Latvijā
Politika

Saeimas Budžeta komisiju vadīs Kārlis Šadurskis 0

Foto – Karīna Miezāja

Saeimas Budžeta, finanšu (nodokļu) komisiju vadīs “Vienotības” pārstāvis Kārlis Šadurskis, to ceturtdien nolēma jaunievēlētā komisija.

Šadurskis bijis Eiropas Parlamenta deputāts, izglītības un zinātnes ministrs, kā arī deputāts vairāku Saeimu sasaukumos.

Par Šadurska apstiprināšanu amatā balsoja septiņi deputāti, Inguna Sudraba (“No sirds Latvijai”) bija pret, savukārt Mārtiņš Bondars (LRA) atturējās.

Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis Imants Parādnieks ievēlēts par komisijas priekšsēdētāja vietnieku, bet komisijas sekretāra amatu ieņems Jānis Trupovnieks no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS).

Komisijā strādās arī Ints Dālderis (V), Vjačeslavs Dombrovskis (V), Aleksandrs Kiršteins (NA), Igors Pimenovs (“Saskaņa”), Ivans Ribakovs (“Saskaņa”) un Edgars Putra (ZZS).

Jaunievēlētais komisijas priekšsēdētājs Šadurskis žurnālistiem sacīja, ka 12.Saeimas Budžeta, finanšu (nodokļu) komisijā smagā diskusijā būs jāsamēro vajadzības ar iespējām. “Būs ļoti grūti un smagi. Smagās diskusijās būs jāsamēro mūsu vajadzības ar iespējām,” viņš teica.

Šadurskis vērsa uzmanību, ka komisijas darbs nebūs viegls, jo tagad, kad “mēs no krīzes dziļuma esam ārā, visas saspiestās vai nepietiekami finansētās vajadzības prasa ļoti akūtu risinājumu, un šo pieteikumu ir desmit reizes vairāk nekā budžeta iespēju”.

Saistītie raksti

Politiķis prognozēja, ka lielākās diskusijas būs par to, kurai jomai finansējums nepieciešams akūtāk, tostarp aizsardzībai, izglītībai un veselībai. Šadurskis arī novērojis, ka šajā Saeimas sasaukumā ir aktīva opozīcija, tādēļ varētu tikt iesniegti pieprasījumi par budžeta pārdali.

Komisijas pirmais un galvenais uzdevums būs nākamā gada budžeta pieņemšana. “Darba grafiks būs ārkārtīgi saspringts, jo Saeima budžetu saņems 10.decembrī, un mums ir jāpabeidz darbs līdz Ziemassvētku brīvdienām, jo ir absolūti nepieciešams budžetu pieņemt šajā gadā,” viņš pauda.

LA.lv