×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
4. decembris, 2017
Drukāt

Saeimas deputāti pieļāvuši kļūdu, par kuru priecīgi ir skolotāji (3)

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas AdministrācijaFoto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Runa ir par jaunajiem noteikumiem, ka no nākamā gada internetā jāpublicē visu to darbinieku algas, kuras maksā no valsts un pašvaldību budžeta. Taču skolotāji, kuri, protams, arī ir šādu darbinieku pulkā, neviļus ir palikuši ārpus publiskojamo algu saraksta, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Jautājumu par valsts un pašvaldības darbinieku algu publiskošanu Saeimas deputāti vairākus mēnešus kā karstu kartupeli mētāja pa atbildīgajam Saeimas komisijām. Rezultātā grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā sanāca nekvalitatīvi, un Valsts prezidents bija spiests tos nodot otrreizējai caurskatīšanai. Taču tā vietā, lai izlabotu juridisko brāķi, deputāti rīkojās kā slavenajā teicienā par vannu, no kuras izliets ūdens ar visu bērnu, – viņi no likuma svītroja pienākumu par algu publiskošanu internetā.

Šāds pavērsiens šķita nepieņemams deputātam Intam Dālderim, kurš iesniedza priekšlikumu citā likumā, – par valsts amatpersonu atlīdzībām. Grozījumi, kuri visai negaidīti tika atbalstīti kopā ar valsts budžetu, paredz, ka internetā katru mēnesi jāpublisko ne tikai amatpersonu, bet arī valsts un pašvaldības iestāžu algotu darbinieku ienākumi, par kuriem līdz šim sabiedrība varēja vien nojaust.

Kā lielāka grupa, kuras ienākumi kļūs publiski pieejami, tika minēti pedagogi. Taču Saeima vēlreiz pieļāvusi kļūdu, un uz viņiem norma neattieksies.

Situācija gan izveidojusies absurda, jo, ja skolotāju algas nav jāpublisko, tad, piemēram, skolas autobusa šofera un citu tehnisko darbinieku algām izglītības iestādes mājaslapā būs jāparādās.

Tuvākajā laikā Saeimā tiks iesniegti grozījumi, kas situāciju labos.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Interesanta ziņa! Nav runa par situāciju “publiskot vai nepubliskot”. Runa ir par to, cik apbrīnojami nekvalitatīvs ir darbs, kas norit Saeimā. Rodas iespaids, ka daļa deputātu – ja arī prot lasīt – nopietnu darbu ar Saeimā izskatāmiem dokumentiem uzskata par sevis necienīgu!! Varbūt tiešām jāsamazina Saeimas sastāvs – tā līdz kādiem 60 deputātiem – un katram kandidātam jāpārbauda ne tikai lasītprasme, bet arī spēja saprast izlasīto??

    • Ko vel nē!!! Tad jau būs pārbaudes kā šoferiem, medniekiem – tur prāta muļķus neuzņem… vel kādu sabrauks, ievainos…un vel teiks es tā nēsmu…

  2. un tad vel brīnaties par Kārli Ulmani 25. maiju un toreizējo Saeimu – tas pats – nekas…

Draugiem Facebook Twitter Google+