×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

Saeimas Juridiskā komisija atbalsta Kalnmeiera palikšanu ģenerālprokurora amatā

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Juridiskā komisija trešdien atbalstīja Ērika Kalnmeiera atkārtotu ievēlēšanu ģenerālprokurora amatā, novēroja aģentūra BNS.

Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, piedaloties komisijas sēdē, izteica atbalstu Kalnmeiera kandidatūrai. “Manuprāt, Kalnmeieram ir pietiekami skaidrs redzējums par to, kuras lietas ir jāturpina attīstīt, piemēram, prokuroru apmācība. Nav nācies dzirdēt aizdomas par viņa [Kalnmeiera] objektivitāti, vai slēptu ieinteresētību kādas lietas izskatīšanā,” argumentēja AT vadītājs.

Kalnmeiers komisijas sēdē nosauca vairākas prioritātes ģenerālprokurora amatā.

“Galvenā prioritāte ir nodrošināt vienmērīgu un stabilu prokuratūras darbu, un šajos piecos gados tas ir darīts. Protams, ir neveiksmes kā jebkurā iestādē, bet ir stabilitāte, objektivitāte un politiskā neitralitāte, kas tiek no mums prasīts. Otra būtiska prioritāte ir, ņemot valsts ekonomisko stāvokli un budžeta prognozes, turpmākajos trīs gados nepieļaut rezultātu pasliktināšanos, ko varētu izraisīt vairāku prokuroru aiziešana pensijā,” viņš norādīja.

Par ģenerālprokurora apstiprināšanu amatā būs jābalso Saeimai.

Aģentūras BNS iepriekš veiktā aptauja liecina, ka Saeimas frakcijas, visticamāk, balsos par Kalnmeiera apstiprināšanu amatā arī uz otro termiņu.

Kalnmeiers dzimis 1960. gadā. 1987. gadā beidzis Latvijas Valsts universitātes Juridisko fakultāti, bet 2004. gadā Latvijas Universitātes Juridiskā fakultātē ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+