×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Saeimas komisija nolemj tomēr nesamazināt akcīzes nodokli sidram

Foto: Valdis SemjonovsFoto: Valdis Semjonovs

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien atbalstīja ierosinājumu, kas paredz tomēr nesamazināt akcīzes nodokļa likmi raudzētiem dzērieniem ar alkohola saturu līdz 6%.

Sākotnēji grozījumi akcīzes nodokļa likumā, ko komisija šodien vērtēja pirms otrā lasījuma, paredzēja raudzētiem dzērieniem ar spirta saturu līdz 6% akcīzes nodokļa likmi samazināt par 45,3%. Tātad sākotnēji bija iecerēts, ka šiem dzērieniem akcīzes nodoklis samazinātos no 64,03 eiro par 100 litriem līdz 35 eiro.

Tomēr, vērtējot priekšlikumus likumprojektam uz otro lasījumu, deputāti atbalstīja akcīzes nodokļa nesamazināšanu šiem alkoholiskajiem dzērieniem, tādējādi arī turpmāk šis nodoklis būs 64,03 eiro par 100 litriem.

Savukārt raudzētiem alkoholiskajiem dzērieniem ar spirta saturu virs 6% akcīzes nodoklis pakāpeniski tiks palielināts, kā tas arī bija plānots iepriekš.

Kā ziņots, arī Veselības ministrija (VM) nosūtījusi vēstuli Saeimas komisijai, paužot iebildumus pret akcīzes nodokļa samazināšanu raudzētajiem dzērieniem ar alkohola saturu līdz 6% jeb sidriem.

Vēstulē par grozījumiem likumā teikts, ka akcīzes nodokļa samazināšana sidriem ir pretrunā gan ar Latvijas Nacionālo attīstības plānu 2014.-2020.gadam, gan valdības deklarāciju, gan Alkoholisko dzērienu patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas rīcības plānu 2012.-2014.gadam, gan arī globālajām pamatnostādnēm sabiedrības veselības politikas jomā.

Jau ziņots, ka grozījumi likumā par akcīzes nodokli paredz šis likmes paaugstināšanu alkoholiskajiem dzērieniem no šā gada 1.jūlija. Komisija šodien vēl nepabeidza izskatīt visus priekšlikumus, kas iesniegti uz otro lasījumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+