×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. novembris, 2012
Drukāt

Saeimas deputāti Poriņu nesodīs

Foto - LETAFoto - LETA

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputātiem bija jāvērtē deputātes Vinetas Poriņas rīcība diskusijas laikā. Oktobra beigās viņa vadīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdi, kurā notika diskusija par Labklājības ministrijas un Ziemeļu ministru padomes atbalstītajām grāmatiņām “Kad Kārlis bija Karlīna” un “Kad Rūta bija Rihards”.

 

 

Diskusijas laikā fonda “Moral Revolution” vadītāja Natālija Magazeina minēja, ka ZMP biroja Latvijā direktors Imants Gross izvairījies atbildēt uz jautājumu, kāda viņam pašam ir seksuālā orientācija. Šajā brīdī iejaucās sēdē klātesošā labklājības ministre Ilze Viņķele (“Vienotība”) un aicināja sēdes vadītāju nepieļaut šādus izteikumus, jo tie esot klajš cilvēktiesību pārkāpums. Neskatoties uz ministres iebildumiem, V. Poriņa tomēr ļāva Magazeinai pabeigt savu runu un pēc tam deva vārdu Viņķelei. Dažas dienas vēlāk ZMP par Poriņas rīcību, atsakoties pārtraukt diskusiju, sūdzējās Latvijas Ārlietu ministrijā. “Padome uzskata, ka ar personas, tostarp vēstnieka I. Grosa, seksuālo orientāciju saistītu jautājumu un diskusiju izmantošana politiskajos procesos, diskusijās un lēmumos ir visnotaļ apstrīdama un uzskatāma par personas neaizskaramības un cilvēka pamatprincipu pārkāpumu,” teikts protesta notā. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs šo sūdzību pārsūtīja Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai.

Saeimas Mandātu komisijas deputāti pēc Āboltiņas lūguma izvērtēja sēdes stenogrammas un nekādus pārkāpumus deputātes Poriņas rīcībā nav saskatījuši.

Mandātu komisijas pārstāve Janīna Kursīte (NA), kas bija klāt arī strīdīgajā sēdē, atcerējās, ka debates bijušas karstas un emocionālas, bet ne par ZMP pārstāvja seksuālo orientāciju. Raivis Dzintars (NA) uzskata, ka ir tikai loģiski, ja diskusijā par dzimumlīdztiesības jautājumiem tiek pieminēta arī seksuālās orientācijas tēma.

“Tas galu galā nav nekāds tabu, ko nedrīkst pat izrunāt. Vēl jo vairāk, ja diskusija ir par dzimumu līdztiesību. Neredzu nekādu iemeslu, kādēļ vadītājai būtu bijis jāpārtrauc sēdi,” teica R. Dzintars. Līdzīgs vērtējums bija arī pārējiem Mandātu komisijas locekļiem. Tādēļ nekāds sods V. Poriņai nedraud.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+