Kultūra
Kultūrpolitika

Saeimas komisijā apspriedīs teātru mākslinieku pensijas2


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-Shutterstock

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē šodien plkst.10 tiks apspriestas teātru mākslinieku pensijas un Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) līdzdalība mūža stipendiju piešķiršanā, liecina Saeimas darba kartība.

Komisijas sēdē piedalīsies Labklājības ministrijas un Kultūras ministrijas pārstāvji, kā arī teātra mākslinieku pārstāvji.

Kā ziņots, pagājušā gada decembrī VKKF nolēma piešķirt mūža stipendiju aktieriem Jurim Strengam un Loliai Kalnai-Caukai, komponistam Romualdam Jermakam, dzejniekam Jānim Peteram, kā arī 17 citiem izciliem kultūras un mākslas darbiniekiem.

Līdzās Peteram, Strengam, Jermakam un Kalnai-Caukai no 2018.gada janvāra mūža stipendiju saņems dizainere Edīte Briede, arhitekts Imants Žanis Krauklis, kino vēsturnieks Agris Redovičs, māksliniece animatore Dzintra Aulmane, kino un teātra mākslinieks Mārtiņš Milbrets, restaurācijas speciāliste Dace Čoldere, vēsturniece Maija Kravinska, bibliotekāre Anna Mauliņa, baletdejotāja Sarmīte Jakse-Graudiņa, operdziedātājs Kārlis Miesnieks, aktieris Jevgeņijs Ivaničevs, kostīmu māksliniece Larisa Brauna, fotogrāfe un kino režisore Vaira Strautniece, tautas daiļamata meistarei Austra Skutule, mākslinieks Pēteris Sidars, gleznotāja Ilze Starka, kā arī keramiķe Izabella Krolle.

Šie mākslinieki ik mēnesi, papildu pensijai un citiem ienākumiem, saņems stipendiju 150 eiro apmērā, kas netiek aplikta ar nodokļiem. Mūža stipendiju izmaksā VKKF no savā budžetā paredzētajiem finanšu līdzekļiem, un vecuma ierobežojuma tās piešķiršanai nav.

VKKF mūža stipendijas piešķir kopš 1999.gada.

LA.lv