×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

Saeimas deputātiem nav jāpiedalās vēlēšanu novērošanā Krimā un Sevastopolē, norāda Rinkēvičs (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) lūdz Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (NA) vērst Saeimas deputātu uzmanību uz Latvijas oficiālo nostāju un līdz ar to nepiedalīties Krievijas Valsts domes vēlēšanu procesa novērošanā Krimā un Sevastopolē, kas ir pretrunā ar Ukrainas normatīvajiem aktiem.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošajā vēstules kopijā, ministrs atgādinājis, ka šā gada 18.septembrī Krievijā notiks Valsts domes vēlēšanas, kuras tiks rīkotas pēc jauktās vēlēšanu sistēmas, kas nozīmē, ka 225 deputāti tiks ievēlēti pēc partiju sarakstiem un 225 – no viena mandāta apgabaliem. Vēlēšanas tiks organizētas arī nelikumīgi anektētajā Krimā un Sevastopolē, kur ir izvietoti četri vienmandāta apgabali.

Latvija konsekventi nosoda Krievijas īstenoto Krimas un Sevastopoles prettiesisko aneksiju un pieprasa ievērot Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību. “Šajā situācijā vēlos uzsvērt, ka Krievijas valsts domes vēlēšanu organizēšana Krimā un Sevastopolē ir prettiesiska,” vēstulē norādījis ministrs.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Rinkēvičs lūdz Mūrnieci vērst Saeimas deputātu uzmanību uz Latvijas oficiālo nostāju un līdz ar to nepiedalīties vēlēšanu procesa novērošanā Krimā un Sevastopolē, kas ir pretrunā ar Ukrainas normatīvajiem aktiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Rinkēvičam pat nav sajēgas, ka arī Ukrainas sastāvā Krimai bija sevišķais statuss, tai skaitā arī rīkot referendumus un savas vēlēšanas, neatkarīgas un visukrainas vēlēšanām!

  2. Gan atradīsies kāda ždanoka vai cita -oka(-oks), kas to izdarīs Latvijas vietā.

  3. Malacis rinkevic ,krietnu laiku nav vaukskejis.

  4. Kāpēc Sevastopole tiek nodalīta no Krimas?

Draugiem Facebook Twitter Google+