Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
24. februāris, 2015
Drukāt

Saeimas komisija atbalsta ideju atbīvot no ienākuma nodokļa ziedojumus partijām (3)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 24.februārī, konceptuāli atbalstīja iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likuma grozījumu, kas paredz ar nodokli neaplikt personu dāvinājumus vai ziedojumus partijām vai partiju apvienībām, informē Saeimas Preses dienestā.

Ierosinājums paredz ziedojumus politiskajām partijām noteikt kā attaisnotos izdevumus.

Plānots, ka pirms ienākuma aplikšanas ar nodokli no gada apliekamajiem ienākumiem tiks atskaitīti personas dāvinājumi vai ziedojumi partijai vai partiju apvienībai, kas nepārsniedz vienas minimālās mēneša darba algas apmēru.

Grozījumi likumā rosināti, ņemot vērā Valsts prezidenta likumdošanas iniciatīvu politisko partiju sistēmas pilnveidošanai. Ar labvēlīgāku nodokļu mehānismu mazu summu ziedotājiem plānots veicināt saikni starp sabiedrību un politiskajām partijām, teikts likumprojekta anotācijā.

Par grozījumu likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” trijos lasījumos vēl lems Saeima.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lai tik maksā.Pietiek jau ar IIN samazināšanu pašiem politiķiem!

  2. Kad Saeimas komisija atbalstīs ideju atbrīvot no ienākuma nodokļa pensijas?

  3. Mūsu partijas tik strīdās,tautai maz labuma no viņām,tāpēc lai maksā nodokļus.

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+