×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Saeimas komisija atbalsta tikai NEPLP vadītāja Dimanta atlaišanu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ainārs Dimants

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti ceturtdien atbalstīja četru frakciju vadītāju parakstīto iesniegumu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Aināra Dimanta atlaišanu, parlamentā novēroja aģentūra BNS.

Komisijas deputāti nobalsoja pret pārējo NEPLP locekļu atlaišanu – Aijas Dulevskas, Daiņa Mjartāna un Ivara Zviedra.

Par Dimanta atbrīvošanu vēl būs jābalso Saeimas ārkārtas sēdē, kas visticamāk varētu notikt 8.jūlijā.

Deputāte Lolita Čigāne (“Vienotība”) komisijas sēdē apšaubīja tiesisko pamatojumu NEPLP atlaišanai.

“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājas vietnieks Kārlis Šadurskis sacīja, ka viņš iesniegumu par NEPLP locekļu atbrīvošanu no amata parakstījis, ņemot vērā padomes vadītāja Aināra Dimanta finanšu disciplīnas un likumu, citu normatīvo aktu neievērošanu. Reizē viņš vērsa uzmanību uz to, ka balsos par NEPLP vadītāja atlaišanu, savukārt pret pārējo locekļu atbrīvošanu no amata.

Šadurska viedoklim piekrita arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. “Es nedomāju, ka ir jāatlaiž visi,” viņš teica. Politiķis argumentēja, ka Dimants pēdējo gadu laikā nav ieradies uz Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdēm un viņa vietā NEPLP pārstāvējuši citi padomes locekļi.

“Es saprotu, ka ir nepatīkami jautājumi, nesaprašanās ar atsevišķiem deputātiem, bet tas nav arguments, lai konstruktīvi nestrādātu,” sacīja Brigmanis.

Kopsēdē ceturtdien tika skatīts Valsts kontroles (VK) 2014.gada revīzijas ziņojums par NEPLP finanšu līdzekļu izlietojumu. Tāpat tiek vērtēts četru partiju Saeimas frakciju vadītāju parakstītais iesniegums par NEPLP atlaišanu. Uz komisiju kopsēdi ieradušies daudzi deputāti, kā arī sabiedrisko mediju vadītāji.

Deputāti un VK ceturtdien Saeimas namā asi kritizēja NEPLP un tās vadītāju Aināru Dimantu par neefektīvu valsts piešķirtā finansējuma izlietojumu. Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti vienbalsīgi lēma par pienākuma uzlikšanu NEPLP līdz nākamā gada februārim iesniegt komisijā un VK informāciju par ieteikumu ieviešanas gaitu.

Komisijas vadītājs Andris Bērziņš (Zaļo un zemnieku savienība) paskaidroja, ka NEPLP ir “doti astoņi mēneši, lai sakārtotu savu saimniecību”.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka četru Saeimas frakciju vadītāji ir parakstījuši iesniegumu par NEPLP atlaišanu.

Iesniegumu par NEPLP atlaišanu parakstījuši – Solvita Āboltiņa un Kārlis Šadurskis no “Vienotības”, Augusts Brigmanis, Andris Siliņš un Ingmārs Līdaka no Zaļo un zemnieku savienības, Artuss Kaimiņš, Mārtiņš Bondars, Mārtiņš Šics un Dainis Liepiņš no Latvijas Reģionu apvienības, kā arī Inguna Sudraba un Gunārs Kūtris no partijas “No sirds Latvijai”.

Deputāti atsaucas uz Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pantu, ka var atbrīvot NEPLP locekli no amata, ja ir konstatēti apstākļi, kas viņam liedz par tādu būt. “Tātad labas reputācijas zaudēšana var būt pamats NEPLP locekļu atbrīvošanai no amata,” pausts iesniegumā.

VK secinājusi, ka NEPLP nav efektīvi rīkojusies ar finanšu līdzekļiem apmēram viena miljona eiro apmērā, norādīts iesniegumā. Neesot arī nodrošināta dotācijas izlietojuma uzskaite komerctelevīzijām, kas nodrošina sabiedrisko pasūtījumu. VK arī konstatējusi vāju kontroles sistēmu par komandējumiem.

Latvijas Radio kanālā “pieci.lv” tiek atskaņoti raidījumi, kas satur necenzētu leksiku un neatbilst likumam, sacīts iesniegumā.

NEPLP ir autonoma institūcija, kas atbilstoši savai kompetencei pārstāv sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā. Padome uzrauga, lai to darbībā tiktu ievērota Satversme, Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums un citi normatīvie akti. Padome ir atvasināta publiska persona.

NEPLP sastāvā ir Ainārs Dimants, Aija Dulevska, Dainis Mjartāns un Ivars Zviedris. Saeimā tika apstiprināta padomes piektā locekle – Dace Ķezbere.

Esošās padomes pilnvaras ir līdz 2017.gadam.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vienotība, jūs ļoti daudz zaudēsiet pieļaujot šo kļūdu. Daudzi balsoja par jums, bet tagad dzirdu gluži pretējo. Šadurska kungs tāds simpatisks cilvēks, bet viņa runa šioreiz bija viņa kaimiņa cienīga.

  2. Nav pārsteigums, ka skandālistam Kaimiņam pievienojas Brigmanis, Sudraba un Āboltiņa. Viņu taktika ir skaidra – jānovāc apzinīgie, patriotiskie cilvēki pa vienam. Vispirms Dimantu, tad Mjartānu, vēlāk Dulevsku un Zviedri. Bet Šadurskis?! Vai viņam arī vienalga, ka komisija rīkojusies absolūti prettiesiski?

  3. Izrēķināšanās – un tikai.

  4. Vērojot Dimanta uzvedību, rodas šaubas par viņa garīgo līdzsvaru …

Draugiem Facebook Twitter Google+