Latvijā
Politika

Saeimas deputātus gaida algas pielikums par 170 eiro53

Foto – LETA

Papildināta.

Saeimas deputātus nākamgad gaida algas pielikums – parlamenta atlīdzības budžetu plānots palielināt par vairāk nekā vienu miljonu eiro, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Šogad deputātu mēnešalga ir 2448 eiro pirms nodokļu nomaksas. Ja Saeima atbalstīs atlīdzības palielināšanu, nākamgad deputāti mēnesī pelnīs par 170 eiro.

Taču papildus algai deputāti saņem dažādas kompensācijas un piemaksas, kuru apmērs arī tiks palielināts.

Šādas izmaiņas paredz šonedēļ apstiprinātais Saeimas budžeta projekts. Atlīdzību izmaksāšanai nākamgad plānots atvēlēt 16,27 miljonus eiro. Salīdzinot ar šo gadu, kad atlīdzībām paredzēti 15,12 miljoni eiro, pieaugums pārsniedz vienu miljonu.

Kā skaidro Saeimas Administrācijas vadītāja Karina Pētersone, deputāti nākamgad pelnīs vairāk tāpēc, ka viņu alga ir piesaistīta vidējai algai valstī, to reizinot ar likumā noteiktu koeficientu.

Saistītie raksti

“Mēs ņemam vērā [Centrālās] statistikas pārvaldes datus par iepriekšējo gadu vidējo izpeļņu valstī. Un, tā kā tā aug, tad attiecīgi pieaug atlīdzība deputāta minimālajai likmei, tai pamatlikmei. Un, protams, attiecīgi arī tiek paaugstinātas dažāda veida kompensācijas un piemaksas par amata veikšanu. Tas ir likumā noteikts,” skaidroja Pētersone.

Nākamgad labāk pelnīs arī Saeimas darbinieki. Un, kā norāda Pētersone, veidojot jauno budžetu, nav bijis diskusiju par algu iesaldēšanu vai to kāpuma bremzēšanu.

Par Saeimas atlīdzības palielināšanu galavārds vēl būs jāsaka pašiem deputātiem, lemjot par nākamā gada valsts budžetu.

Kopumā Saeima budžets nākamgad būs 20,27 miljoni eiro.

LA.lv