×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Deputāti vērtēs Lailas Brices meitas izņemšanu no ģimenes Londonā (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Attēlā Laila Brice

Divas Saeimas komisijas otrdien apspriedīs Lielbritānijā mītošās latvietes Lailas Brices lietu, kura cīnās par savas meitas atgūšanu.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas kopsēdes darba kārtībā ir jautājums par bērna nodošanu Latvijas jurisdikcijā atbildīgo Latvijas bērnu tiesību aizsardzības un aprūpes iestāžu uzraudzībā. Uz Saeimu uzaicināti Valsts prezidenta kancelejas, Ārlietu ministrijas, Tieslietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Tiesībsarga un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāvji.

Iepriekš medijos vēstīts, ka Lailas Brices aizstāvībai un atbalstam vecāku grupas ir rīkojušas vairākus piketus, kā arī vērsušās pie augstākajām valsts amatpersonām.

LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” pērnā gada nogalē vēstīja, ka Laila Brice Londonā ieradās 2007.gada nogalē, kur viņai pievienojās arī vecākā meita Maija. 2008.gadā Londonā piedzima Katrīna.

Bērns no ģimenes izņemts, kad māte aizsteidzās uz darbu, nesagaidot aukli. Mājas īpašnieks iegājis dzīvoklī, ieraudzījis bērnu vienu pašu un izsaucis policiju. Katrīna kopš tās dienas atrodas britu sociālo dienestu un audžuvecāku uzraudzībā.

Pēc LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” vēstītā, pētot Lailas Brices lietu, atklājās, ka šādā situācijā nonākuši simtiem, pat tūkstošiem Lielbritānijā dzīvojošu vecāku, tai skaitā arī vairākas ģimenes no Latvijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. policista lieciiba ieejot vinjas dziivoklii – “I then heard a whimpering sound from the door directly in from of me. Once I opened the door I saw a room. In the left hand corner of the room was a wardrobe and there were toys all over the floor. In the right hand corner of the room against the window was a double bed that looked very soiled. On the wall beside the bed was a large area of damp in the wall and the wallpaper was coming away. There was a very strong and overpowering smell of urine and faeces in the room. I saw the child curled in an almost foetal position on the bed lying on a pillow. She sat up when we came into the room and she was holding an empty pink bottle. I went towards the child. She stood up and came towards me. I saw that her clothes were wet and that she was wearing a nappy that had fallen off between her legs. Once in a different room I could see the child’s clothes were wet and she was shivering. The strong smell was coming from her and it was clear that she had not been changed or cleaned all day. I removed the child’s nappy to find dried and fresh faeces. The nappy was so swollen with urine that the child was unable to walk properly. There was also dried faeces on the child’s body and her skin was soaked in urine that had leaked from her nappy and gone through her clothes.”

  2. Tas nav normāli, tā var rīkoties tikai galēji ekstremālā situācijā un pārtikušam cilvēkam šī tomēr nav ekstremāla situācija. Taču līdzīgi rīkojas daudzi un tas nav labi. Atstāj bērnus vienus guļam ,aizbrauc ,tad brīnās ,ka bērni jau histērija no bailēm ka vieni mājā. Par to ir jārunā, cerams mamma izdarīs secinājumus un bērns laimīgi nokļūs mājās.

  3. Tādas briesmu lietas notiek arī Latvijā! Tā, Rīgasbāriņtiesa (priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs) uz izdomātu „faktu” pamata 2013.gada pavasarī atņēma aizgādības tiesības Aleksejam Usam un Svetlanai Lautai, kuri vairākkārtīgi tika atzīti par savu bērnu klašu labākajiem vecākiem un kuru kārtīgumu apliecina daudzi liecinieki. Alekseja un Svetlanas bērni (trīs meitenes: 6, 8 un 11 gadi) tika aizvesti no skolas un ievietoti bērnunamā „Marsa gatve” (vadītājs – Arnis Kauķis), kur tos regulāri piekauj, terorizē un kur vienai no meitenēm pat ir bijusi salauzta roka. Neviena institūcija uz šiem ārprātīgajiem faktiem nereaģē un bērnu, kuri ģimenē bija mīlēti, pilnīgi nodrošināti, laimīgi un nepazina bēdu, mocības turpinājās ilgi. Pēc izņemšanas no ģimenes ļaunprātīgie ierēdņi (Rīgas Bāriņtiesas locekle Sandra Meldere (p.k.290975-11738) un „Marsa gatves” psiholoģe Olga Vlasenko (Latvijas profesionālo psihologu asociācijas Informācijas koordinators) draudēja bērniem ielikt vecākus cietumā, ja bērni neapstiprinās, ka viņus vecāki esot situši. Kāds bija šīs “izņemšanas” mērķis un kurš gribēja iegūt šīs skaistās, sportiskās un veselīgās meitenes?

  4. Tas ir murgaini. Pievienotie komentāri liecina, ka, acīmredzot, kādu interesēs ir tā darīt -vecākiem necilvēcīgi atņemt bērnu!

  5. Májas ípasniekam nemaz nav tiesíbas iet dzívoklí,kuru izíré,ja nav noticis kkas extremáls,teiksim plísis údensvads,vai ugunsgréks,utt. Tátad vins apzináti gaidíjis,kad máte aiziet pie darba.Un pat nesaubos,ka ar aukli sarunáts,lai speciáli nokavé ierasanos pie bérna.Varbút netika íre laicígi maksáta,vai káds cits konflikts,un májas saimniekam vajadzéja atbrívoties no “nevélamás” írnieces…

  6. Pieņemu,ka kādi nozagtie bērni tiek izmantoti arī “detaļās”….orgānu tirdzniecībai…
    Bērniem tiek nomainīti vārdi,dzimšanas dati un vecāki nekad neuzzina,kam atdots bērns [ kādi vecāki adoptējuši,kas ir audžu vecāki ]…praktiski bērnus,kurus izņem no ģimenēm, vairs nav iespējams atgūt….tajā pašā laikā antisanitāros apstākļos dzīvo iebraucēji no Āfrikas valstīm,čigāni un tur nevienam neko neatņem….kā tas ir jāsaprot??? Praktiski tas notiek ar baltajiem bērniem….lai pamēģina kaut ko tādu izdarit ar musulmaņiem…Tas viss ir vairāk kā dīvaini…

  7. Par Norvēģiju un Barnevern varētu parunāt īpaši (Ritas Brokas gadījums)

  8. Vai kādam vēl nav skaidrs,kāpēc Eiropā tiek varmācīgi atņemti TŪKSTOŠIEM bērnu ??? Sapuvušajai Eiropai un tās smirdīgajiem .. taču ir vajadzīga tā teikt “svaiga gaļa ” ! Palasiet par to ,kas notiek Norvēģijā —- tas vispār ir prātam neaptverami ! ! ! Un Latviju pa visu varu grib pataisīt par pedofīlu un pederastu paradīzi ! Vai samierināsimies ???

Draugiem Facebook Twitter Google+