×
Mobilā versija
Brīdinājums +25°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
13. jūlijs, 2018
Drukāt

Saeimas deputāts Kļaviņš kļuvis par aizdomās turēto (6)

Foto LETAFoto LETA

Askolds Kļaviņš.

Kriminālprocesā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu iesaistītajam Saeimas deputātam Askoldam Kļaviņam (ZZS) piemērots aizdomās turētā statuss.

Kļaviņš jūnija beigās aģentūrai LETA neatklāja vai kļuvis par aizdomās turēto vai personu, pret kuru sākts kriminālprocess. Komentārus nesniedza arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), taču šonedēļ birojā aģentūrai LETA, neminot personas vārdu, apstiprināja, ka kriminālprocesā vienai personai piemērots aizdomās turētā statuss.

KNAB gan nekomentēja, vai kriminālprocess sākts par deputātam izmaksājamām transporta kompensācijām. Tāpat birojs nekomentē, cik liels kaitējums nodarīts Saeimas budžetam.

“Ievērojot, ka kriminālprocesā tiek veiktas nepieciešamās procesuālās darbības, tādēļ, lai netiktu apdraudēta tā gaita, šobrīd plašāka informācija netiks sniegta,” norādīja birojā.

Tikmēr laikraksts “Neatkarīgā Rīta Avīze” šonedēļ vēstīja, ka KNAB izvērtis vērienīgu pārbaudi ne tikai par Kļaviņa, bet arī par daudzu citu parlamentāriešu saņemto kompensāciju tērēšanas pamatotību.

Jau ziņots, ka Saeima jūnija beigās nolēma piekrist kratīšanai deputāta dzīvesvietā, automašīnā, kratīšanas rezultātā izņemto mantu apskatei, kā arī automašīnas izņemšanai un apskatei. Pēc Saeimas sēdes Kļaviņu sagaidīja KNAB darbinieki ar kuriem viņš devās prom. Debatēs par šo jautājumu Kļaviņš deputātiem lūdza atbalstīt kratīšanas atļaušanu, solot tiesībsargājošajām iestādēm visu parādīt un izstāstīt. Viņš pauda cerību, ka šī situācija atrisināsies.

Kļaviņš pauda pārsteigumu par šo situāciju. Reizē viņš norādīja, ka jau kādu laiku esot klīdušas baumas saistībā ar to, ka viņš ir nomainījis savu deklarēto dzīvesvietu uz Liepāju. Deputāts uzsvēra, ka Liepājā viņam ir mājas, kur viņš arī uzturas.

Savukārt KNAB izplatītajā preses paziņojumā neminot deputāta vārdu, rakstīja, ka kriminālprocess sākts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Krimināllikums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz četriem gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Šogad 2.maijā sāktajā kriminālprocesā iegūti pietiekami pierādījumi tam, ka Saeimas deputāts, pildot deputāta pilnvaras, no 2016.gada 1.novembra līdz šā gada maijam ļaunprātīgi izmantojis dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, radot būtisku kaitējumu Saeimas budžetam, iepriekš rakstīja KNAB.

Ņemot vērā KNAB paziņoto, nav precīzi skaidrs, vai izmeklēšana notiek saistībā ar iepriekš izskanējušo informāciju, ka Kļaviņš īsi pēc kļūšanas par parlamentārieti ir mainījis savu deklarēto dzīvesvietu no galvaspilsētas uz Liepāju, kas ļāvis piecas līdz sešas reizes palielināt saņemto transporta izdevumu kompensāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Vai šim zaglim būs goda prāts atkāpties? Neticu, ka būs!

 2. Cik tas tomēr ir nožēlojami! Atbildēt

  Knapi tika deputātos un uzreiz PĀRDEKLARĒJĀS uz Liepāju!
  Un nevienam galvā traumētam KLAUNAM s-eimas aizgaldā (100 gab.) tas nelikās dīvaini, a?
  52 gadi, pēc skata no miskastes izlīdis BOMZIS (ZZS), smadzeņu NAV, liecina fakts, ka bez kautŗēšanās notrallinājis NODOKĻU maksātāju naudu…
  Šis sarainais kroplis tikai maijā ALGĀ saņēma:2 328 eiro!
  TŪKSTOŠUS saņem algā + 712 eiro kompensācija par vizināšanos uz Liepāju…
  Un tā visus šos gadus…

 3. Bet kā tad citi 99!!! Vai tad tie ir eņģeļi? Pa 20gadiem izzaga valsti

 4. Vai tad deputāti nav vienlīdzīgi, ka vienam maksā simtus, otram mazāk par desmit, trešam pigu ?!
  .
  Kas traucē ierīkot speciālu deputātu dienesta viesnīcu ? 😩

 5. Nezinu, nezinu, – nežēlīgi saukt par “aizdomās turamo” sportistisku vīriņu, uzticamu trubas gvardu, par to, ka ikdienā brauc no Liepājas uz Rīgu un atpakaļ ar ( hibrīd?)velosipādu, kurš patērē vien 500 l benzīna mēnesī …

Draugiem Facebook Twitter Google+