijai ir shaadas taadas baziites… tik stipri mazas … Taas modernizeejot un palielinot gan var panaakt armijas kontingenta aatraaku papildinaashanu no NATO daliibvalstiim …

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+