×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Saeimas komisija atbalsta nākamā gada budžeta projektu pirms pirmā lasījuma

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien konceptuāli atbalstīja nākamā gada budžeta projektu, vidējā termiņa budžeta ietvaru un 41 saistīto likumprojektu pirms skatīšanas Saeimā pirmajā lasījuma.

Sākoties šodienas sēdei, komisijas deputātu vairākums vienojās, ka sākotnēji nobalsos par likumprojektiem un tad detalizēti diskutēs par katru no tiem. Opozīcijas deputāts Igors Pimenovs (SC) gan piedāvāja izskatīt likumprojektus un tad balsot par tiem, savukārt komisijas vadītājs Jānis Reirs (V) norādīja, ka deputātiem bija iespēja iepazīties ar šiem likumprojektiem, kā arī konsultēties ar to autoriem.

Opozīcijas deputāti galvenokārt balsoja pret šiem likumprojektiem, atturējās, kā arī nepiedalījās vairākos balsojumos. Tikmēr koalīcijas partijas pārstāvošie deputāti visus likumprojektus atbalstīja. Tāpat tika atbalstīta arī steidzamības noteikšana visiem ar budžetu saistītajiem likumprojektiem.

2014.gada valsts budžeta projekts paredz, ka nākamā gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 7 004 260 643 eiro (4 922 594 380 lati), bet izdevumi – 7 142 704 902 eiro (5 019 893 005 lati).

Konsolidētā budžeta ieņēmumus veido valsts pamatbudžeta un valsts speciālā budžeta summa, izslēdzot no ieņēmumu un izdevumu daļas savstarpējos pārskaitījumus starp šiem budžetiem.

Salīdzinājumā ar šā gada valsts budžeta plānu nākamgad paredzēti par 341,9 miljoniem eiro (240,29 miljoniem latu) lielāki ieņēmumi un par 288,9 miljoniem eiro (203,09 miljoniem latu) lielāki izdevumi.

Valsts pamatbudžeta ieņēmumi 2014.gadā prognozēti 5,007 miljardi eiro (3,519 miljardi latu), bet izdevumi plānoti 5,275 miljardi eiro (3,707 miljardi latu). Valsts pamatbudžeta izdevumi nākamgad salīdzinājumā ar 2013.gada plānu paredzēti par 420,9 miljoniem eiro (295,81 miljonu latu) jeb 8,7% lielāki, tajā skaitā izdevumu samazinājums 92,6 miljonu eiro (65,08 miljonu latu) apmērā paredzēts Eiropas Savienības (ES) politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanai.

Kā ziņots, 17.oktobrī Saeimas sēdē paredzēts pirmajā lasījumā izskatīt nākamā gada budžeta projektu.

Ceturtdien paredzētais balsojums Saeimā par nākamā gada budžetu pirmajā lasījumā būs pozitīvs, pirmdien pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

“Jāatzīst, ka visas pazīmes liecina, ka vienošanās koalīcijā ir panākta un balsojums par budžetu būs pozitīvs,” norādīja valdības vadītājs.

Iepriekš balsojumā par nākamā gada budžeta nodošanu izskatīšanai komisijās nepiedalījās viens no koalīcijas partneriem – nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK).

Kā iemeslu šādai rīcībai nacionālā apvienība minēja to, ka vēl nebija panākta vienošanās par termiņuzturēšanās atļauju jautājumu, kas bija viena no VL-TB/LNNK prioritātēm nākamā gada budžetā. Savukārt pagājušajā nedēļā koalīcija vienojās par kompromisa risinājumu, nosakot kvotu darījumiem ar nekustāmo īpašumu, pēc kuriem tiek izsniegtas uzturēšanās atļaujas.

Ja, lemjot par budžetu pirmajā vai otrajā lasījumā, tas tiek noraidīts, uzskatāms, ka izteikta neuzticība valdībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+