×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. augusts, 2016
Drukāt

Saeimas deputātus gaida algas pielikums par 170 eiro (53)

Foto - LETAFoto - LETA

Papildināta.

Saeimas deputātus nākamgad gaida algas pielikums – parlamenta atlīdzības budžetu plānots palielināt par vairāk nekā vienu miljonu eiro, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Šogad deputātu mēnešalga ir 2448 eiro pirms nodokļu nomaksas. Ja Saeima atbalstīs atlīdzības palielināšanu, nākamgad deputāti mēnesī pelnīs par 170 eiro.

Taču papildus algai deputāti saņem dažādas kompensācijas un piemaksas, kuru apmērs arī tiks palielināts.

Šādas izmaiņas paredz šonedēļ apstiprinātais Saeimas budžeta projekts. Atlīdzību izmaksāšanai nākamgad plānots atvēlēt 16,27 miljonus eiro. Salīdzinot ar šo gadu, kad atlīdzībām paredzēti 15,12 miljoni eiro, pieaugums pārsniedz vienu miljonu.

Kā skaidro Saeimas Administrācijas vadītāja Karina Pētersone, deputāti nākamgad pelnīs vairāk tāpēc, ka viņu alga ir piesaistīta vidējai algai valstī, to reizinot ar likumā noteiktu koeficientu.

“Mēs ņemam vērā [Centrālās] statistikas pārvaldes datus par iepriekšējo gadu vidējo izpeļņu valstī. Un, tā kā tā aug, tad attiecīgi pieaug atlīdzība deputāta minimālajai likmei, tai pamatlikmei. Un, protams, attiecīgi arī tiek paaugstinātas dažāda veida kompensācijas un piemaksas par amata veikšanu. Tas ir likumā noteikts,” skaidroja Pētersone.

Nākamgad labāk pelnīs arī Saeimas darbinieki. Un, kā norāda Pētersone, veidojot jauno budžetu, nav bijis diskusiju par algu iesaldēšanu vai to kāpuma bremzēšanu.

Par Saeimas atlīdzības palielināšanu galavārds vēl būs jāsaka pašiem deputātiem, lemjot par nākamā gada valsts budžetu.

Kopumā Saeima budžets nākamgad būs 20,27 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (53)

 1. par stundu brivas aroda meitenem maksa 170 euro…esiet saprotosi

 2. nedusmojieties,,bet man nak smiekli…mana pensija 170 euro…Labi ka nesanak aiziet pie arsta ha ha hi…

 3. Nez, no kādām rezervēm algas pielikumu smeļas mūsu saemas deputāti? Varbūt varētu no šīm rezervēm pasmelt arī pedagogu algām, lai vismaz pedagogs justos kā cilvēks.

 4. Likuma bezierunu ievērošana ir viena no svarīgākajām tikumības izpausmēm , nesaprotu, kāpēc tik daudz negāciju komentāros?

 5. Ikgadējā deputātu algu indeksācija!

 6. Negrib viņi otrādāk darīt – 10 eiro politiķiem un 170 tautai?

 7. Tautas zagli

 8. lai cik miermīlīgs pēc dabas nebūtu cilvēks, visu šo lasot par tādu mantkārību, nekaunību un netaisnību, ikvienam spalvas saceļas gaisā. dažbrīd liekas, ka pilnīgi speciāli tracina sabiedrību. vai tiešām tie cilvēki nesaprot, ar ko tas viss var beigties? tu vari kacināt suni tikai līdz noteiktam laikam. agri vai vēlu viņš atņirgs zobus. pretīgi.

 9. viņi tak domā par savām pensijām. jo lielāka alga, jo vairāk cilvēks var iemaksāt. tautai jābalso par vēlēšanu sistēmas maiņu. citādi, ej vai neej balsot, tik un tā visu laiku “ievēlēti”vieni un tie paši. šī sistēma sevi ir diskreditējusi, vajadzīga prezidentāla valsts un viss. mēs nekad nespēsim uzturēt šo rijīgo valsts aparātu, būsim mūžīgie nabagi. nez cik ministrijas, valdes locekļi, padomnieki….un tā bez gala. bet pats galvenais -pilnīgi trūkst morāles, kauna un goda.

 10. Malači. vienkāršiem cilvēkiem piemet 10€ pie algas…
  Mīļie deputāti- vai tiešām jums naudas par maz? Kamēr pensīši pa ceļiem min ar žiguli tikmēr jūs ar meršiem ….
  Kamēr ģimenēs vecāki raujas pa diviem/trim darbiem lai mēnesi varētu izdzīvot, lai bērniem būtu ko ēst, lai rēķinus varētu nomaksāt, lai bērnus varētu laist skolās/dārziņos, tikmēr jūs peldat naudā, staigājat dārgās drēbēs(lielākā sabiedrības daļa spiesta apģērbties humpalās, jo veikalos iepirkties nevar atļauties), ēdat Lašus, Garneles, Suši ( citiem atliek roltonus un griķus ēst lai nenomirtu badā)… Tas ir normāli? Kamēr jūs dzīvojat (1,2) cilvēki dārgā savrupmājā jūrmalā, tikmēr kāda ģimene ar 3bērniem spiesti apmesties vienistabiņas dzīvoklītī jo redz plašākas telpas atļauties nevar-naudas nav tik daudz….
  Par bērnu naudām vispār nerunājot- smieklīgāk vairs nevar būt….
  Jums takā uzdzīvei pietrūkst vai kādam skaistam jaguāram???

 11. HIP, HIP URĀ!!! IEDOT VĒL PRĒMIJAS, LAI VIENREIZ AIZRIJAS AR NAUDU-VĒL PAR MAZ LAUPĪJUŠI

 12. Vaimanājiet vai nē,mes neko nevaram izmainīt!!!Vēlēšanu likums jāmaina,JO tas paredz,ka, ja vēlēšanās ir piedalījušies kaut vai 10/desmit/vēlētāju-vēlēšanas ir notikušas!!!Brīnamies,ka pie varas ir vieni un tie paši!Lielākā daļa iedzīvotāju kā protestu uzskata neiet uz vēlēšanām.Pie varas esošajiem to tikai vajag,-viņu cilvēki iet un nobalso par vajadzīgajiem!!!Tāds ir viņu pieņemtais Vēlēšanu likums-it ka viss demokrātiski!!!Tā kā labi apdomājiet-iet vai neiet pie vēlē;sanu urnām!!!

 13. Vai atkal pakalpīgi vēlēsim tos pašus?
  Kārtējo reizi mums teiks – paši ievēlējāt!
  Domājiet – beidzot ar galvu, vai šāda vēlēšanu sistēma tautai vajadzīga?!

 14. No sis valsts ir jamuk beglu gaitas jo musu tizla vara doma tikai par savam kabatam kad darba tautai japalielina alga tad breksana izdzimteni.

 15. Šāda vaimanāšana komentāros satriec vairāk nekā deputāta algas palielināšana !

 16. Saima vispār nav vajadzīga. Pietiek ar prezidentu un ministru kabinetu. Kārlis Ulmanis sakārtoja
  Latvijas Valsti. Tas taču ir drausmīgi šitā izlaupīt un visu sagraut ko tauta bija saražojusi pēc otrā
  pasaules kara. Ko ES pieškir nabadzīgai Latvijai to paņem tagadejie Latvijas izsaimniekotāji kas ir
  pie varas visus šos 25gadus. LATVIJAS TAUTA DOMĀJIET,KĀ TĀLĀK DZĪVOSI!

 17. Man liekas, ka mēs protam vienīgi vaimanāt un žēloties! Neprotam pastāvēt PATSTĀVĪGI un no nemitīgiem pazemojumiem AIZSTĀVĒT ne SEVI, ne savu VALSTI! Apzināti ĻAUJAM nelielam NELIETĪGU cilvēku baram SLAUKT UN IEDZĪT NABADZĪBĀ sevi un valsti! ATĻAUJAM viņiem UZDRĪKSTĒTIES mūs NEUZKLAUSĪT, NESADZIRDĒT, NEREDZĒT un TICĒT viņu MELIEM… zinot, ka MELI NEKAD NEBEIGSIES!?? Aiz kaut kādas NESAPROTAMAS žēlošanas “nejauši” IEVĒLAM ŠOS IZDZIMTEŅUS ATKAL UN ATKAL mierinādami sevi, ka ŠOREIZ būs savādāk, jo priekšvēlēšanu kampaņā taču viņi solīja IZMAIŅAS… Nebūs, MĪĻIE, nekādas izmaiņas, KAMĒR kaut VIENS no viņiem būs pie varas! Varam salīdzināt līdz pagurumam savu valsts attīstību ar Igauniju un Lietuvu! Mūsu domas un atzinumi viņiem pie kājas, jo NAUDA un vienīgi NAUDA ir viņu mērķis… Pārējais šiem biezādainajiem radījumiem NEEKSISTĒ! 100 galvas PRIECĒ iedzīvotāju nabadzība un valsts iztukšošanās. KĀ LAI SAVĀDĀK VĒRTĒ VALSTS NEMITĪGO LEJUPEJU UN IEDZĪVOTĀJU KAPITĀLO NABADZĪBU??????????????? Par kaut kādu VEIKSMES stāstu “sapņo” 100 galvas, kurām TIEŠAM dzīve ir VEIKSMES stāsts!

 18. Mīļie tautieši, tagad Jūs paši redziet, ka par labejiem balsot nedrikst!!!. Slimajai Baibai vajag naudu aknu transplantācijai, naudas nav, deputātiem par pilnīgi neko nedarīšanu, stulbumu —-ir.

 19. Kur ir darba rezultāti? Likumdošana valstī ir katastrofālā stāvoklī, bezdarbs, korupcija visos līmeņos, lielākās Latvijas tautas daļas nabadzība. Kur ir Latvijas izaugsme- veiksmes stāsts! To likumu ir jāmaina un jāpieskaņo valsts iespējām, tāpat kā minimālā alga un pensijas.

 20. Sev tās algas pieliek un darbu? Vienīgai drebonis uznāk, ja piemin 15. maiju , kad toreizējās 100 gudrās galvas bija spiestas doties art zemi ( jā kāds to vel prata ) un valstī ar 16. maiju sākās uzplaukums – nu nebija vairs panāmu laiks ( skaidroju pēc blēdīgiem darījumiem pie Panāmas kanāla – panāmas taisīt ).
  Vai uzskaitīt nedarītos darbus – tikai dažus : ilgā tiesāšanās gadiem- tiesu reforma; medicīnas apkalpošana- pļāpāšana ar sāli un tālāk čiks ( šodienas cerība izčākst); tās daudzās augstskolas un diplomu kvalitāte Maxim pārdevēju vērtē…; pat prezidenti tiek vēlēti ar tādām kā ūdensgalvām – nu nekādi- pat igauņiem ir labāka izvēles un vēlēšanu kārtība un lidz šim ir sanācis cienīgi un Eiropā saredzami…

 21. Bagātā pensionāre Atbildēt

  Skumji. Viena deputāta alga 2448 + mana pensija 237 = 2685 eiro : 2 = 1342,50 eiro. Tātad vidējā izpeļņa uz mani un deputātu ir šāda. Kādā purvā mēs esam nonākuši? Man kauns viņu vietā. Ar katru dienu vairāk pārliecinos, ka vairs necienu un neuzticos tām gudrajām galvām.

  • JO VAIRĀK VIŅI
   SEV LIEK KLĀT
   JO CEĻAS VIDĒJĀ
   ALGA VALSTĪ,
   JO AUGSTĀKA
   VIDĒJĀ VALSTĪ,
   JO VAIRĀK
   LIEK KLĀT SEV…
   UN TĀ LĪDZ
   BEZGALĪBAI…
   TAUTAI NEKĀDI
   KOEFICIENTI
   NAV PAREDZĒTI
   TĀPĒC ALGAS
   STĀV UZ VIETAS…

   • deputātu algas ir piesaistītas vidējai algai, to reizinot ar koeficientu, protams, attiecīgi tiek paaugstinātas arī visas kompensācijas un piemaksas…
    “Tas ir noteikts likumā”- tā skaidro Pētersone…
    cik likumpaklausīgi, kad tas attiecas uz pašu maciņiem!…
    nu gatavā Leiputrija!…
    bet, vidējā alga palielinās uz iepriekšējo “dāsno” deputātu algas pielikumu, ja atceramies, tas notika dienā, kad streikoja skolotāji…

 22. Puspi…. silta ūdens viņiem! Možumam!

 23. Ļoti solidāri ….Tādēļ jau nav līdzekļu daudz kam citam .Drīz ieekonomēs arī uz 3 grupas invalīdiem -citur pasaulē tak tādu nēesot .Pēc statistikas datiem Latvijas tauta kļus veselāka .Es tā padomāju -nu ko man tas 10 euro pie minimālās ….pat nejutīšu .Labāk ziedošu valsts pārvaldei ….

 24. …….man nav ko teikt……….vājprāts….????!!!!!

 25. ne centu nav vini pelnijusi lai aiziet pastrada kartigu darbu nevis sedet kresla ….

 26. normali mums pieliks 20 vai biki vairak bet tiem kungiem gan nav kauna un ne goda…..

 27. normali es teiksu .. mums normaliem meln stradniekiem bez kuriem iztikt nevar vispar, bet bez saemas var palielina tik pa 10 eirikiem, bet vini sev nez pa cik .. tik nez pa ko to ka kajas uz galda stute un vairs neko a mes melnam mutem raujamies lai bernus pabarotu un maksajumus nomaksatu un pat kur vel par parejo runat skola drebes u.t.t.. padzivotu vini pa musu algam redzetu ko tad teiktu, neidzivotu jo nemacetu naudu grabsli tik sev sev a parejie lai ledu ed.. brinas ka dzimstiba nav un pamet valsti , neko citu ar tadu pretigu attieksi ar nesagaidis… tak janak tiem naudas kariem cilvekiem pie prata un jadoma par valsti ne par savu maku .. vienvard sakot tizleni…

 28. Un tā viņi palielina vidējo algu, un katru gadu viņiem algas pielikums.
  Kāpēc minimālā alga nav piesaistīta vidējai alga? Bet varbūt tā ir piesaistīta tikai ar mīnusa koeficientu?
  Jo lielāka vidējā alga valstī, jo mazāka minimālā alga.

 29. Kapēc gan viņi paši sev nepaaugstina par 10 eirikiem,kā visiem???? Nē,redz,viņiem vajag 170….bet,tauta var nīkt pa 10….”””Ļoti domājoša””valdība mums ir!!!!

 30. parasts mirstīgais Atbildēt

  Kad tie deputāti vienreiz aizrīsies,reketa banda

 31. Jāņem miets un jāsāk rīkoties – apnikusi tā netaisnība!!!

 32. Vai man dieniņ, kā es kļūdījos! Teicu visiem – redzēsiet, kā atnāks no vasaras brīvdienām, nu, kad jau šiem tās beidzas, kādā oktobrī, tā pirmais balsojums būs par algu pielikumu katram vismaz kādi 500 eiro. Un nabadziņiem tikai no 1.janvāra?! Tas tak ir ārprāts! Bet par summu – ar piemaksām jau daudz neesmu kļūdījusies.

 33. Jāņem miets un jāsāk rīkoties………

 34. super ,man pat siekala notecēja

 35. Vai tiesam tiem deputatiem nav kauna

 36. kāpēc ne 17?

 37. Tautas iznīcināšanas plāns turpina zelt – kungiem algu paaugstinājums, darba veicējam, lai budžetu palielinātu par viņu pielikuma tiesu, jāstrādā divās darba vietās… Kauns un negods…Cik ilgi to pacietīsim?

 38. Visu šo algu pielikumu vada Saeimas priekšsēdētāja Mūrniece no NA! Alkatībai nav robežas.

 39. un kad tad pensijas palielinaas par 170 eiro .par sevi tik domaa…pensijas ir zemaakas par iztikas minimumu..un nekaunaas atvilkt ienaakuma nodokli…….

 40. Par kādiem nopelniem? Atbildēt

  Par trekno gadu padomju atjaunošanu valsts uzņēmumos un Saeimas ģenerālsekretāra amata ieviešanu,vai?

 41. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Ar nolūku esam aizmirsuši ārtus, medmāsas un visu pārējo medicīnās personal algu paaugstināšanas ziņā. Kauna nav !. Mana māte teica, ka kaunu maizE apēduši. Šinī gadījumā Saeima.

 42. Viņiem pat sēdē nav jāpiedalās, un ja viņi tur atrodas, tad par ko iet runa , neviens nezin, un neviens no viņiem neko – padarīto darbu – neprasa.

  • Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

   Vai neesam paši vainīgi viņus ievēlot ?

   • tie “jūs” nebūtu, esat stulbeņi, ka vēlējāt. Tad kāpēc jūs ievēlējāt?

   • tie “jūs” nebūtu, tad kāpēc jūs vēlējāt? Un ko jautā te vai esat paši vainīgi? Jums pašiem jāzina vai esat vainīgi!

   • Ja jau esam ievēlējuši nepareizos ,tad nākošreiz balsosim par Saskaņu ,jo Rīgā dzīve iet uz labo pusi-
    Pensionāri braukā pa velti ,brīvpusdienas līdz 9.klasei ,ielas remontē u.t.t. Galvenais jānobalso lai Ušakovs un Ameriks vienreiz tiktu pie stūres . . . Bet varbūt nemaz nepienāks nākošās vēlēšanas,jo šai Saeimai un valdībai nepietiks naudas ko pielikt sev lai izdzīvotu .

 43. Apetīte bez-galīga.
  Vai pasaules galu jūt ???

Draugiem Facebook Twitter Google+