×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Saeimas deputāti tomēr virzīs pašu izbrāķēto valdības demogrāfijas paketi

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Demogrāfijas apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks piedalās konferencē "Par ģimenes vērtību aizsardzību un atbalstu".

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija izskatīšanai Saeimā ceturtdien pirmajā lasījumā tomēr virzīs valdības demogrāfijas priekšlikumus, ko deputāti gan iepriekš nosaukuši par nekvalitatīviem un ar tiem īsti nebija apmierināti, aģentūra BNS uzzināja trešdien komisijas sēdē.

Deputāti otrdien sāka skatīt koalīcijas panākto vienošanos par tā saucamo demogrāfijas paketi. Komisija sāka diskutēt par iespējamām alternatīvām un trešdien par tām tika gaidīts Labklājības un Finanšu ministriju (FM) vērtējums.

FM parlamentārā sekretāre Lolita Čigāne (V) deputātus informēja, ka FM atzinumu var iesniegt tikai ceturtdien, jo nozares ministrija nav gatava uzņemties atbildību par steigā izstrādātu risinājumu un nepieciešams ilgāks laiks aprēķinu veikšanai.

“Ir ļoti svarīgi saņemt pilnīgu informāciju no Labklājības ministrijas attiecībā uz personu loku, uz ko likumprojekti attieksies. Finanšu ministrija nav gatava uzņemties atbildību par sasteigtu risinājumu,” viņa sacīja.

Reformu partijas deputāte Inga Bite ar Labklājības ministrijas (LM) parlamentāro sekretāru Arvilu Ašeradenu (V) apmainījās ar pārmetumiem, novēroja BNS.

Ašeradens norādīja, ka LM ierēdņi strādājuši līdz vieniem, diviem naktī un darbu turpinājuši agri no rīta, lai varētu iesniegt atzinumu, tādēļ viņi izdarījuši visu nepieciešamo.

Savukārt Bite pauda, ka LM ņirgājas par deputātiem.

“Risinājums nav radies vakar. Visām ministrijām bija iespējams vērtēt un izstrādāt likumprojektu. Tā izskatās pēc ņirgāšanās par deputātiem,” teica Bite.

Viņas teiktais aizvainoja Ašeradenu, tādēļ viņš lūdza deputāti paskaidrot, kurš par kuru ņirgājas, jo LM nācies strādāt līdz naktij. Bite atbildēja, ka “atbildība jāuzņemas tam, kurš nedeva uzdevumu strādāt jau no augusta vidus”.

Nacionālās apvienības pārstāvis Imants Parādnieks uzskata, ka deputāti ir iedzīti stūrī, tādēļ nekas cits neatliek, kā virzīt valdības iesniegto demogrāfijas paketi, bet par alternatīvajiem likumprojektiem turpmāk varēs spriest kā priekšlikumiem.

Vienošanās paredz minimālā bērnu kopšanas pabalsta paaugstināšanu līdz 120 latiem no 1.janvāra un ar sociālās apdrošināšanas iemaksām saistīto pabalstu izmaksu termiņa pagarināšanu līdz bērna pusotra gada vecumam, samazinot atbalsta apmēru.

Koalīcijas vienošanās par atbalstu demogrāfijas pasākumiem paredz piešķirt vecāku pabalstu 43,75% apmērā no pabalsta saņēmēja bruto algas līdz bērna pusotra gada vecumam. Pašlaik var pavadīt ar bērnu mājās gadu un ik mēnesi saņemt līdzšinējos 70% no bruto algas.

Izmaiņas skar Valsts sociālo pabalstu likumu un likumu “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+