×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. marts, 2015
Drukāt

Saeimas komisija atbalsta izmaiņas Operas likumā, virza grozījumus uz Saeimu

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti trešdien, 11.martā, pauda konceptuālu atbalstu likumprojektam “Grozījumi Latvijas Nacionālās operas likumā”, kas paredz mainīt valsts kapitālsabiedrības nosaukumu no līdzšinējā uz “Latvijas Nacionālā opera un balets”, informē Saeimas Preses dienests.

Kā deputātiem skaidroja Latvijas Nacionālās operas valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, nosaukuma maiņa novērstu diskrimināciju pret baleta māksliniekiem, kuru ieguldījums mākslinieciskajā darbībā ir līdzvērtīgs operas trupas veikumam, kā arī novērstu absurdās situācijas, kad ārvalstu koncertturnejās baleta trupa tiek prezentēta tikai ar operas vārdu.

Tāpat likumprojektā plānots precizēt Nacionālās operas likuma pantu, kas paredz valdes priekšsēdētājam atsevišķās pārstāvības tiesības, savukārt pārējiem valdes locekļiem kopīgas pārstāvības tiesības ar vismaz vēl vienu valdes locekli. Tādējādi tiktu saskaņoti Latvijas Nacionālās operas likumā un Latvijas Nacionālā operas statūtos noteiktās valdes pārstāvības tiesības ar Komerclikumā nostiprināto principu par kapitālsabiedrības valdes locekļu pārstāvības tiesībām, norādīja Kultūras ministrijas pārstāvji.

Komisija aicinās Saeimu grozījumus Latvijas Nacionālās operas likumā pirmajā lasījumā izskatīt šā gada 19. martā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+