×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2016
Drukāt

Saeimas deputāts Kļaviņš parādā pusmiljonu eiro (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Askolds Kļaviņš

Saeimas deputāta mandātu nolikušā Gunta Belēviča vietā parlamentā iekļuvušais deputāts Askolds Kļaviņš (ZZS) ir parādā aptuveni pusmiljonu eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publicētā amatpersonas deklarācija.

Kļaviņš 2015.gadā deklarējis divas parādsaistības, kopumā 478 647 eiro apjomā. Tās nav traucējušas parlamenta deputātam par 8500 eiro iegādāties jaunu īpašumu – zemes gabalu Liepājā.

Līdz ar šā zemes gabala iegādi, Kļaviņa īpašumā ir septiņi nekustamie īpašumi, bet kopīpašumā – vēl divi. Septiņi no īpašumiem atrodas Rīgā – īpašumi pārsvarā ir zeme ar dzīvojamajāmm ēkām vai arī zeme ar nedzīvojamajām ēkām.

ZZS valdes loceklis pērn Rīgas domē (RD) nopelnīja 28 817 eiro (2 401 eiro mēnesī). Tāpat viņš saņēmis 9000 eiro lielu mantojumu un 9500 eiro maksājumus no Igora Golimbovska, kas saistīti ar īpašuma pārdošanu un “cita veida maksājumu”. Kopējie ienākumi 2015.gadā Kļaviņam bijuši 49 026 eiro.

Politiķim pieder 426 861 eiro vērtas kapitāldaļas “Gandrs”, viņam ir 4600 eiro lieli skaidras naudas, kā arī 227 eiro bezskaidras naudas uzkrājumi. 6882 eiro deputāts pērn samaksājis aizdevuma procentos, taču aprēķinātie procenti veido 22 451 eiro.

Kļaviņš saņēma “mīksto” mandātu jeb mandātu uz premjerministra Māra Kučinska (ZZS) Ministru prezidenta amata pildīšanas laiku. Politiķis līdz kļūšanai par deputātu ieņēma RD Vides pārvaldes priekšnieka amatu.

Kļaviņš ir otrais Saeimā neiekļuvušais deputāta kandidāts ZZS Rīgas vēlēšanu apgabalā aiz parlamentārieša Valda Kalnozola, kuram tika piešķirts “cietais” mandāts.

No ZZS saraksta Rīgā 12.Saeimā ievēlēja Gunti Belēviču kā pirmo numuru, Kārli Seržantu un Māri Kučinski.

Nākamie bija Valdis Kalnozols un Askolds Kļaviņš, kurš no 35.numura sarakstā pakāpās uz piekto pozīciju.

Gunti Belēvičs, kurā vienlaikus bija gan Saeimas deputāts gan veselības ministrs, no amata atkāpās, kad atklātībā nāca ziņas, ka viņš bez rindas apmeklējis speciālistu Onkoloģijas centrā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Gandrs tas jau krāpnieku uzņēmums kas atrodas Kalnciema iela un pa sētas vārtiem tirgo velo pa skaidru naudiņu tādējādi izvairoties no visiem likumiem. Vai

 2. Parādā mums visa Saeima. Jau cik gadus,kā esam Eiropas Savienībā,bet nav mums ne Eiropas progresīvo nodokļu,ne slimokasu!

 3. Parādā mums visa Saeima! Atbildēt

  Jau cik gadus,kā esam Eiropas Savienībā,bet nav ne Eiropas progresīvo nodokļu,ne slimokasu!

 4. Savs kaktiņš,savs zemes stūrītis tepat Liepājā,nevis tālajās Kanāriju salās!

 5. Tādi,kas nav nevienam parādā it pārāk neaprēķināmi! Tieši tie lielie parādnieki izpalīdz arī citiem,aizdodot lielas summas!

 6. Gan jau, tas parāds ir fiktīvs…
  Shēma…

 7. Zaļie un viņu naudas – tā ir vesela atsevišķa tēma.

 8. Jēziņ, cik ATBAIDOŠS feiss nu rēgosies Saeimas aizgaldā un veģetēs uz tautas rēķina!
  Daudzus gadus nostrādājis Rīgas domē ar lielu algu un ir vēl …parādā! f

 9. Tādi Saeima ir gaidīti, vienmēr balsos kā liks… . Sūds, bet ne deputāts !

 10. TAISNĪBA, KA ĻOTI TRŪCĪGS ZELLIS!!! KAUNS PA VISU GĪMI! KĀDUS PARĀDUS SATAISĪJIS, GRĀBANS TĀDS!!!

 11. TAISNĪBA, KA ĻOTI TRŪCĪGS ZELLIS… KAUNS PA VISU ĢĪMI!!! KĀDU ŠAUSMĪGU PARĀDU SADZĪVOJIS, GRĀBANS!???

 12. trūcīgs zellis – neiznāk frizierim…

Draugiem Facebook Twitter Google+