Latvijā
Politika

Saeimas deputāti pieļāvuši kļūdu, par kuru priecīgi ir skolotāji 3

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Runa ir par jaunajiem noteikumiem, ka no nākamā gada internetā jāpublicē visu to darbinieku algas, kuras maksā no valsts un pašvaldību budžeta. Taču skolotāji, kuri, protams, arī ir šādu darbinieku pulkā, neviļus ir palikuši ārpus publiskojamo algu saraksta, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Jautājumu par valsts un pašvaldības darbinieku algu publiskošanu Saeimas deputāti vairākus mēnešus kā karstu kartupeli mētāja pa atbildīgajam Saeimas komisijām. Rezultātā grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā sanāca nekvalitatīvi, un Valsts prezidents bija spiests tos nodot otrreizējai caurskatīšanai. Taču tā vietā, lai izlabotu juridisko brāķi, deputāti rīkojās kā slavenajā teicienā par vannu, no kuras izliets ūdens ar visu bērnu, – viņi no likuma svītroja pienākumu par algu publiskošanu internetā.

Šāds pavērsiens šķita nepieņemams deputātam Intam Dālderim, kurš iesniedza priekšlikumu citā likumā, – par valsts amatpersonu atlīdzībām. Grozījumi, kuri visai negaidīti tika atbalstīti kopā ar valsts budžetu, paredz, ka internetā katru mēnesi jāpublisko ne tikai amatpersonu, bet arī valsts un pašvaldības iestāžu algotu darbinieku ienākumi, par kuriem līdz šim sabiedrība varēja vien nojaust.

Kā lielāka grupa, kuras ienākumi kļūs publiski pieejami, tika minēti pedagogi. Taču Saeima vēlreiz pieļāvusi kļūdu, un uz viņiem norma neattieksies.

Situācija gan izveidojusies absurda, jo, ja skolotāju algas nav jāpublisko, tad, piemēram, skolas autobusa šofera un citu tehnisko darbinieku algām izglītības iestādes mājaslapā būs jāparādās.

Tuvākajā laikā Saeimā tiks iesniegti grozījumi, kas situāciju labos.

LA.lv