×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Saeimas komisija aicina neizmantot kara sekas savtīgiem un provokatīviem nolūkiem (1)

Foto-LETAFoto-LETA

"Apvienības pret nacismu" rīkotā piketa dalībnieki pie Brīvības laukuma leģionāru piemiņas gājiena laikā no Doma baznīcas uz Brīvības pieminekli.

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija šodien pieņēma aicinājumu iedzīvotājiem saistībā ar 16.marta un 9.maija tradicionālajiem pasākumiem, mudinot neizmantot Otrā pasaules kara sekas savtīgiem un provokatīviem nolūkiem.

Komisija arī aicināja cienīt kara veterānus, kuri vēlas pieminēt savus mirušos kara biedrus bez naida celšanas.

Dokumenta teksts sākas ar sakāmvārdu “Miers baro, nemiers posta!” un turpinās ar atziņu, ka “Pēdējais gads Ukrainā karu un vardarbību no šķietama bieda pārvērtis par šausmīgu īstenību. Šodienas pasaulē mēs esam daudz tuvāk viens otram (..), esam daudz atkarīgāki cits no cita nekā jelkad agrāk. Tas liek mums ar pastiprinātu vērību sagaidīt ikvienu notikumu, kas var tikt izmantots provokācijām un naida kurināšanai”.

Komisija arī aicina cienīt kara veterānus un kritušos, kā arī viņu tuviniekus un citus, kuri vēlas pieminēt šos cilvēkus. Komisija mudina atcerēties baigos apstākļus, kuros karavīri tika šķirti no savām ģimenēm, ievainoti, sakropļoti un nonāvēti. “Aicinām pieminēt karā cietušos, nevis nosodīt viņus. Viņi neuzsāka karu un neturpina to šodien! Aicinām arī visus citus neturpināt šo karu un tā sekas neizmantot savtīgiem un provokatīviem nolūkiem,” teikts paziņojumā.

Deputāti tāpat aicina varas iestādes nelikt šķēršļus piemiņas brīžu rīkošanai un novērst iespējamas provokācijas un konfliktus, un mudina plašsaziņas līdzekļus būt atbildīgiem, atturēties no naidīgu vēstījumu izplatīšanas.

Politiķi tiek mudināti neizmantot piemiņas dienas un piemiņas brīžus savtīgiem, naidu kurinošiem, sabiedrību šķeļošiem un neiecietīgiem uzsaukumiem un rīcībām. Piemiņas brīžu dalībnieki aicināti būt atbildīgiem un neprovocēt citus.

“Aicinot par kopīgo Otrā pasaules kara upuru dienu izvēlēties 8.maiju, mēs respektējam kara veterānu vēlmi savus kritušos biedrus atsevišķi pieminēt arī 16.martā un 9.maijā,” norāda komisija.

Kā ziņots, komisija iepriekš izveidoja darba grupu, kurā strādāja pie paziņojuma projekta sagatavošanas.

16.martā tradicionāli Latvijā un Rīgā notiek latviešu leģionāru piemiņai veltīti pasākumi. Bieži vien Rīgā to laikā tā sauktie antifašisti piketē pret “nacisma glorifikāciju”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Antifašistu rindās ir daudz nacistu.

Draugiem Facebook Twitter Google+