×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
11. septembris, 2013
Drukāt

Saeimas komisija atbalsta atvieglotu nodokļu režīmu sezonas laukstrādniekiem

LETALETA

Saeimas Budžeta un finanšu komisija šodien nolēma virzīt izskatīšanai pirmajā lasījumā grozījumus likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), kas paredz sezonas laukstrādniekiem ieviest atvieglotu nodokļu režīmu – IIN likmi 15% apmērā, portālu “LA.lv” informēja Saeimas Preses dienestā.

 

Atbalstu likumprojekta virzībai un samazinātā nodokļa ieviešanai šodienas komisijas sēdē pauda augļkopības un dārzkopības nozari pārstāvošās organizācijas. Tās uzsvēra, ka sezonas strādnieku jaunā uzskaites kārtība, izmantojot Lauku atbalsta dienesta (LAD) sistēmu, būs daudz vienkāršāka, ērtāk lietojama un saprotamāka un nodokļa ieviešana rosinās daudzus uzņēmējus legalizēt līdz šim nereģistrētos laukstrādniekus.

Likumprojekta izstrādātāji norāda, ka dārzkopības un augļkopības nozarē vērojams augsts nelegālās nodarbinātības līmenis sezonas laukstrādnieku vidū un nesamaksātie nodokļi gadā valsts budžetam rada aptuveni 1,75 miljonu latu lielus zaudējumus. Ieviešot īpašu nodokļu režīmu sezonas lauku darbos strādājošajiem, plānots, ka pieaugs nozarē legāli nodarbināto īpatsvars, 2017.gadā sasniedzot 20% no faktiski nodarbināto skaita.

Likumprojekts paredz, ka sezonas laukstrādnieka ienākuma nodokli varēs piemērot personai, kura pie darba devēja strādā no 1.aprīļa līdz 30.novembrim un kuru nodarbina tieši augļkoku, ogulāju un dārzeņu sējā un stādīšanā, to kopšanā un ražas novākšanā, kā arī augļu, ogu un dārzeņu šķirošanā.

Plānots, ka minimālais nodokļa maksājums būs 0,70 eiro (0,50 latu) par katru nostrādāto dienu un persona, kas maksās sezonas laukstrādnieka ienākuma nodokli, kļūs sociāli apdrošināta pensijai, ja no visiem darba devējiem saņemtais ienākums mēnesī pārsniegs 70 eiro (50 latus).

Lai samazinātu administratīvās procedūras, uzņēmējam, kurš nodarbina sezonas laukstrādniekus, ziņojums par nodarbinātajām personām, viņu ienākumiem un aprēķināto ienākuma nodokli Valsts ieņēmumu dienestam būs jāsniedz vienu reizi mēnesī. Informācijas apkopošanai paredzēts izmantot LAD informācijas sistēmu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+